Ire Blood Memory

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رقابت افسانه‎ای بین خیر و شر به‌صورت انفرادی و در گروه‎های آنلاین

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پوشش برخی از شخصیت‎های داخل بازی نیمه برهنه طراحی‌شده است.
  معرفی بازی به‌صورت شفاف اطلاعات موردنیاز جهت استفاده از گزینه‎ها را در اختیار قرار می‎دهد، اما به علت تنوع بالا روش‎های حمله و گزینه‎های متعدد منوی اصلی ممکن است حس گم‌شدن در محتوای فرعی به دست آید. داستان بازی به زبان انگلیسی و در متن‎های طولانی نمایش داده می‎شود که مطالعه آنها به درک علت رخداد‎ها کمک می‎کند. حرکات در حین حمله و کشتار شخصیت‎ها اگرچه زمان‎بر به نظر می‎آید ولی به‌مرور ساده‎تر می‎شود به‌خصوص اگر بازیکن از الگوی ارائه‌شده استفاده کند.
  شخصیت‎های دو طرف با خشونت شدید حریفشان را نابود می‎کنند که این کار با ضربه زدن‎های مداوم به بدنشان و خونریزی کردن نمایش داده می‎شود و بعد از مرگ افراد خون بر روی زمین پخش می‎شود. برخی از شخصیت‎های شر از زیر زمین بیرون می‎آیند و با ظاهر ترسناکی و عظیم به بازیکن حمله می‎کنند. صدای ناله و ضربه خوردن افراد در تمام طول مبارزه‌ها به گوش می‎رسد. سلاح‎های مبارزه از انواع خنجر تا شمشیر‎های عظیم بوده و برخی از شخصیت‎های افسانه‎ای با جادو و چوب‎های متحرک در فضا حمله خود را انجام می‎دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستانی حماسی در قالب RPG که به بازیکنان اجازه می‎دهد تا با موجودات عجیب، عظیم و ترسناک مقابله کنند. فضای تاریک، مرموز در کنار موسیقی پرهیجان در درگیر شدن احساسات نوجوانان در فضای بازی نقش مؤثری دارد به‌خصوص اگر بازی با استفاده از هدفون صورت گرفته شود. روش کشتار موجودات و نحوه‎ی نمایش آن با خون‎ریزی‎های بسیار و صداهای ناله و فریاد همراه بوده که محتوای بازی را برای کودکان ناخوشایند و آزاردهنده می‎کند. هدف بازی بر روی کشتار بیشتر و کسب امتیاز و سکه قرار دارد که حتی برای رسیدن به هدف خود بازیکنان با یکدیگر تشکیل گروه می‎دهند تا به کمک هم سریع‎تر به نتیجه برسند. قابلیت‎هایی ازجمله مکالمه به‌صورت آنلاین و تشکیل گروه با افراد ناشناس از ویژگی‎های برجسته این بازی به شمار می‎آید که هیجان بازی را نیز افزایش می‎دهد و حس تعلق و وابستگی نوجوانان به محتوای بازی را تقویت می‎کند. گرافیک عالی بازی و کوتاهی زمان اتمام هر مرحله ازجمله موارد انگیزشی بازی به شمار می‎آید اما در کنار آن خشونت بالایی بر جریان بازی حاکم است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی ۲.۵.۰ iOS در تاریخ 97/05/26 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی با گرافیک سه بعدی و با کیفیت بسیار عالی که خود، حس هیجان و قرار گرفتن در محیط بازی را دوچندان کرده است. موسیقی حماسی و گاهی ملایم بازی باعث ایجاد شدن احساس رازآلود بودن محیط و مهم بودن مأموریت‌ها را به بازیکن القا می‎‎کند. فضای بازی تاریک و بدون رنگ‎های شاد نمایش داده می‎شود که در نور کم باعث دید بهتر و در عین حال آزار چشم بازیکن می‎شود. گزینه‎های بازی با فاصله زیادی از یکدیگر واقع‌شده‌اند که کنترل بازیکن بر روی حرکات را کاهش می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  عضویت در بازی و خرید الماس با پرداخت هزینه و خرید درون برنامه صورت می‎گیرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  محتوای بازی در صورت اتصال دائمی به اینترنت نمایش داده می‎شود. همچنین بازیکنان در مبارزات به‌صورت زنده با یکدیگر مکالمه می‎کنند و در گروه‎های آنلاین رقابت می‎کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر TENBIRDS Corporation
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان