Jurassic Dig

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

همراهی با دایناسورها در مسیری ماجراجویانه

سال: 2016
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی در مخاطب کودک، حس کنجکاوی و جستجوگری را تقویت می‌کند. کودک با همراه شدن با دایناسورها مسیر را طی می‌کند و از جایزه‌ها و تصاویر مناظر مسیر لذت می‌برد.
  بازی روش بسیار ساده و قابل درکی برای کودک دارد. او تنها با اشاره صفحه بازی را انجام می‌دهد. برای مخاطب خردسال، همراهی والدین در مرحله‌ی اول برای ارائه‌ی توضیح کمک‌کننده است.
  این بازی یک دیدگاه کلی نسبت به دایناسورها و مفهوم دوران ژوراسیک به صورت کارتونی و کودکانه را به مخاطب منتقل می‌کند. کودک در طی بازی متوجه انقراض دایناسورها می‌شود، فسیل‌های دفن‌شده در خاک را کنار هم قرار می‌دهد و مانند یک پازل سر هم می‌کند و با زندگی دایناسورها در گذشته‌ی بسیار دور آشنا می‌شود. بخش پازل در بهبود مهارت حل مسئله‌ی کودک نیز موثر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Jurassic Dig سفری کوتاه و ماجراجویانه توسط کودکی شیرین است که به دنیای ژوراسیک و دایناسورهای منقرض‌شده قدم می‌گذارد. مخاطب بازی کودکان و خردسالان هستند و به همین دلیل فضای بازی کارتونی، بدون هیچ عنصر ترسناک یا هیجان‌بخش و با روندی آرام است. در آغاز کودک از بخش فهرست، تصویر پس‌زمینه‌ی دلخواهش را انتخاب کرده و سپس وارد ماجراجویی می‌شود. او باید از پارکینگ، ماشین محبوب خود را انتخاب کرده و سپس در مسیری فانتزی، ۲بعدی و مستقیم رانندگی کند تا به حفره‌ای برسد که دایناسور‌ها در آن مدفون شده‌اند. کودک تصویر سه دایناسور را بالای حفره می‌بیند و هر بار می‌تواند تصویر دایناسور مادر، پدر و یا فرزند را انتخاب کند تا او را همراهی کنند اما این انتخاب تاثیری در روند بازی ندارد. پس از انتخاب دایناسور، کودک با کلیک‌های مداوم روی تصویری از زیر زمین خاک‌ها را کنار زده و تکه‌های استخوان فسیل دایناسور را پیدا می‌کند و مانند پازل آن‌ها را روی الگو می‌چیند تا دایناسور جان گرفته و با او همراه شود. کودک ماشین‌سوار و دایناسور در یک مسیر همراه هم از روی دره‌ها پرواز می‌کنند، از لابه‌لای درختان و میوه‌ها عبور می‌کنند و جعبه‌های جایزه‌ی مسیر را باز می‌کنند تا در نهایت دایناسور در انتهای مسیر به خانواده‌اش برسد. این بازی در نسخه‌ی رایگان تنها دو نوع دایناسور و پس‌زمینه را پشتیبانی می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.0 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی Jurassic Dig طراحی کارتونی و ساده‌ای دارد. ریتم آرام بازی، رنگ‌های ملایم، صدای خنده‌ی گاه‌به‌گاه کودک و موسیقی پس‌زمینه، بازی را برای کودکان مناسب و جذاب می‌کند. تصاویر طراحی باکیفیت و واضحی دارند و دایناسورها و پسرک اصلی دوست‌داشتنی و شیرین ساخته شده‌اند و تغییر فضای پس‌زمینه همراه با نمایشی از آب‌وهوای مختلف تنوع خوبی در بازی ایجاد می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این بازی در نسخه‌ی رایگان فقط دو مرحله را پشتیبانی می‌کند و برای استفاده‌ی کامل از آن لازم است خرید درون برنامه انجام شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اتصال به اینترنت برای انجام بازی لازم است. فهرست کامل قوانین حریم خصوصی در صفحه‌ی اصلی قرار گرفته است. آدرس وبسایت و ایمیل بازی در صفحه‌ی نخست دیده می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Yateland Learning Games for Kids
  سال انتشار ۲۰۱۶
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست