Interactive Telling Time

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش خواندن و تنظیم کردن ساعت در محیطی تعاملی

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بخشی کودک باید با شنیدن زمان دکمه‎ی توقف را لمس کند اما گاهی به فرمان کودک پاسخ نمی‎دهد و با کندی همراه است. در ساعت شیر سطح دشواری تغییر نمی‎کند اما در ساعت دیگر سرعت حرکت عقربه‎ها قابل تغییر است. برای کودکانی که هیچ آشنایی با ساعت و زمان ندارند همراهی والدین لازم است.
  یادگیری خواندن ساعت می‎تواند برای کودکان دشوار باشد. آن‎ها با قرارگیری در این برنامه می‎توانند خواندن و تنظیم کردن ساعت را در فضایی کودکانه تمرین ‎کنند. والدین می‎توانند تنظیمات برنامه را تغییر دهند و با اضافه کردن بخش‎های متفاوت کودک خود را با کلماتی مثل نیم ساعت یا یک ربع آشنا کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی به آشنایی بیشتر کودکان با خواندن و تنظیم کردن ساعت کمک می‎کند. دو ساعت متفاوت در بازی وجود دارد. یکی از آن‎ها شبیه به صورت یک شیر کارتونی است و تنها ساعت را نمایش می‎دهد اما ساعت دیگر علاوه بر ساعت دقیقه را نیز نشان می‎دهد. با انتخاب ساعت شیر گوینده‎ی بازی زمان‎های متفاوتی را می‎خواند و کودک باید عقربه‎های ساعت را مطابق با زمان خوانده‎شده تنظیم کند. در این بخش هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و کودک با آرامش و دقت می‎تواند زمان‎های متفاوت را روی ساعت ببیند و تمرین کند. با انتخاب ساعت دیگر گوینده زمانی را می‎خواند و بلافاصله عقربه‎ها شروع به حرکت می‎کنند. کودک باید به محض رسیدن عقربه‎ها روی زمان مورد‎نظر دکمه‎ی توقف را لمس کند. انجام این بخش چالش زیادی به همراه دارد و بیشتر مناسب کودکانی است که با خواندن ساعت آشنایی قبلی دارند زیرا علاوه بر سرعت‎عمل توجه به دقیقه‎ها نیز نیاز است. بازی یک آکواریوم زیبا هم دارد با انجام صحیح فعالیت‎ها ستاره‎هایی به کودک تعلق می‎گیرد. ستاره‎ها انواع ماهی‎ را به آکواریوم اضافه می‎کند که می‎تواند برای کودکان جنبه‎ی تشویقی داشته باشد. بازی علاوه بر نسخه‎ی رایگان نسخه‎ای دیگر نیز دارد که با پرداخت هزینه فعال می‎شود و امکانات بیشتری نسبت به این نسخه دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 3.7 iOS در تاریخ 99/08/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  در طراحی بازی از رنگ‎های تند و زیبایی برای جلب نظر کودکان استفاده شده است. دو نوع ساعت و یک آکواریوم در بازی وجود دارند. آکواریوم ماهی‎های متنوعی دارد و کودک می‎تواند به آن‎ها غذا دهد. پنجره‎ی کوچکی پشت ساعت وجود دارد که تصویری از طبیعت را نمایش می‎دهد. با تغییر زمان تغییراتی در تصویر اتفاق می‎افتد. در ساعت‎های ابتدایی روز خورشید در حال خمیازه کشیدن است و در غروب خورشید زیر پتو می‎رود و آماده‎ی خواب می‎شود. این تغییرات به خوبی گذر زمان را نشان می‎دهد و کودک را با زمان‎های متفاوت شبانه‎روز آشنا می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغ نسخه‎ی پولی بازی در صفحه‎ی ابتدایی وجود دارد. والدین می‎توانند با پرداخت 2.99$ این نسخه را در اختیار داشته باشند و از امکانات بیشتری مثل ساعت‎های متنوع و امکان تغییر سطح دشواری بهره ببرند.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند از ساعت‎های متفاوت در پیرامون خود استفاده کنند و زمان را به کودک خود آموزش دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر GiggleUp Kids Apps And Educational Games Pty Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان