Ice Scream Episode 2

thumbnail
۱۳ سال به بالا
۱۰ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نجات پسر کوچکی با به دام انداختن شخصیت منفی و تلاش در پنهان ماندن از دید او

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تلاش برای مخفی ماندن از دید شخصیت منفی بازی مشابه با بازی قایم باشک در دنیای واقعی است که می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
  در برخی مکالمات پسر بچه با کلمات تحقیرآمیر چون "ناامید کننده" خطاب می‎شود. شخصیت منفی گاهاً از الفاظ زشت و توهین‌آمیز در مکالمات خود استفاده می‎کند.
  نحوه انجام بازی در قالب متن‎های کوتاه به بازیکن آموزش داده می‎شود. درجه دشواری قابل تغییر است اما به علت کنترل نامناسب بازی جهت حرکت شخصیت و همچنین وجود فیلم‎های تبلیغاتی بسیار، جریان بازی با کندی همراه است. به دلیل نامناسب بودن محتوای ارائه شده برخی از فیلم‎های تبلیغاتی در جریان بازی، همراهی والدین با کودک لازم است.
  داستان بازی می‎تواند موجب تقویت قدرت تخیل در بازیکنان شود. بازی بر یافتن اشیا و یافتن مکان مناسب جهت پنهان ماندن از دید مرد بستنی فروش مبتنی است که می‎تواند قدرت حل مسئله را در بازیکنان تقویت کند.
  همانند نسخه قبلی شخصیت منفی بازی مردی بستنی فروش است که سر آن به شکل بستنی است و در صورت به دام انداختن شخصیت بازیکن، با دمیدن هوای سرد او را تبدیل به یخ می‎کند. شخصیت اصلی که پسر کوچکی است، گربه‎ای را جهت فرار به سمت مرد پرتاب می‎کند یا گربه را منفجر می‎کند که ممکن است موجب عادی جلوه داده شدن این حرکات خشن برای کودکان شود. داستان بازی، صدای فریاد پسر بچه و برخی مکان‎های آن چون قبرستان موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس به بازیکن می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام نسخه‌ی اندروید بازی Ice Scream 2: Horror Neighborhood است. این بازی دومین نسخه از مجموعه بازی‌های ‎ Ice screamاست که از نظر ظاهری شباهت بسیاری به نسخه اول این مجموعه دارد. همانند شماره‌ی قبلی، مرد بستنی فروش با ظاهری ترسناک کودکی را دزدیده و بازیکن در نقش پسر کوچکی با دنبال کردن مرد در مکان‎هایی چون سیرک و سینما و استفاده از وسایل متعددی سعی در به دام انداختن او دارد. ضمن این که باید تلاش کند توسط مرد دیده نشود چرا که به باختش منجر خواهد شد. استفاده مناسب از وسایل به‎دست آمده در جریان بازی همچون پتو و شیشه عطر می‎تواند موجب تقویت مهارت حل مسئله در بازیکنان شود. بازی شامل صحنه‎های خشنی چون منفجر کردن کپسول گاز و یک گربه توسط شخصیت اصلی جهت از بین بردن مرد بستنی فروش است. در برخی مکالمات میان شخصیت‎ها از کلمات زشت و توهین‌آمیز استفاده می‎شود و همچنین تبلیغات بسیاری در جریان بازی قرار دارد که محتوای برخی از آنان برای کودکان مناسب نیست. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.4iOS در تاریخ 99/01/16 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی به بازیکن امکان مشاهده دنیای بازی با زوایه دید ۳۶۰ را می‎دهد. بازی از نظر داستان پردازی، گرافیک، کنترل شخصیت و صداگذاری تفاوتی با نسخه قبلی ندارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار نیست.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای حذف تبلیغات پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه و حساب‌هایی با نام این بازی در فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام وجود دارد که بازیکن می‌تواند عضوشان شود یا آن‌ها را دنبال کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر KEPLERIANS SL
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان