Jungle Adventure: Tribe Boy

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

همراهی جنگجوی شجاع در یک ماجراجویی برای نجات افراد قبیله

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روایت داستان در ابتدای بازی و تغییرات محیطی که در هر مجموعه مرحله ایجاد می‌شود باعث تحریک کنجکاوی و حس ماجراجویی بازیکن می‌شود.
  در مرحله‌ی اول توضیح عملی از نحوه کنترل کردن شخصیت داده می‌شود. این کار بسیار ساده و تنها با استفاده از چند دکمه انجام می‌شود. اما کودکان کم سن‌تر برای عبور دادن پسرک از موانع و کسب هماهنگی در تجربه‌های اولیه بازی به همراهی والدین نیاز خواهند داشت.
  انجام بازی به سرعت عمل نیاز دارد. بازیکن باید در لحظه تصمیم به پریدن یا حمله به دشمنان بگیرد. ادوات جنگی محدودی در اختیار بازیکن قرار دارد که برای استفاده از آن‌ها باید با برنامه عمل کند که این نوعی تمرین تفکر استراتژیک محسوب می‌شود.
  داستان بازی در مورد قبیله‌ای سرخ پوستی است و پسرک در ابتدا یک کلاه پردار و لباس سرخ‌پوستی به تن دارد. البته در حین بازی، بازیکن می‌تواند شخصیت‌های متنوع غیر سرخ‌پوستی برای خود انتخاب کند.
  دشمنان همگی تصاویر فانتزی و کارتونی دارند. لاک‌پشت‌ها گاهی روی لاک خود خار دارند و دره‌ها و موانع تیز و تیغ‌دار در مسیر قرار گرفتند. بازیکن با ابزاری مثل تبر به دشمنان حمله می‌کند. اما در این صحنه‌ها اثری از خونریزی وجود ندارد و دشمن سرنگون می‌شود. وجود محدودیت زمانی نیز شاید باعث استرس بازیکن شود اما معمولاُ زمان داده شده کوتاه نیست.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی ماجراجویانه و اکشن داستان قبیله‌ای از سرخ پوستان است که توسط یک دشمن شرور ربوده شدند و پسر جنگجوی قبیله پس از بازگشت از شکار، با شهر خالی مواجه می‌شود و به جنگ با دشمن می‌رود. بازی در یک صحنه‌ی ۲بعدی با فضاها و پس‌زمینه‌های متفاوت اجرا می‌شود. پسرک که یک کلاه پردار سرخ پوستی روی سر دارد از روی سکوها، دره‌ها، حیواناتی مثل لاک‌پشت‌های خاردار و کرم‌های خزنده عبور می‌کند تا به خط پایان برسد. او در طی مسیر با جمع کردن سکه و امتیاز هم قدرت مبارزه خود با دشمنان را افزایش می‌دهد و هم می‌تواند شخصیت‌های جدیدی را برای مراحل بعدی بازی استفاده کند. هر مرحله از بازی در یک پس زمینه‌ی متفاوت مثل زیرزمین، طبیعت، دریا، سیاه چاله و… اجرا می‌شود و انتهای هر مجموعه مرحله، نبردی با یک غول خواهد بود. این بازی سرگرم کننده با چالش‌هایی که هم به صورت مرحله‌ای و هم ماموریتی اجرا می‌کند، بازیکن را وادار به افزایش سرعت عمل و همینطور افزایش مهارت تفکر استراتژیک خواهد کرد چرا که مقدار محدودی از ابزارهای جنگی در اختیار او است و برای تصمیم‌گیری استفاده از آنها فرصت کمی در اختیار دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 0.7.0Android در تاریخ ۱۴۰۱/۷/17 نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی همگی واضح و پرجزییات هستند. استفاده از رنگ‌های گرم و پررنگ در طراحی پس‌زمینه‌های مختلف باعث جذابیت بصری بازی شده است. چهره‌ی غول‌ها و موجودات تصویر مدام تغییر می‌کند و این تنوع خوبی به بازی می‌بخشد. موسیقی متن بسته به فضای هر مرحله تغییر می‌کند. هیچ باگی در حرکات سریع یا کنترل شخصیت اصلی وجود ندارد و تصویر شخصیت اصلی قابل تغییر است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دریافت سکه و امتیاز، دریافت شانس بازی بیشتر و یا تغییر تصویر شخصیت اصلی می‌توان از مشاهده‌ی تبلیغ ویدیوئی استفاده کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۷.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر WeMaster Games
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPod Touch، iPhone
  طبقه بندی ماجراجویی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست، عکس‌العمل سریع
  ارز رایگان