Ice Age Village

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

توسعه‎ی دهکده با استفاده از مدیریت منابع در فضای انیمیشن عصر یخبندان

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک جریان بازی را با توجه به نیاز ساکنین پیش می‎برد که می‎تواند در طی آن حس مسئولیت داشتن در برابر دیگران را تمرین کند.
  بازی با ضربه زدن و کشیدن با انگشت بر صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. اطلاعات مورد نیاز و شرح مأموریت‎ها توسط آیکون‎ها و متن‎هایی کوتاه به زبان انگلیسی در اختیار کودک قرار می‎گیرد که همراهی والدین جهت ترجمه مفید است. افزایش جمعیت دهکده نیازمند صرف زمان بیشتر کودک در بازی برای تهیه‎ی غذا و ساخت مکان‎هایی برای زندگی ساکنین است.
  بازیکن با مدیریت صحیح منابع و سکه‎های به‎دست‎آمده با مفاهیم اولیه‎ی اقتصادی آشنا می‎شود و باعث تقویت و گسترش دهکده خود می‎شود. پوشش گیاهی و انواع حیوانات در عصر یخبندان در بازی به نمایش گذاشته می‎شود که به آشنایی بازیکن با آن دوران کمک خواهد کرد. بازی می‎تواند در رشد تخیل بازیکن نقش داشته باشد.
  در بخش مینی گیم، ظاهر ماهی‎ها و همچنین گاز گرفته شدن شخصیت توسط آن‎ها می‎تواند موجب ترس برخی کودکان حساس شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برگرفته از انیمیشن عصر یخبندان و با حضور شخصیت‎های آن ساخته شده ‎است. تمرکز بازی بر ساخت‌وساز و توسعه‎ی محیط زندگی است و ساختاری شبیه به بازی The Simsدارد. مأموریت‎هایی مانند پیدا کردن دوست برای شخصیت‎ها، مراقبت از شخصیت‎های کوچک‎تر و تهیه‎ی غذا برای ساکنین به کودک داده می‎شود که طی آن سکه‎هایی به دست می‎آورد و می‎تواند توسط آن‎ها آیتم‎هایی مانند درخت، صخره و دریاچه خریداری و دهکده‎ی خود را گسترده‎تر کند. مینی گیم‎هایی مانند شکار ماهی نیز برای به دست آوردن سکه‎ی بیشتر در بازی وجود دارند که با کشیدن انگشت کودک بر روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود که هر چه تعداد ماهی‎های شکار شده با یک حرکت بیشتر باشد او امتیاز بالاتری به دست می‎آورد. این بازی شبیه‎ساز شهر‎سازی است و به طور حتم برای کودکان علاقه‎مند به سری انیمیشن‎های عصر یخبندان از جذابیت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی 3.5.9 iOS در تاریخ 98/10/7 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمامی شخصیت‎های انیمیشن اما با کیفیتی پایین‎تر از نسخه‎ی اصلی در بازی تصویر‎سازی شده‎اند. موسیقی متن یکنواخت و مکالمات میان شخصیت‎ها بی‎صدا و تنها با نمایش متن‎هایی در زیر‎نویس در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای حذف تبلیغات در بازی و در اختیار داشتن تعداد بالایی سکه پرداخت حداکثر مبلغ 139.99 $ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی صفحه‎ای در فیس‎بوک دارد که بازیکن می‎تواند از طریق آن دوستان خود را به بازی دعوت کند. آن‎ها می‎توانند با ساخت دهکده خود در همسایگی بازیکن در صورت نیاز به هم یاری رسانند و سکه پاداش بگیرند. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است .

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۵.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان