Kiddopia

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترکیبی از چندین بازی کوتاه برای کودکان کم سن برای آموزش مفاهیم ابتدایی

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در شروع هر بازی توضیح کوتاهی در مورد دستورالعمل نحوه انجام بازی داده می‎شود که در کنار تنوع بالا و نیاز به تمرکز ممکن است برای کودکان سخت باشد. برخی از بخش‎ها توضیح و آموزش بهتری دارند، درنتیجه برای آن بازی‎ها هدف آموزشی مفیدتر خواهد بود، اما برخی از بازی‎ها هدف شفافی ندارند و راهنمایی برایشان تعریف‌نشده است (مانند بخش پازل). انجام بازی نیاز به کمک و همراهی والدین دارد بخصوص اگر کودکان کم سن باشند.
  بازی‎ها جهت آموزش کودکان گروه سنی پیش از دبستان و دبستان طراحی‌شده‌اند. در حالی که این بازی‎ها شامل بازی با اعداد، نوشتن حروف، ساخت کلمات، آشپزی و ... می‎شود، ولی هیچ منطقی پشت بازی و پیشرفت آن وجود ندارد. با استفاده از محتوای بازی در مورد انواع مشاغل آموزش داده می‎شود، البته بیشتر این موارد و مراحل بازی با عضویت باز می‎شوند.
  هیچ خشونت واقعی وجود ندارد، اما در بخش مشاغل در نقش دکتر، نیاز به استفاده از آمپول برای بیماران است و این کار توسط بازیکن انجام می‎شود. همچنین در نقش پلیس نیاز به طراحی قیافه‎ی مجرم با توجه به توضیحات وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در طبقه‎ی مجموعه برنامه‎های آموزشی انفرادی قرار می‎گیرد و انجام آن به مدت یک هفته رایگان است، و پس از آن به‌صورت ماهانه یا سالانه باید عضویت خریداری شود (عضویت باید توسط والدین صورت بگیرد). هر بازی برای گروه سنی خاصی است (اما رده سنی بازی‎های مشخص نشده است) و بازی‎ها به‌مرور از سمت چپ به راست سخت می‎شوند. برای هر بازی شخصیت‎های مختلفی طراحی‌شده است، مانند گاو، سگ، خرگوش و … که کودک می‎تواند در کنار ارتباط برقرار کردن با شخصیت حیوانات در موردشان بیاموزد. هشت بازی متنوع در این برنامه قرار دارد که هرکدام بر روی یک مهارت تمرکز دارد. یادگیری و کار با برنامه ازنظر ظاهری و ساختاری دشوار است و کار را برای کودکان دشوار کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.5 iOS در تاریخ 96/07/08 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  اگرچه تنوع و غنی بودن بازی‎ها بسیار جذب‌کننده است، اما در مقابل این موارد اجبار به پرداخت هزینه و عدم تمرکز در بازی باعث خسته‎کننده شدن بازی نیز می‎گردد. برخی از بازی‎ها کمی بالاتر از سن پیش از دبستان است، مانند بخش مشاغل. اگر والدین علاقه به استفاده از تمام بخش‎های بازی ندارند، می‎توانند تنها بخش‎هایی که می‎خواهند استفاده کنند را خریداری نمایند و استفاده کودک خود را محدود نمایند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی بر پایه‌ی عضویت قرار دارد و می‎تواند این عضویت به‌صورت ماهانه یا سالانه باشد، اما پیش از اجبار به عضویت بازیکن می‎تواند یک هفته با تعداد مراحل محدود با بازی آشنا شود. هزینه ماهانه برای عضویت 4.99 دلار است و هزینه سالانه 41.98 دلار است. والدین باید خریداری را انجام دهند و حتی اگر بخواهند تنها بخشی از برنامه را داشته باشند، می‎توانند بازی مدنظرشان را جدا از مجموعه کامل به‌طور مجزا با قیمتی کمتر خریداری نمایند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۷.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Paper Boat Apps
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان