Iron Marines

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رقابت میان تفنگداران دریایی و موجودات عجیب‌وغریب در مأموریت‌های چالش‌برانگیز

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  درک چگونگی انجام بازی و استفاده از گزینه‎ها به صرف زمان و تمرین در چندین مرحله نیاز دارد. بازیکنان مهارت‎های خود را در حین انجام بازی ارتقا می‎دهند و برای درک کاربرد توانایی‎های قهرمانان باید در زمین جنگ از قابلیت‎هایشان استفاده کنند. بعد از تسلط بر روی انجام بازی و درک گزینه‎های ارتقایی، مرز بین بردوباخت را استراتژی‎ها انتخاب‌شده مشخص می‎کند که به‌مرور و با آزمون‌وخطا بهبود می‎یابد.
  کودکان و نوجوانان در مواجه با چالش‎های این بازی باید استراتژی حمله و دفاعی را به‌صورت هماهنگ اجرا کنند. در هر مرحله استراتژی حرکتی نیروها برای حمله باید متفاوت باشد، زیرا که محیط بازی و نوع حمله نیروهای دشمن دائماً در حال تغییر است. بازیکنان در این بازی به‌مرور می‎آموزند که روش‎های تکراری در مراحل جدید پاسخگو نیست و باید با استفاده از خلاقیت راه‎ و روش‎های نوینی را پیاده‎سازی کنند.
  ربات‎ها و انسان‎ها به موجودات عجیب حمله کرده و با استفاده از بمب‎ها یا تیرهایشان تلاش در نابودی یکدیگر در کمترین زمان دارند. موجودات عجیب‌وغریب نیز با استفاده از گلوله‎های جادویی و ضربه زدن تلاش در نابودی شخصیت‎های قهرمان و پایگاهشان دارند. پایگاه‎ها معمولاً در انفجار کوچکی نابود می‎شوند و هیچ خون‎ریزی در بازی وجود ندارد و بعد از مرگ شخصیت‎ها امکان بازگشتشان با گذر زمان و جمع‎آوری جواهرات سبزرنگ فراهم می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان این بازی در سیاره‎های ناشناخته‎ای شکل می‎گیرد که مملو از موجودات خاص و نیرومند است. هدف از بازی، پاک‎سازی کامل سیارات یکی پس از دیگری و استفاده از منابع خاص و ارزشمند آن برای نیرومندسازی و تولید خط دفاعی بیشتر است. بازیکنان در این مأموریت‌ها نقش کنترل‌کننده‌ی قهرمانان و نیروهای پشتیبانی را بر عهده دارند که با ریختن طرح حمله و با توجه به ساختار محیطی هر مرحله، تلاش می‎کنند تا با تلفات کمتر به هدف‎های مأموریتشان برسند. پیچیدگی بازی موجب افزایش اهمیت استراتژی انتخاب‌شده و راه‎های جایگزین در هر بار حمله یا دفاع می‎شود که کودکان و نوجوانان را مجبور به استفاده از راه‎حل‎های جدید و خلاقانه می‎کند. جنگ بین موجودات عجیب و قهرمانان به علت افزایش ناگهانی نیروهای دشمن و نامشخص بودن بخشی از سیاره، سطح دشواری بازی را افزایش می‎دهد و ساختار جنگی باعث ایجاد شدن نوعی حس اضطراب در کودکان حساس می‎شود. باوجود کارتونی بودن تصاویر و غیرواقعی بودن شخصیت‎های دشمن، تأثیرگذاری فضای بازی بر روحیه بازیکنان بالا بوده که ناشی از گرافیک نسبتاً واقع‎گرایانه و مدیریت چندجانبه‎ی بازیکنان است. اجبار بازی به خرید سکه و قهرمان در طول زمان تقریباً غیرقابل اجتناب است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.4.6 iOS در تاریخ 97/07/23 بعد از عبور از 6 مرحله سیاره اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی حماسی و در عین حال پرهیجان متن بازی، فضایی پر از اضطراب را به وجود می‎آورد که با تنش مبارزات تن‎به‎تن بین موجودات و قهرمانان هماهنگی دارد. گرافیک بسیار عالی و پر جزئیات این بازی ازجمله ویژگی‎های چشم‎گیر آن به حساب می‎آید. در بخش تنظیمات قابلیت کاهش یا افزایش درجه کیفیت بصری وجود دارد. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی تصاویر متنوع و شاد بوده و تضاد بینشان محیط مرموز سیاره ناشناس را پررنگ‎تر می‎کند. شخصیت‎های دشمن معمولاً به شکل‎های ناشناخته و عجیب نمایش داده‌شده‌اند و هیچ شباهتی به هیچ موجود زنده‎ی واقعی ندارند، اما قهرمانان معمولاً انسان بوده و بعضاً ربات‎ها نیز درگیر رقابت می‎شوند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه برای استفاده از قهرمانان یا افزایش سکه‎های داخل بازی در قیمت‎های متعدد ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک برقراری ارتباط با Facebook و Twitter در تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۶
  سال انتشار ۲۰۱۷