Kids World Atlas

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با برخی مفاهیم و اطلاعات جغرافیایی

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با لمس صفحه‎ی بازی انجام می شود. پاسخگویی به سؤالات هر بخش نیازمند یادگیری مطالب ارائه شده در بخش آموزشی است. جهت کنترل والدین اطلاعات مربوط به یادگیری کودکان در قالب نمودار در بازی وجود دارد. با توجه به انگلیسی بودن تمامی اطلاعات همراهی والدین با کودک جهت ترجمه لازم است.
  کودک با بسیاری از حیوانات و پدیده‎های مربوط به تمامی مناطق زمین با استفاده از اطلاعات کوتاه و عکس آشنا خواهد شد. به طور مثال در دسته بندی حیوانات با انتخاب کشور چین تصویر خرس پاندا به همراه اطلاعاتی چون رنگ، شکل ظاهری، عادات غذایی و جمعیت آن‎ها نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودک در این بازی با برخی مفاهیم جغرافیایی مثل شرایط آب‎وهوا، حیوانات، رودخانه و اقیانوس‎، کوه و آتش‎فشان، اکوسیستم گیاهی و بناهای تاریخی مناطق متفاوتی در کره‎ی زمین آشنا خواهد شد. در صفحه‎ی بازی تصویر نقشه جغرافیایی قرار دارد که برخی نقاط آن نشانه‎گذاری شده ‎است و با ضربه زدن با انگشت بر روی علامت‎ها اطلاعات مربوط به هریک در قالب متن‎های کوتاهی در اختیار کودک قرار می‎گیرد. پرسش‎هایی نیز چون ترتیب بندی حیوانات بر اساس اندازه یا قرار دادن نام هر حیوان در مقابل نام کشور زیستگاه آن، در بازی وجود دارد که کمک خوبی جهت یادگیری و مرور مفاهیم آموخته شده، محسوب می‎شود. دسته‎بندی حیوانات در بازی به صورت رایگان و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغی لازم است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.8 iOS و در تاریخ 99/02/20 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  صفحه‎ی ابتدایی بازی نقشه جغرافیایی به همراه تقسیم بندی کشور‎ها است. سؤالات مربوط به هر بخش به خوبی طراحی شده‎اند که موجب مرور محتوای بازی می‎شود. موسیقی متن آرامی در جریان بازی وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای از قفل در‎ آوردن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 3.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بخشی در بازی به معرفی دیگر محصولات ناشر اختصاص دارد. لینکی با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Planet Factory Interactive S.L
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان