inColor - Art Coloring Space

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رنگ‌آمیزی طرح‌های متفاوت و کشیدن نقاشی‌های خلاقانه

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در طرح‌ها تصاویر زن‌ها و مردهایی وجود دارند که با کلیشه‌های جنسیتی کشیده شده‌اند و بعضی از آن‌ها لباس نامناسبی پوشیده‌اند.
  کاربران می‌توانند نظر خود را درباره‌ی آثار هنری دیگر کاربران بنویسند؛ متن نظرات بیشتر درباره‌ی تشویق هنرمندان و تعریف از کارهای آن‌ها است اما ممکن است کلمات نامناسبی هم در آن وجود داشته باشد.
  استفاده از برنامه حتی برای کاربران ناآشنا به برنامه‌های رنگ‌آمیزی ساده است. کاربران باید دسته‌بندی موردعلاقه‌ی خود را انتخاب کنند و طرح‌های موجود در آن را رنگ کنند. در حین رنگ‌آمیزی خطای نرم‌افزاری پیش نمی‌آید و امکان زوم کردن روی تصاویر باعث می‌شود تا کاربران بتوانند جزئیات طرح‌ها، حتی آن‌هایی که خیلی کوچک هستند، را نیز رنگ کنند. طرح‌های متفاوتی در برنامه فعال نیستند و دسترسی به آن‌ها نیاز به خرید نسخه‌ی کامل برنامه دارد.
  برنامه آموزش مستقیمی ندارد اما کاربران می‌توانند با آزاد گذاشتن خلاقیت خود رنگ‌آمیزی‌ها را انجام دهند، طراحی‌های منحصر به فرد بکشند و از اثر هنری دیگر کاربران ایده بگیرند.
  در طرح‌های برنامه، به خصوص در دسته‌بندی تاریکی، تصاویری مانند اسکلت وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  محتوای این برنامه‌ی سرگرم‌کننده رنگ‌آمیزی طرح‌های متفاوت است. کاربر در ابتدا زمینه‌ی موردعلاقه‌ی خود را از بین دسته‌بندی‌هایی مثل کمیک، تاریکی، مردم، فانتزی، کودکان، گیاهان، حیوانات، کارتون و انیمه انتخاب می‌کند؛ او حتی می‌تواند تمام این دسته‌بندی‌ها را انتخاب کرده و وارد فضای اصلی برنامه شود. اما قبل از آن باید با تمام حریم خصوصی برنامه موافقت کرد و در صورت موافقت نکردن، برنامه پیش نمی‌رود. با ورود، طرح‌هایی نشان داده می‌شوند که سیاه و سفید هستند و کاربر باید با امکاناتی که در اختیار دارد آن‌ها را رنگ کند؛ امکانات متنوع هستند و از رنگ‌های ساده تا رنگ‌های اکلیلی و سایه روشن را شامل می‌شوند همچنین علاوه بر متنوع بودن، به راحتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تا حتی کاربرانی که با فضای برنامه‌های رنگ‌آمیزی آشنایی کمی دارند هم بتوانند از آن استفاده کنند. بیشتر طرح‌های سیاه و سفید جزئیات زیادی دارند و تمام کردن رنگ‌آمیزی آن‌ها مستلزم صرف زمان است و بعضی از آن‌ها، به خصوص در دسته‌بندی انیمه، شخصیت‌هایی از مرد و زن را نشان می‌دهند که اندامی کلیشه‌ای دارند و گاهی لباس‌های نامناسبی پوشیده‌اند. علاوه بر رنگ‌آمیزی، دو بخش دیگر هم در برنامه وجود دارد که یکی از آن‌ها سازوکاری مشابه با شبکه‌های اجتماعی دارد و دیگری تشویق کاربران به کشیدن خلاقانه‌ی طرح‌های متفاوت است. شبکه‌ی اجتماعی برنامه به این صورت است که کاربران می‌توانند رنگ‌آمیزی‌های خود را در فضای برنامه قرار دهند و کاربران دیگر می‌توانند آن‌ها را دیده و زیر هر تصویر نظرات‌شان را بنویسند یا صاحب اثر را دنبال (follow) کنند. کاربر با ورود به بخش بعدی هم می‌تواند طرح‌های خلاقانه‌ی خود را برای گروه بازی بفرستد و در صورت تأیید، اثرش همراه با متن معرفی کوتاهی در برنامه قرار خواهد گرفت. تمام بخش‌های برنامه در دسترس هستند اما تعداد زیادی از طرح‌های آن تنها با خرید نسخه‌ی ویژه‌ فعال خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 1.1.3 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۱1/30 نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد تا سلیقه‌ی متفاوت کاربران را راضی کند؛ در هر دسته‌بندی هم طرح‌های متفاوتی وجود دارند که بعضی از آن‌ها به وسیله‌ی خود برنامه طراحی شده‌اند و بعضی دیگر را کاربران خلاق آن ایجاد کرده‌اند. کاربر برای رنگ‌آمیزی امکانات متنوعی دارد و می‌تواند از رنگ‌های متفاوت و همچنین رنگ‌های اکلیلی، سایه روشن و … استفاده کند تا رنگ‌آمیزی‌های منحصر به فردی داشته باشد. با این‌که طرح‌ها جزئیات زیادی دارند اما می‌توان روی هر بخش آن زوم کرد و به راحتی رنگ‌ها را روی بخش‌ موردنظر قرار داد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی نامحدود به برنامه باید مبلغ 21.49$ به طور ماهانه یا سالانه 79.99$ پرداخت کرد.

  دنیای واقعی

  جریان برنامه را می‌توان در دنیای واقعی بازسازی کرد و طرح‌های خلاقانه‌ای برای رنگ‌آمیزی آن‌ها ایجاد کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید به اینترنت متصل بود و با حریم خصوصی آن موافقت کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر EYEWIND LIMITED.
  سال انتشار ۲۰۱۹
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی سرگرمی
  مهارت شناخت رنگ‌ها
  ارز رایگان