Injustice 2

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مبارزه تن‌به‌تن ابرقهرمانان با یکدیگر برای کشتن گروه رقیب

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلیشه‎های جنسیتی در این بازی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. ابرقهرمانان زن، پوشش بسیار نامناسب و بدن‎نمایی دارند و مردان ابرقهرمان با بدن‎های بزرگ و عضلات برجسته شده به مبارزه می‎پردازند.
  آموزش ابتدایی بازی شفافیت کافی برای استفاده از قابلیت‎ها را در اختیار قرار می‎دهد. روش‎های مبارزه هر ابرقهرمان متفاوت است اما نحوه‎ی اجرای آن یکسان بوده و با ضربه زدن یا کشیدن انگشت به جهات مختلف صورت می‎گیرد.
  هر ابرقهرمان با استفاده از قابلیت مخصوص به خود از ابزاری همچون تفنگ، زنجیر، بمب، شمشیر و موارد دیگر استفاده می‎کند. برد تنها در صورت مرگ سه ابرقهرمان رقیب میسر می‎شود ولی خون‎ریزی در بازی مشاهده نمی‎شود و تنها رنگ قرمز به‌صورت جزئی نمایان می‎گردد. بیشتر خشونت بازی ناشی از حس رقابتی و محیط تاریک بازی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی مشابه بازی کنسولی این مجموعه طراحی‌شده است و دربردارنده شخصیت‎های ابرقهرمانی بسیار معروفی همچون بتمن، سوپرمن، Cat Woman، Green Lantern و سایر شخصیت‎های DC است. هدف بازی کشتن شخصیت‎های حریف است و هیچ شفافیتی از خوب و بد بودن شخصیت‎های یا علت مبارزه‎ آنها با یکدیگر وجود ندارد. اگرچه روش انجام بازی برای هر شخصیت یکسان است، ولی نحوه‎ی نمایش دادن نوع مبارزه برای هر ابرقهرمان متفاوت است. برخی از شخصیت‎های از مشت یا لگدزدن بهره می‌گردند درحالی‌که بیشتر شخصیت‎ها از ابزارهای مختلفی مانند طناب، تفنگ، چاقو و شمشیر استفاده می‎کنند. جریان بازی بدون خون‎ریزی اما مملو از شخصیت‎هایی با پوشش بسیار نامناسب و بدن‎نما است. برخی مراحل بسیار دشوارند و مستلزم تکرار چندباره مرحله‎اند و برخی به خرید درون برنامه برای باز شدن و در اختیار قرار گرفتن نیاز دارد. ویژگی برجسته بازی تطابق شخصیت‎های بازی با شخصیت‎های اصلی در فیلم‎های این مجموعه است. تنوع بازی تنها در تعدد شخصیت‎هایش است و هیچ ارزش یادگیری یا مثبتی در محتوای بازی قرار ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.1 iOS بعد از عبور از باز کردند سه بخش اصلی در تاریخ 96/11/25 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی در اصل دوبعدی بوده، ولی در حین مبارزه تصویرسازی پس‎زمینه موجب ایجاد شدن نوعی نگاه سه‌بعدی در صفحه می‎شود. موسیقی در جریان بازی هیجان ایجاد می‎کند و در حین بازی صداهای مشت، کشیده شدن چاقو و ناله‎های خفیف شنیده می‎شود. از ویژگی‎های برجسته‎ی این بازی که در بازی‎های مشابه دیده نشده، تطابق شخصیت‎های بازی با شخصیت‎های بازیگران در نسخه‎ فیلم این مجموعه‎های است؛ برای مثال در بخش شخصیت‎ها، سه Wonder Woman مطابق با ظاهر شخصیت اصلی در فیلم مرتبط قرار دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  فروشگاه بازی بسته‎های شخصیت‎های جدید و جواهرات در قیمت‎های مختلف ارائه می‎کند که از 4.99 دلار تا 99.99 دلار وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Warner Bros. Entertainment
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان