Into The Dead 2

thumbnail
۱۸ سال به بالا

هموارسازی مسیر حرکتی با کشتن زامبی‎ها با اسلحه و سگ شکاری

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار با بازی ساده و توضیحات اولیه بسیار شفاف است. نوجوانان به‌راحتی می‎توانند مراحل اولیه را تمام کنند و با گذر زمان مهارت واکنشی خود را بهبود می‎دهند.
  تمام محتوای بازی بر روی کشتن زامبی‎های ترسناک و وحشی قرار دارد. بازیکن در قالب شخصیت اصلی و از نگاه اول‌شخص با انواع اسلحه یا نارنجک در اختیار، زامبی‎ها را قتل‌عام می‎کند. با برخورد تیر به مغز زامبی‎ها، خون به همه‌جا پخش می‎شود. در صورت دستگیر شدن شخصیت بازی، زامبی‎ها با چهره‌های ترسناک و چشم‎های برجسته شده تمام صفحه‌نمایش را می‎گیرند و شروع به کشتن شخصیت می‎کنند. ظاهر شدن ناگهانی زامبی‎ها در تصویر و پخش شدن خون به همه‌جا در کنار صدای شلیک تیر و نفس‌نفس زدن‎های شخصیت اصلی، همگی دست‌به‌دست هم داده‎اند تا فضایی ترسناک و نزدیک به واقعیت برای بازیکنان ایجاد شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره دوم بازی Into the Dead است که محتوای آن کاملاً با عنوان بازی هم‎خوانی دارد. در طی سانحه‎ای پدر خانواده تصادف می‎کند و ماشین خود را از دست می‎دهد و باید مسیر باقی‎مانده را با پای پیاده و از میان زامبی‎های وحشی طی کند. پدر در مقاطع زمانی مشخص با دختر کوچک و همسرش صحبت می‎کند تا آنها را از وضعیت خود، آگاه سازد و برای دور بعدی کشتار آماده شود. بازیکن در نقش پدر و از نگاه او بازی را انجام می‎دهد و با نزدیک شدن زامبی‎ها باید آنها را نابود کند تا شخصیت پدر، کشته نشود. در صورتی که تیر به خطا رود یا زامبی به شدت نزدیک شود که با تیر کشته نشود تلاش می‎کند تا شخصیت پدر را نابود کند و بازیکن در کسری از ثانیه باید با چاقو مغزش را متلاشی کند یا کشته شود. پخش شدن خون، تیراندازی کردن، هیجان بالا و اضطراب جزو جریان عادی این بازی است که تمام حواس بازیکنان را به خود مشغول می‎کند. محدودیت سنی قرار داده‌شده در این بازی از سمت ناشر بوده و تنها به علت حجم بالای خشونت به نمایش گذاشته‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.23 iOS در تاریخ 97/03/28 بعد از 10 مرحله نوشته‌شده است.

  کیفیت

  حجم بالا ناشی از کیفیت تصویری بسیار خوب این بازی است که نزدیک به واقعیت طراحی‌شده است. شخصیت زامبی‎ها با جزئیات بسیار زیادی به تصویر کشیده شده‌اند و پخش شدن خون و حرکات بازی بسیار دقیق نمایش داده‌شده‌اند. موسیقی متن بیشتر برای ایجاد فضای ترسناک و ایجاد هیجان بیشتر طراحی‌شده است. صدای قدم‎های شخصیت اصلی، تیراندازی‎ها، نفس‌نفس زدن‎ها و حتی ناله‎ی زامبی دقیقاً با حرکات بازیکن هماهنگ است تا بیشتری تأثیرگذاری را داشته باشد. رنگ‎های استفاده‌شده در تصاویر بیشتر تیره و با پس‌زمینه‌ی آبی و سیاه‎اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش سکه و استفاده از حالت VIP باید از خرید درون برنامه استفاده شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Faebook و Instagram بازی در بخش تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲۳
  سال انتشار ۲۰۱۷