Idle Space Clicker

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عبور از کهکشان‎ها و رقابت با سفینه‎های فضایی در دنیای تکرارشونده

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  عملیات عادی جهت نابودی و عبور از قسمت‎های فضایی، بدون پیچیدگی عملکردی است و در مراحل ابتدایی حتی بدون مداخله مستقیم بازیکنان نیز، قابل‌ اجرا است. برای افزایش سرعت و انجام به‎روزرسانی‎ها، نقش بازیکنان به‌مرور پررنگ می‎شود تسلط بر کاربرد گزینه‎ها و امتیاز قابلیت‎های ویژه در رقابت با رئیس سفینه‎ها به زمان و آزمون‎وخطا نیاز دارد.
  محتوای به ظاهر شاد و روشن تصاویر شامل پرتاب بمب، انفجارهای پیاپی، تیراندازی و صداهایی متناسب با این وقایع است. تنها راه عبور از قسمت‎های فضایی نابودی سفینه‎های بسیار زیاد و منفجر کردن رئیس قسمت فضایی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه‎های Idle است که شخصیت‎های اصلی آن شامل سفینه‎های فضایی بزرگ و کوچک می‌شود. هدف از بازی نابودی سفینه‎های کوچک برای رسیدن به رئیس سفینه‎ها در هر قسمت از فضای است. با عبور از هر قسمت، نیروهای دشمن قوی‎تر می‎شوند که برای نابودی به زمان و ضربات بیشتر نیاز دارند. وظیفه اصلی کودکان و نوجوانان در این بازی زدن ضربات مداوم برای تیراندازی بیشتر است، اما در کنار وظیفه اصلی خود باید به ارتقای سفینه، به‎روزرسانی قابلیت‎ها، استفاده از قابلیت‎های ویژه و در زمان نیاز به شروع مجدد، توجه کنند. شروع مجدد به بازیکنان امکان پیشرفت آسان‎تر در مراحل دشوار و افزایش توان فنی را مهیا می‎کند، ولی در عین ‎حال به معنی شروع از قسمت فضایی شماره یک است که به‌طور طبیعی حس حرکت به سمت عقب را برای کودکان و نوجوانان تداعی می‎کند. خشونت بازی شامل انفجار و تیراندازی‌های پیاپی بوده ولی هیچ نوع خونریزی یا کشتاری را نمایش نمی‎دهد. جریان یکنواخت و بدون نوآوری بازی از یک سو و از سوی دیگر گرافیک بسیار نامنظم، شلوغ و مملو از گزینه‎های مختلف باعث خستگی کودکان و نوجوانان هم ازنظر بصری و هم ازنظر ذهنی می‎شود که خود عاملی برای اختصاص ندادن زمان طولانی برای انجام بازی می‎شود. خرید درون برنامه در پیشرفت بازیکنان نقش بسیار مهمی دارد ولی به علت دست‎یابی تمام منابع موردنیاز در طول بازی هیچ نیاز یا فشاری برای خرید مشاهده نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.6.2 Android در تاریخ 97/07/01 بعد از رسیدن به قسمت فضایی 37 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصاویر با کیفیت بالا، دو بعدی و با توجه به جزئیات بسیاری طراحی‌شده‌اند و رنگ‎های استفاده‌شده برای طراحی فضا و سفینه‎ها متنوع و نسبتاً شادند. تغییرات صفحه‌نمایش سریع بوده که در کنار جزئیات بالای بازی تمرکز بر روی تصاویر را دشوار می‌کند. پنج نوع موسیقی برای متن بازی قرار داده‌شده که در بخش تنظیمات قابل تغییرند، ولی در حالت عادی صدای تیراندازی‎های و انفجار مداوم مانع شنیده شدن موسیقی می‎شوند. شخصیت نمایش داده‌شده در ابتدای بازی هیچ نقشی در جریان عبور از فضا ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های ویژه مانند تخریب دو برابر یا خرید Dark Matter به‌صورت دوره‎ای در گوشه‎ی صفحه ظاهر می‎شود که با پرداخت درون برنامه قابل خریداری‎اند. به‎جز بسته‌های ویژه کریستال‎ها که در تمام مدت در قیمت‌های 2.099 تا 9.99 دلاری ارائه می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک برقراری ارتباط با Facebook در صفحه اصلی بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۶