Jigsaw Puzzle

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انواع پازل با طرح‎های متنوع و درجه‎‏ی سختی قابل‌کنترل

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یادگیری و انجام بازی بسیار ساده است و با مدل اصلی و واقعی پازل در دنیای بیرونی تفاوتی ندارد. بازیکن تصویر موردنظر خود را انتخاب می‎کند و با توجه به تنظیماتی که مدنظر دارد بازی را آغاز می‎کند. درجه سختی بازی به تعداد قطعات و روشن گذاشتن قابلیت چرخش قطعات بستگی دارد.
  انجام این بازی باعث تقویت حافظه است، زیرا که بازیکن باید رنگ هر تکه از پازل را در کنار طرح آن از تصویر اصلی به خاطر بسپارد تا بتواند با دیدن تکه مور نظر در مکان یا محدوده متناسب خود قرار دهد. کودکان و نوجوانان باید بتوانند بین تصویر یک‌تکه پازل و تصاویر کناری آن ارتباط برقرار کنند و در این راه قوه شبیه‎سازی و تصور در ذهن آن‎ها تقویت می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی همانند سایر بازی‎های مشابه Jigsaw شامل مجموعه‎ای از تصاویر با قابلیت تبدیل به حالت پازل است. این بازی قابلیت ساخت پازل از 4 تا 1024 تکه را دارد و در بخش جدول اهداف، هدفی متناسب با تعداد پازل طراحی‌شده است، به این معنا که اگر پازل به تعداد 16 تکه ساخته شود این هدف جزو اهداف انجام‌شده قرار می‎گیرد تا به ‌نوعی بازیکنان را دعوت به چالش حل پازل سخت‎تر کند. بازی تأکید بسیاری بر روی خرید درون برنامه و کسب عکس بیشتر و متنوع‎تر دارد. این بازی باعث تقویت قدرت حل مسئله و در بسیاری از مواقع موجب آرامش است. بنابراین این بازی برای افرادی که به بازی‎های بدون سرعت و خشونت و با آرامش علاقه‎مندند، بسیار لذت‎بخش خواهد بود و حتی می‎توانند این بازی را با کودکان خود با درجه سختی پایین‎تر انجام دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.9.0 iOS در تاریخ 96/06/30 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی از تنوع بالایی برخوردارند. گرچه بیش‎تر تصاویر با پرداخت هزینه به دست می‎آیند، اما قابلیت تبدیل هر تصویر در گالری فردی به پازل باعث افزایش جذابیت برنامه می‎شود. موسیقی بازی درعین‌حال که آرامش‎بخش است بسیار محدود است و حتی پس از خرید حساب premium به‌مرور موسیقی پخش‌شده تکراری می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تعداد تصاویری که در این بازی ارائه می‎شود بسیار محدود است و برای خرید هر تصویر هزینه 2.99 دلار باید پرداخت شود. همچنین موسیقی که در طول برنامه پخش می‎شود محدود است و برای خرید موسیقی بیشتر باید هزینه پرداخت شود. با گرفتن حساب Premium کاربر می‎تواند به مجموعه تمام موسیقی‎ها، چندین طرح پیش‎زمینه، انواع تصاویر بیشتر و … برخوردار شود که قیمت آن 4.99 دلار است. بازی دارای تبلیغات متنوعی است که در طول بازی پخش می‎شود که با گرفتن حساب Premium این تبلیغات حذف می‎شود.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند برای کودکان علاقه‎مند به این بازی، پازل‎های واقعی تهیه کنند تا در کنار تقویت مهارت‎های دیداری و حافظه‎ای کودکان به صورت فیزیکی از انگشتان خود استفاده کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای تبدیل کردن تصویر واقعی به پازل باید دسترسی به دوربین دستگاه داده شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۹.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Critical Hit Software
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان