Invisigun Reloaded

بررس متن: پرستو رحیمی

10+

نبرد در محیط‎هایی با موانع گوناگون و شخصیت‎های نامریی

ناشر: Sombr Studio LLC سال انتشار: 2020

Invisigun Reloaded

10+

نبرد در محیط‎هایی با موانع گوناگون و شخصیت‎های نامریی

ناشر: Sombr Studio LLC

سال انتشار: 2020

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
با توجه به نامریی بودن شخصیت‎ها جریان بازی تا حدی مشابه به بازی قایم‎باشک در دنیای واقعی است و می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
محتوای آموزشی
بازیکن باید مکان قرار‎گیری حریفان را حدس بزند و بدون برخورد با موانع نامریی در نقشه‎ی بازی حرکت کند. استقرار در بهترین مکان برای از بین بردن حریفان می‎تواند باعث ارتقای مهارت تفکر استراتژیک در بازیکنان شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
تصاویری از شلیک سلاح‎های گوناگون و از بین رفتن شخصیت‎های حریف در بازی وجود دارد که کارتونی بودن طراحی محیط بازی و شخصیت‎ها مانع از برجسته شدن محتوای خشن شده ‎است. در اثر برخورد شخصیت با موانع جایگاه او روی نقشه با رنگ قرمز نمایش داده می‎شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
یکی از شخصیت‎های زن بازی پوشش مناسبی ندارد و با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده ‎است اما طراحی فانتزی بازی از انتقال محتوای خارج از گروه سنی جلوگیری کرده است.
سهولت استفاده
نقشه‎ی بازی از مربع‎های کوچکی تشکیل شده است که شخصیت در جهت‎های بالا، پایین، راست و چپ با لمس صفحه‎ی بازی حرکت می‎کند. عامل نامریی بودن و حضور موانعی مثل دیوار و آب، حرکت شخصیت و تسلط در بازی را با چالش‎های فراوانی همراه کرده ‎است. بخش آموزشی نیز جهت آشنایی بازیکن با چگونگی انجام بازی وجود دارد.
آنچه والدین باید بدانند

بازیکن با انتخاب شخصیت خود که هر یک توانایی منحصر‎به‎فرد و اسلحه‎ی مخصوص دارند وارد مبارزه‎ای تک نفره یا گروهی با دیگر کاربران آنلاین بازی می‎شود. تمامی شخصیت‎ها در طول مبارزه در نقشه‎ی بازی نامریی هستند و تنها در هنگام شلیک برای لحظاتی کوتاه مریی خواهند ‎شد. برد در هر نبرد به صبر جهت به دست آوردن موقعیت مناسب و سپس از بین بردن حریفان نیاز دارد. علاوه بر محتوای مبارزه‎ایی، حرکت و قرارگیری در مکان مناسب در نقشه‎ی بازی ساختار پازلی دارد که می‎تواند مهارت‎ تفکر حل مسئله را در بازیکنان به چالش کشاند. در مبارزه‎ی آنلاین امکان گفت‎وگو میان بازیکنان تنها با جملات موجود در بازی مانند جمله‎ی موفق باشید، امکان‎پذیر است که خود از نا‎امنی فضای گفت‎وگوی آنلاین جلوگیری کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.8.6 در تاریخ 99/03/10 نوشته‎ شده است.

کیفیت

بازی محیطی دو‎بعدی و گرافیک پیکسلی دارد. موانع و شخصیت‎ها دارای رنگ و طراحی متفاوتی هستند. بازی در حالت‎های متفاوتی مثل بازی تک‎نفره، گروهی، آشنایی با عملکرد شخصیت‎ها و بخش آموزشی طراحی شده ‎است.

مصرف گرایی

جهت خرید درون برنامه و از قفل خارج کردن شخصیت‎های بازی پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ لازم است.

حریم خصوصی

برای قرار‎گیری در بازی گروهی دسترسی به اینترنت لازم است. صفحه‎ای با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.8.6
حداقل نیازمندی iOS 9.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Sombr Studio LLC
سال انتشار 2020