‎Idle Pocket Planet

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تجربه‌ای کهکشانی و بانمک از جفت‌ کردن موجودات فضایی و سفر به سیاره‌های عجیب

سال: 2022
  بررس برنامه: محمد‌باقر وحید

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سیگنال ناشناخته و مرموزی از فضا دریافت می‌شود و بازیکن باید با تکثیر موجوداتی روی یک سیاره به منابع بیشتری دست پیدا کند و بتواند به سیاره‌های جدیدی سفر کند تا بتواند فرستنده‌ی این پیام‌های ناشناخته را بشناسد. بازیکن در سفری که پیش رو دارد با جور کردن موجودات با یکدیگر به خلق موجودات دیگری اقدام می‌کند و سیاره‌ها را یکی یکی پشت‌ سر می‌گذارد تا به درک تازه‌ای از جهان پیش‌رویش برسد. علاوه بر این موارد که می‌تواند برای کودکان قابل‌درک باشد، او می‌تواند به تغییر شکل و ظاهر سیاره‌ها یا موجوداتی که روی ‌آن‌ها هستند، بپردازد و از این طریق احساس توانایی تازه‌ای را تجربه کند. در میان چیزهای تزئینی که بازیکن به دست می‌آورد، ارجاعاتی به کارتون‌های کودکانه به چشم می‌خورد که می‌تواند بر جذابیت این عنوان برایش موثر باشد.
  کار اصلی بازیکن جور کردن موجودات مانند هم با یکدیگر است. کاری که کاربر خردسال هم می‌تواند بدون هیچ توضیحی به آن پی‌ ببرد. جابجایی بین گزینه‌های جانبی و درک داستان بازی ممکن است برای دفعات ابتدایی نیاز به همراهی والدین داشته باشد.
  ستاره‌ها، سیارات، موجودات فضایی و سفر با فضاپیما تجربه‌ی بازیکن را در این عنوان شکل می‌دهند. از طرفی، بازیکن هر از گاهی مواردی تزئینی برای کابین فضاپیمایش پیدا می‌کند که در میان آن‌ها یک اسطرلاب هم دیده می‌شود. همه‌ی این‌ها می‌تواند توجه او را به ستاره‌شناسی و دنیای اسرارآمیز فضای بی‌کران جلب کند و مقدمه‌ای برای آموزش در این زمینه شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی موبایلی Idle Pocket Planet ماجراجویی بازیکن را در فضا روایت می‌کند. بازیکن با ضربه‌های متعدد روی یک دکمه‌، موجوداتی را به وجود می‌آورد که برایش منابعی استخراج می‌کنند. موجوداتی که مانند هم هستند، با یکدیگر جفت می‌شوند و موجودات جدید و پیشرفته‌تری را شکل می‌دهند که منابع بیشتری برای او به ارمغان می‌آورند. بنابراین نوعی بازی پازلی پیش روی بازیکن قرار دارد. او طی ماجراجویی‌ش می‌خواهد به دنبال منبع سیگنال رازآمیزی باشد که دریافت کرده است. تزئین و تغییر شکل سیاره‌ها و موجودات روی آن‌ها می‌تواند برای کودکان معنادار باشد. وجود موارد گسترده در رابطه با فضا، ستاره‌ها و وسایلی مانند اسطرلاب می‌تواند زمینه‌ی آموزش و یادگیری در مورد فضا و ستاره‌شناسی را فراهم کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.1.0 در تاریخ ۲۸/۱۰/۱۴۰۱ نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی داستان ساده‌ای دارد و دنیای آن با گرافیک کارتونی ساده، بامزه و رنگارنگی ساخته شده است. روند پیشرفت در مراحل و مرموز بودن آیتم‌هایی که بازیکن با پیشروی در بازی کشف می‌کند از حوصله‌سربر شدن آن جلوگیری می‌کند. ساختار این بازی می‌تواند ساعت‌ها تجربه‌ی آرام و دوست‌داشتنی‌ برای بازیکن فراهم کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن با تماشای تبلیغات یا انجام خرید‌های درون‌برنامه‌ای می‌تواند منابع بیشتری برای توسعه به دست‌آورد. بسته‌هایی که بازیکن می‌تواند خریداری کند از 1 تا 25 دلار قیمت دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  تبلیغاتی که در بازی به نمایش گذاشته می‌شود ممکن است با لینکی به اپ‌استور به خارج از بازی منتهی شوند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر HyperBeard Inc
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی تفننی، پازل
  ارز رایگان