Imo

thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۳ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مکالمه با دوستان به‌صورت فردی و گروهی در قالب‎های متنی و تصویری

سال: 2007
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش gifها مجموعه گسترده‎ای از ویدیوهای کوتاه با هر نوع محتوای جنسیتی و نامناسب را در خود دارد که به انتخاب کاربر قابل ارسال است.
  به علت شباهت میان تمامی پیام‎رسان‎ها در ساختار عملکردی درک روش استفاده از برنامه دشوار نیست. استفاده مداوم از برنامه و کنکاش در بخش‎ها متنوع تسلط کامل بر روی برنامه را در مدت‌زمان کوتاه ممکن می‎کند. در حالی که استفاده از برنامه ساده و بدون پیچیدگی است، وجود شکلک‎های متحرک بسیار زیاد ازجمله عوامل کاهش سرعت استفاده از ای برنامه به شمار می‎آید.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه یکی از قدمی‎ترین پیام‎رسان‎های موجود به شمار می‎آید که قابلیت ارتباط سریع و آسان به‌صورت پیام ویدیویی و متنی را در اختیار کاربران قرار داده است. نوجوانان با واردکردن شماره موبایل خود در این برنامه و فعال‎سازی آن می‎توانند به‌صورت انفرادی با دوستانی که شماره موبایلشان را در اختیار دارند مکالمه کنند و یا با افزودن چندین مخاطب به‌صورت هم‎زمان در حالت گروهی مکالمه کنند. از ویژگی‎های مهم این برنامه قابلیت مکالمه به‌صورت زنده و ویدیویی است که سرعت اینترنت در مکالمه ویدیویی اهمیت بالایی دارد. باوجود گسترش تعداد برنامه‏٬های مشابه در زمینه‎ی ارسال پیام و مکالمه به‌صورت آنلاین و اهمیت حریم خصوصی افراد و رمزگذاری کردن پیام‎ها همچنان این پیام‎رسان از اصول رمزگذاری پیام‎های پیروی نمی‎کند که نقطه ضعف بزرگی از منظر امنیت کاربران به شمار می‎آید. شکلک‎های متحرک متنوعی در این برنامه بر اساس شخصیت‎های کارتونی و به‌صورت کاریکاتوری وجود دارد که باعث انتقال بهتر احساسات در مخاطبین می‎شود. از ویژگی‎های متفاوت ارسال پیام در این پیام‎رسان امکان مشاهده متن در حال تایپ شدن طرف مقابل بوده که در عین حال که سرعت مکالمه را افزایش می‎دهد ممکن است از نگاه برخی از افراد باعث تجاوز به حریم خصوصی باشد. نوجوانان می‎توانند با تغییر دادن دسترسی‎های سایرین به اطلاعات فردی‌شان و زمان حضور در برنامه تا حدودی امنیت برنامه را افزایش دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 7.1.60 iOS در تاریخ 97/06/03 نوشته‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اتصال به اینترنت شرط استفاده از این برنامه است. نوجوانان با وارد شدن به گروه‎های غیر آشنا اطلاعاتی اولیه خود را به راحتی در اختیار سایر اعضای گروه قرار می‎دهند. از ویژگی‎های متفاوت این پیام‎رسان نمایش متن در حین تایپ کردن آن بوده که در برخی از شرایط ممکن است باعث بروز مشکلات شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۷.۱.۶۰
  واحد پول رایگان
  ناشر imo.im
  سال انتشار ۲۰۰۷
  ارز رایگان