Jetpack Joyride

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پرواز با جت و تیراندازی برای کشتن بی‎دلیل دانشمندان در مسیری بی‎نهایت

سال: 2011
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با یک ضربه بر روی صفحه آغاز می‎شود و پس از آن تنها کار بازیکن جلوگیری از برخورد با بمب‎ها و آتش است. با نگه‌داشتن انگشت در روی صفحه شخصیت پرواز می‎کند و به سمت بالا می‎رود و در برخی از حالت‎های پیشرفته و دستگاه‎های جدید باید با چند بار ضربه زدن شخصیت را به بالا رساند. تنهای پیچیدگی پیش رو مربوط به بمب‎های ناگهانی است و برای عکس‎العمل نشان دادن به آنها باید آمادگی کامل داشت. سختی بازی به آرامی انجام می‎شود و به‌مرور بازیکن را برای مواجه با موانع بیشتر آماده می‎سازد.
  شخصیت بازی Barry در حین فرار از یک جت استفاده می‎کند که برای پرواز تیراندازی می‎کند و در این بین اگر فردی در نزدیکی باشد با شنیدن صدای تیر وحشت می‎کند و شروع به دویدن در جهت مخالف می‎کند، همچنین اگر تیر به مسئولین آزمایشگاه برخورد کند می‎میرند (خونریزی نشان داده نمی‎شود). در مسیر علامت تعجب‎هایی به نشان بمب در حال پرتاب نمایان می‎شود. همچنین بعد از این که شخصیت اصلی می‎میرد به تعداد توکن‎هایی که در مرحله کسب کرده است شانس استفاده از Jackpod دارد؛ در حالتی که به‌طور شانسی در این بخش سه تا دینامیت انتخاب شود، بر روی شخصیت اصلی دینامیت انداخته می‎شود تا به مسافت جلوتری پرتاب شود و امتیاز بالاتری به دست آورد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های Halfbrick Studios است که ناشر بازی معروف Fruit ninja نیز است. شخصیت بازی با نام Barry Steakfries در این بازی تلاش می‎کند تا از یک آزمایشگاه فرار کند و برای این کار یک جت به پشت خود وصل می‎کند تا با پرواز کردن و تیراندازی بتواند طولانی‎ترین مسیر ممکن را طی کند. براثر تیر‎اندازی‎های پشت سر هم شخصیت بازی یا انفجار بمب‎هایی که به سمت او می‎آیند، مسئولین آزمایشگاه می‎میرند. کشته‌شده شخصیت‎های بازی هیچ امتیازی ندارد و به‌نوعی برای سرگرمی و شوخی در بازی قرارگرفته است. در هر دور از بازی اهدافی تعریف می‎شود و بازیکن با رسیدن به هر یک از این اهداف امتیاز بیش‎تری به دست می‎آورد. بازی باختی ندارد و بازیکن می‎تواند بعد از هر بار باخت مجدد بازی را از نو آغاز کند. در بازی سکه‎هایی در مسیر قرارگرفته‌اند که بازیکن در عین حال که باید شخصیت را زنده نگه دارد، بهتر است سعی کند تا سکه بیشتری به دست آورد تا در منو اصلی خود شخصیت و ابزارش را به‌روز کند و قدرتمندتر شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.9.29 iOS در تاریخ 96/08/02 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت بازی در بازی‎های دیگری همچون Monster Dash یا Age of Zombies نیز وجود دارد. این شخصیت در ظاهر همانند مردی بالغ با ته‌ریش نمایش داده است که به دنبال رسیدن به هدفش است (هدف مشخص نیست) و در تمام مدت می‎خندد. گرافیک بازی نسبتاً تاریک است و تنها جت و قابلیت‎ها جلب‌توجه می‎کنند. موسیقی بازی نسبتاً دارای هیجان بوده و با هر بار انفجار بمب صدای مهیبی به وجود می‎آید.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بازی سکه درون بازی جمع‎آوری می‎شود تا با استفاده از آن قابلیت‎های ویژه، شخصیتی با قیافه متفاوت، لباس جدید، قلب و تجهیزات جت خریداری شود. در طول بازی این سکه‎ها قابل دستیابی‎اند، اما امکان خرید سکه درون برنامه با پول واقعی نیز وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه به Facebook متصل می‎گردد و می‎توان دوستان را به چالش کشید.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۲۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Halfbrick Studios
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان