Joy of Reading – learn to read from 3 years old

بررس متن: حامد داوری

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

یادگیری حروف انگلیسی و آشنایی با نحوه‎ی صحیح تلفظ آن‎ها

ناشر: EDOKI ACADEMY سال انتشار: 2020

Joy of Reading – learn to read from 3 years old

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

یادگیری حروف انگلیسی و آشنایی با نحوه‎ی صحیح تلفظ آن‎ها

ناشر: EDOKI ACADEMY

سال انتشار: 2020

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
شخصیت راهنمای بازی سنجابی کوچک است که در محیطی شاد بازی‎های برنامه را برای کودک توضیح می‎دهد. تمامی آموزش‎ها به شکل بازی هستند که بیشتر حالت سرگرمی برای کودک ایجاد خواهند کرد.
محتوای آموزشی
در روان‎خوانی متن‎ها عوامل متنوعی دخیل هستند. بازی تمامی این عوامل را در قالب بازی‎های کوتاه به کودک آموزش می‎دهد. کوک تلفظ و نحوه‎ی نوشتن صحیح حروف انگلیسی را می‎آموزد. با حروف صدادار و بی‎صدا آشنا می‎شود و با کنار هم قرار دادن حروف کلمات معنی‎دار می‎سازد. او حتی بخش کردن کلمات را نیز یاد می‎گیرد. آموزش کلمات و نمایش تصویر مربوط به هر کلمه می‎تواند مهارت شناختی کودکان را نیز بهبود بخشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بخش‎های مختلف برنامه به طور کامل و با زبان انگلیسی آموزش داده می‎شود. برای درک بهتر بازی‎های برنامه تا حدودی دانستن این زبان نیاز است که همراهی والدین با کوک به طور حتم ثمر‎بخش خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

هدف این مجموعه آشنایی با صداهای حروف انگلیسی‎، تلفظ و نحوه‎ی نوشتن صحیح حروف و در نهایت کاربرد آن‎ها در کلمات است. بخش‎های متفاوتی در برنامه وجود دارد که تمامی آن‎ها از شخصیت‎های کارتونی و بازی برای انتقال آموزش‎ها استفاده کرده‎اند. بازی‎های برنامه متنوع هستند و هر یک هدف آموزشی خاصی را دنبال می‎کنند. در یک بازی کودک باید صدا‎های موردنظر را که به شکل سیب هستند پیدا کند و داخل سبدی قرار دهد یا تصویری که با حرف موردنظر مرحله شروع نمی‎شود را در بین تصاویر دیگر پیدا کرده و آن را حذف کند. استفاده از اغلب مراحل بازی نیاز به پرداخت سکه‎هایی دارند که در بخش فروشگاه بازی قابل خریداری هستند. اگر چه برنامه محتوای بسیار خوبی دارد اما فشار زیادی برای خرید درون برنامه وجود دارد که می‎تواند به نوعی فرهنگ سرمایه‎داری را ترویج کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.1 در تاریخ 99/07/10 نوشته شده است.

کیفیت

تصاویر کودکانه‎ی زیبا با رنگ‎آمیزی متنوع جلوه‎ی بصری بسیار خوبی به بازی بخشیده است. شخصیت‎های متنوعی در بازی طراحی شده‎اند که تمامی آن‎ها کودک را در جریان یادگیری راهنمایی می‎کنند. موسیقی و صدای کودکانه‎ای نیز در متن بازی شنیده می‎شود. اما مهمترین ویژگی مثبت برنامه تلفظ عالی کلمات انگلیسی است. کودکان می‎توانند علاوه بر یادگیری لغات نحوه‎ی بیان آن‎ها را نیز تقویت کنند.

مصرف گرایی

برای تهیه‎ی سکه و استفاده از بازی‎ها خرید درون برنامه‎ای لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 89
نسخه تست شده روی اندروید 1.1
حداقل نیازمندی اندروید 4.2 و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS 9.0 و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر EDOKI ACADEMY
سال انتشار 2020