Invisigun Reloaded

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد در محیط‎هایی با موانع گوناگون و شخصیت‎های نامریی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با توجه به نامریی بودن شخصیت‎ها جریان بازی تا حدی مشابه به بازی قایم‎باشک در دنیای واقعی است و می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
  یکی از شخصیت‎های زن بازی پوشش مناسبی ندارد و با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده ‎است اما طراحی فانتزی بازی از انتقال محتوای خارج از گروه سنی جلوگیری کرده است.
  نقشه‎ی بازی از مربع‎های کوچکی تشکیل شده است که شخصیت در جهت‎های بالا، پایین، راست و چپ با لمس صفحه‎ی بازی حرکت می‎کند. عامل نامریی بودن و حضور موانعی مثل دیوار و آب، حرکت شخصیت و تسلط در بازی را با چالش‎های فراوانی همراه کرده ‎است. بخش آموزشی نیز جهت آشنایی بازیکن با چگونگی انجام بازی وجود دارد.
  بازیکن باید مکان قرار‎گیری حریفان را حدس بزند و بدون برخورد با موانع نامریی در نقشه‎ی بازی حرکت کند. استقرار در بهترین مکان برای از بین بردن حریفان می‎تواند باعث ارتقای مهارت تفکر استراتژیک در بازیکنان شود.
  تصاویری از شلیک سلاح‎های گوناگون و از بین رفتن شخصیت‎های حریف در بازی وجود دارد که کارتونی بودن طراحی محیط بازی و شخصیت‎ها مانع از برجسته شدن محتوای خشن شده ‎است. در اثر برخورد شخصیت با موانع جایگاه او روی نقشه با رنگ قرمز نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن با انتخاب شخصیت خود که هر یک توانایی منحصر‎به‎فرد و اسلحه‎ی مخصوص دارند وارد مبارزه‎ای تک نفره یا گروهی با دیگر کاربران آنلاین بازی می‎شود. تمامی شخصیت‎ها در طول مبارزه در نقشه‎ی بازی نامریی هستند و تنها در هنگام شلیک برای لحظاتی کوتاه مریی خواهند ‎شد. برد در هر نبرد به صبر جهت به دست آوردن موقعیت مناسب و سپس از بین بردن حریفان نیاز دارد. علاوه بر محتوای مبارزه‎ایی، حرکت و قرارگیری در مکان مناسب در نقشه‎ی بازی ساختار پازلی دارد که می‎تواند مهارت‎ تفکر حل مسئله را در بازیکنان به چالش کشاند. در مبارزه‎ی آنلاین امکان گفت‎وگو میان بازیکنان تنها با جملات موجود در بازی مانند جمله‎ی موفق باشید، امکان‎پذیر است که خود از نا‎امنی فضای گفت‎وگوی آنلاین جلوگیری کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.8.6 در تاریخ 99/03/10 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی محیطی دو‎بعدی و گرافیک پیکسلی دارد. موانع و شخصیت‎ها دارای رنگ و طراحی متفاوتی هستند. بازی در حالت‎های متفاوتی مثل بازی تک‎نفره، گروهی، آشنایی با عملکرد شخصیت‎ها و بخش آموزشی طراحی شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت خرید درون برنامه و از قفل خارج کردن شخصیت‎های بازی پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای قرار‎گیری در بازی گروهی دسترسی به اینترنت لازم است. صفحه‎ای با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Sombr Studio LLC
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان