Hungry Shark World

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت یک کوسه در محیط‎‌های متفاوت و خشن

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در برخی مواقع کوسه برای حمله به انسان‎‌ها به ساحل می‌‎آید. آن‌‎ها در حال استراحت یا شنا هستند و اغلبشان لباس شنا پوشیده‎‌اند.
  بازیکن باید با لمس صفحه‌‎ی بازی کوسه را به مناطقی که غذا وجود دارد هدایت کند و از موانع دوری کند. انجام آن در ابتدا دشوار نخواهد بود اما در مراحل بالاتر کوسه‎‌های خشمگین مهاجم به یکباره ظاهر می‌‎شوند یا برخی از دشمنان تعداد زیادی دارند و همگی به کوسه حمله می‌‎کنند. دوری از آن‌‎ها با چالش زیادی همراه است و نیازمند سرعت‎‌عمل بازیکن است.
  کوسه در محیط‎‌های متفاوتی مانند جزیره‎‌ی گرمسیری یا قطب شنا می‌‎کند. با تغییر مکان نوع پوشش گیاهی و حیوانات تغییر می‎‌کنند و بازیکن را به طور غیر مستقیم با انواع موجودات مربوط به هر اکوسیستم آشنا می‌‎کند. کوسه‌‎های بازی شکل ظاهری فانتزی دارند اما نام علمی آن‌‎ها نوشته می‌‎شود که کمک خوبی برای آشنایی بازیکن با نام کوسه‎‌های متفاوت است. کوسه شکار کوسه‎‌های بزرگ‎تر می‌‎شود یا به وسیله‎‌ی نیش عروس دریایی از بین می‎‌رود که در هر یک از موارد بازی در قالب متن‌‎هایی کوتاه توضیحاتی درباره‌ی زنجیره‎‌ی غذایی در اختیار بازیکن قرار می‌‎دهد.
  محوریت بازی بر شکار کردن و تلاش برای شکار نشدن است. کوسه برای زنده ماندن باید تمامی موجودات پیرامون خود را بخورد که در حین آن صدای جویده شدن و گاهی خون وجود دارد. در هنگام حمله‌‎ی کوسه به انسان‌‎های بی‎‌دفاع صدای فریاد آن‎‌ها به گوش می‎‌رسد و خون نیز از بدنشان جاری می‌‎شود. کوسه خود نیز به وسیله‌‎ی کوسه‎‌های درنده‎‌ی قوی‎‌تر یا دیگر موجودات از بین می‌‎رود گاهی هم غواصانی با نیزه به او حمله می‌‎کنند. بمب‌‎هایی نیز در زیر آب وجود دارند که با برخورد به آن‌‎ها کوسه تکه‎‌تکه می‎‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن هدایت یک کوسه‎‌ را در محیط‎‌های آبی متفاوت بر عهده دارد. کوسه‌‎ی گرسنه‎‌ی بازی برای شکار در مناطق متفاوتی شنا می‎‌کند و ماهی‌‎ها و موجودات متنوعی را می‌‎خورد. با خوردن موجودات دریایی مانند دسته‌‎ای از ماهی‎‌ها، پنگوئن و فک امتیازاتی برای بازیکن به ارمغان خواهد آمد و کوسه نیز بزرگ‎تر و قوی‌‎تر می‌‎شود اما بیشترین میزان امتیاز با خوردن انسان‎‌های بی‎‌دفاع کسب می‎‌شود. کوسه به ساحل‌‎ها حمله می‌‎کند و مردم عادی را می‎‌خورد که در تمامی صحنه‌‎ها خون نمایش داده می‎‌شود. خطراتی مانند کوسه‌‎هایی بزرگ‎تر، بمب‌‎های زیر آب و غواصانی با سلاح نیز کوسه را تهدید می‎‌کند. برخورد با هر یک از میزان سلامت کوسه کم می‎‌کند و در نهایت آن را از بین می‌‎برد. اگرچه صحنه‌‎های خورده شدن موجودات یا از بین رفتن کوسه ناخوشایند است اما کوسه ظاهری کارتونی دارد که تا حدی از برجسته شده خشونت جلوگیری کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 4.1.0 iOS در تاریخ 99/09/1 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  دقت در جزئیات و استفاده از موجودات متنوع نقطه‎‌ی قوت طراحی این بازی است. فضاهای زیرآب به زیبایی و متناسب با هر اکوسیستم تصویر‎سازی شده‎‌اند. به طور مثال در قطب یخی روی آب را پوشانده است و فک‎‌های دریایی و پنگوئن‌‎ها در آن در حال شنا کردن هستند. کوه‎‌های بلند و کشتی‎‌های غرق‎‌شده نیز در اعماق آب‌‎ها وجود دارند. زندگی کوسه هم مشابه با واقعیت طراحی شده است او خوراک متفاوتی دارد و حتی می‎‌تواند از آب بیرون پریده و مرغان دریایی را شکار کند. موسیقی در جریان بازی وجود ندارد اما صداگذاری‎‌های متفاوتی مانند صدای جویدن در آن شنیده می‌‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به برخی امکانات بازی مثل محیط‎‌ها و کوسه‌‎های متنوع پرداخت حداقل مبلغ 6.99$ لازم است. تبلیغاتی در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای فعال شدن تعدادی از محیط‌‎های بازی بارگذاری حجم اضافی اطلاعات لازم است. بازی لینک فیس‎‌بوک، توییتر و اینستاگرام خود را در اختیار بازیکنان قرار می‌‎دهد. در ابتدا بازیکن مجبور به تأیید قوانین حریم خصوصی بازی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۱.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Ubisoft
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان