Kids ‘n’ Code

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم اولیه کد نویسی برای کودکان دبستانی به کمک ربات انیمیشنی

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بازی و انتخاب گزینه‎های حرکتی برای کودکان پیش از دبستان و اوایل دوره دبستان با دشوار همراه است. البته همچنان با تمرین کودک و همیاری والدین تسلط بر مراحل اولیه قابل‌دستیابی است. چالش‎های هر مرحله به‌مرور افزایش می‎یابد و با تمرین و یافتن بهترین راه‎حل مهارت بازیکن نیز افزایش می‎یابد.
  برای عبور از مراحل این بازی کودکان باید از تفکر حل مسئله و خلاقیت استفاده کنند. کودکان با آزمون‌وخطا در هر مرحله و رفع ایرادات کدهای نوشته‌شده مسیر ربات را تکمیل می‎کنند. این بازی باعث تقویت و به چالش کشیدن هر دو لُب مغزی کودکان می‎شود و در روند یادگیری مفاهیم مؤثر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در Kids ‘n’ Code بازیکن برای حرکت ربات طراحی‌شده باید کد‎های مناسب ارائه دهد تا به درب خروجی راه پیدا کند. بازی دارای 28 مرحله ساده و 16 مرحله پیشرفته است و کودکان با استفاده از کدهای از پیش تعیین‌شده دستورات لازم جهت حرکت به سمت جلو، پرش یا فشار دادن را به ربات می‎دهند تا درنهایت به هدف خود برسد. هر مرحله کودکان را با چالش جدیدی از نوع تحلیلی و حل مسئله روبه‎رو می‎کند. روش‎های حل پازل هر مرحله متعدد بوده اما تنها یک راه‎حل با بالاترین کارایی ممکن است که در صورت پیدا کردن آن هر سه امتیاز به بازیکن اختصاص داده می‎شود. کودکان علاقه‎مند به دنیای IT و برنامه‎نویسی می‎توانند مفاهیم اولیه و ساختار تفکر کد نویسی را در این بازی تمرین کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.8 iOS در تاریخ 97/04/13 بعد از اتمام بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک کارتونی و دو بعدی بازی با ساختار مینیمال خود باعث جلب‌توجه کودکان شده و از بر هم خوردن تمرکزشان جلوگیری می‎کند. موسیقی متن بازی آرام و یکنواخت است. رنگ‎های اصلی بازی شاد و تند بوده که با ساختار کودکانه هم‎خوانی دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Alexander Vorontsov
  سال انتشار ۲۰۱۵
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPhone، iPad
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان