Idle Hotel Empire Tycoon – Game Manager Simulator

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مدیریت یک هتل و کارمندان برای افزایش ستاره‌های هتل و رفتن به هتلی بزرگتر و مجهز‌تر

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن یک هتل را با تمام مسئولیت‌هایش اداره می‌کند. بازی طوری طراحی شده است تا بازیکن به خوبی خود را در نقش یک مدیر هتل احساس کند و بتواند احساس انجام بازی شغلی را داشته باشد.
  با این‌که گرافیک بازی حالت پیکسلی دارد منتهی در آن شخصیت‌ها بدون هیچ پوششی به حمام می‌روند. وجود بار در هتل و مصرف مشروبات الکی سنجه‌ی بزرگسالانه‌ی بازی را کمی پررنگ کرده است.
  منو در صفحه‌ی اصلی است و بازیکن پس از مشاهده‌ی توضیحات اولیه راجع به بازی وارد بخش اجرایی آن می‌شود. توضیحات در قالب زیرنویس انگلیسی هستند و تسلط به این زبان برای بهتر متوجه شدن آن‌ها لازم است. در ادامه‌ی بازی و با اضافه شدن بخش‌های مختلف توضیحاتی به بازیکن داده نمی‌شود که این ممکن است در ابتدا بازیکن را سردرگم کند منتهی او با چندین بار بازی کردن متوجه تمامی بخش‌ها خواهد شد.
  بازیکن باید آخر هر روز از سود حاصل‌شده حقوق کارمندان و خدمه‌ی هتل را پرداخت کند. منفی بودن بودجه‌ی هتل باعث از دست رفتن تعدادی از نیروهای کار می‌شود که این امر باعث ایجاد حس مدیریت و مسئولیت داشتن در بازیکنان خواهد شد. اداره کردن هتل به بهترین شکل ممکن، درست هزینه کردن در بخش‌های مختلف و همچنین بهترین خدمت‌رسانی به میهمانان هتل به مهارت تفکر تحلیلی و مدیریت منابع نیاز دارد. بازی پیام محیط زیستی هم دارد بازیکن باید تأسیسات را ارتقا دهد یا این‌که تجهیزات برقی هر اتاق مثل تلویزیون را آپدیت کند تا مصرف برق را کاهش دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی یک هتل را اداره می‌کند. او که مسئولیت استخدام نیروها، خرید تمامی تجهیزات موردنیاز برای اتاق‌ها، خدمات و ارتقا دادن بخش‌های مختلف برعهده‌‌اش است باید بتواند ستاره‌ای به ستاره‌های هتلش اضافه کند. زاویه‌ی دید بازیکن مایل و از بالا است و باید با استفاده از تابلوی اهداف هتل شرح مأموریت‌های بازی را ببیند و آن‌ها را انجام دهد. هتل بخش‌های متفاوتی دارد که هر یک مشغول انجام کارهای متنوعی هستند به طور مثال در بخش مدیریت می‌توان اتاق‌های هتل را اضافه کرد و میزان درآمد خالص آن (تفاوت سود اتاق‌هایی که به میهمان‌ها اجاره داده شده است و حقوق کارمندان و نیروها) را دید. بازیکن با مراجعه به بخش پذیرش هتل می‌تواند تعدادی نیرو استخدام کند تا به تمام مشتری‌ها رسیدگی شود و تجهیزات مختلف مثل تلفن، کامپیوتر و … را اضافه کند و آن‌ها را ارتقا دهد. بخش دیگر هتل بخش خدمات و نظافت است که در آن علاوه بر استخدام نیرو باید تجهیزات موردنیاز را بر اساس تعداد اتاق‌ها بهتر کرد. رستوران و بار از دیگر بخش‌های هتل هستند که در آن هم می‌توان نیرو استخدام کرد و با به‌روزرسانی تجهیزات آن‌ها مشتری بیشتری جذب کرد و سود خوبی به دست آورد. اتاق‌های هتل نیز تجهیزات زیادی برای آپدیت کردن و مجهز کردن دارند که بازیکن می‌تواند با هزینه کردن امتیازهای بازی آن‌ها را بهتر کند و قدمی برای بیشتر شدن ستاره‌های هتل بردارد. البته بازیکن باید توجه کند که اضافه کردن وسایل برقی نیاز به انرژی دارند و تأسیسات هتل اجازه‌ی اضافه کردن تعداد محدودی دستگاه برقی را به او می‌دهد تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.9.91 در تاریخ 1400/04/11 نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی سه بعدی و پیکسلی است. زاویه‌ی دید مایل بازی باعث ایجاد دیدی بهتر نسبت به فضای هتل و اشخاص در رفت و آمد و حتی دیدن جزئیات تصاویر زیبا و رنگارنک محیط هتل می‌شود. موسیقی ملایمی در کل مدت بازی در حال پخش شدن است که شاید تا حدی خسته‌کننده باشد منتهی در بخش تنظیمات قابل حذف شدن است. صداگذاری متناسب با همه‌ی شرایط بازی شنیده می‌شود مثل صدای داخل آشپزخانه هتل که ناشی از برخورد چاقو با صفحه‌ی زیر خرد کردن گوشت و سبزیجات است، صدای تماشای تلویزیون میهمانان هتل و همچنین باز شدن دوش حمام و … .

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در طول بازی به بازیکن پول به نسبت کمی داده می‌شود و بازیکن مجبور است با دیدن فیلم‌های تبلیغاتی پول بیشتری به دست بیاورد. مصرف‌گرایی بازی زیاد است تا حدی که حتی برای گذر از شب و صبح شدن و باز شدن مجدد هتل نیز بازیکن نیاز به تماشای فیلم تبلیغاتی دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در اولین ورود به بازی اسم بازیکن پرسیده می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Codigames
  سال انتشار ۲۰۱۹