Jenga

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبیه‎سازی بازی جنگا با استفاده از چوب‎های رنگی و ساده

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اگرچه فهم نحوه انجام بازی ساده است و تنها نیاز به بیرون کشیدن چوبی از وسط برج و قرار دادن آن در بالای برج است، اما در عمل با کشیده شدن بیشتر چوب‎ها برج خراب‌شده و حتی برای قرار دادن چوب بر بالای برج دشواری وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‎سازی شده بازی اصلی Jenga با مکعب مستطیل‎های چوبی است. هدف بازی گذاشتن آخرین چوب بر روی برج بدون ریزش آن است و هر بازیکنی که در حین کشیدن چوب یا قرار دادن آن برج را خراب کند، بازنده محسوب می‎شود. بازی اصلی نیازمند به تفکر تحلیلی و هماهنگ دست‎ها است تا بازیکن تصمیم بگیرد کدام چوب را جابه‎جا کند تا مانع از خرابی برج گردد؛ ولی در حالت آنلاین تقریباً به هیچ مهارتی نیاز ندارد و بیشتر بر اساس شانس بازی پیش می‎رود. بازی به‌صورت آنلاین و آفلاین وجود دارد و همچنین تنوعی در بازی اصلی نیز واردشده است. میزان سفتی و نرمی چوب‎ها با رنگ‎های قرمز، صورتی و سفید نشان داده می‎شود (البته این امر بسیار ضعیف طراحی‌شده است). در منوی اصلی انواع بازی Jenga به‌صورت آنلاین، کلاسیک، مسابقه‎ای و دونفره وجود دارد. با انتخاب هر بازی توضیحی در ابتدا داده می‎شود و سپس بازی آغاز می‎گردد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.7.9 iOS در تاریخ 96/07/21 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی ازنظر گرافیکی و فنی از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است. ساختار اصلی این بازی بر پایه‎ی تعادل و خطای دست در هنگام کشیدن مکعب‎ها بناشده است و این موارد در بازی لحاظ نشده است. بازیکن برای بیرون کشیدن چوب گاهی نیاز به بالا بردن چوب و گاهی نیاز به پایین آوردن آن دارد و هیچ الگو مشخصی برای بیرون کشیدن وجود نداد. همچنین در اکثر مواقع تعداد چوب‎های نرم بسیار کم بوده و با دست زدن به هر چوب قرمز احتمال ریخته شدن برج بسیار بالا است. بازی هیچ موسیقی متنی ندارد که باعث خسته‌کننده شدن بازی و کسل شدن می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صفحه‎ی منوی اصلی لینکی برای دانلود بازی بیشتر وجود دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند از بازی اصلی این مجموعه برای تقویت مهارت هماهنگی چشم و دست کودکان استفاده کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بازی امکان عکس گرفتن و ارسال از طریق Facebook به دوستان وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر NaturalMotionGames Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان