Joy of Reading - learn to read from 3 years old

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری حروف انگلیسی و آشنایی با نحوه‎ی صحیح تلفظ آن‎ها

سال: 2020
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت راهنمای بازی سنجابی کوچک است که در محیطی شاد بازی‎های برنامه را برای کودک توضیح می‎دهد. تمامی آموزش‎ها به شکل بازی هستند که بیشتر حالت سرگرمی برای کودک ایجاد خواهند کرد.
  بخش‎های مختلف برنامه به طور کامل و با زبان انگلیسی آموزش داده می‎شود. برای درک بهتر بازی‎های برنامه تا حدودی دانستن این زبان نیاز است که همراهی والدین با کوک به طور حتم ثمر‎بخش خواهد بود.
  در روان‎خوانی متن‎ها عوامل متنوعی دخیل هستند. بازی تمامی این عوامل را در قالب بازی‎های کوتاه به کودک آموزش می‎دهد. کوک تلفظ و نحوه‎ی نوشتن صحیح حروف انگلیسی را می‎آموزد. با حروف صدادار و بی‎صدا آشنا می‎شود و با کنار هم قرار دادن حروف کلمات معنی‎دار می‎سازد. او حتی بخش کردن کلمات را نیز یاد می‎گیرد. آموزش کلمات و نمایش تصویر مربوط به هر کلمه می‎تواند مهارت شناختی کودکان را نیز بهبود بخشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف این مجموعه آشنایی با صداهای حروف انگلیسی‎، تلفظ و نحوه‎ی نوشتن صحیح حروف و در نهایت کاربرد آن‎ها در کلمات است. بخش‎های متفاوتی در برنامه وجود دارد که تمامی آن‎ها از شخصیت‎های کارتونی و بازی برای انتقال آموزش‎ها استفاده کرده‎اند. بازی‎های برنامه متنوع هستند و هر یک هدف آموزشی خاصی را دنبال می‎کنند. در یک بازی کودک باید صدا‎های موردنظر را که به شکل سیب هستند پیدا کند و داخل سبدی قرار دهد یا تصویری که با حرف موردنظر مرحله شروع نمی‎شود را در بین تصاویر دیگر پیدا کرده و آن را حذف کند. استفاده از اغلب مراحل بازی نیاز به پرداخت سکه‎هایی دارند که در بخش فروشگاه بازی قابل خریداری هستند. اگر چه برنامه محتوای بسیار خوبی دارد اما فشار زیادی برای خرید درون برنامه وجود دارد که می‎تواند به نوعی فرهنگ سرمایه‎داری را ترویج کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.1 در تاریخ 99/07/10 نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر کودکانه‎ی زیبا با رنگ‎آمیزی متنوع جلوه‎ی بصری بسیار خوبی به بازی بخشیده است. شخصیت‎های متنوعی در بازی طراحی شده‎اند که تمامی آن‎ها کودک را در جریان یادگیری راهنمایی می‎کنند. موسیقی و صدای کودکانه‎ای نیز در متن بازی شنیده می‎شود. اما مهمترین ویژگی مثبت برنامه تلفظ عالی کلمات انگلیسی است. کودکان می‎توانند علاوه بر یادگیری لغات نحوه‎ی بیان آن‎ها را نیز تقویت کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای تهیه‎ی سکه و استفاده از بازی‎ها خرید درون برنامه‎ای لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ و بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر EDOKI ACADEMY
  سال انتشار ۲۰۲۰