Kiko’s Thinking Time

بررس متن: پرستو رحیمی

6+ 3 تا 6 با همراهی والدین

مجموعه‎ای برای پرورش و بهبود توانایی‌های ذهنی کودک

ناشر: Kiko Labs Inc سال انتشار: 2014

Kiko’s Thinking Time

6+
3 تا 6 با همراهی والدین

مجموعه‎ای برای پرورش و بهبود توانایی‌های ذهنی کودک

ناشر: Kiko Labs Inc

سال انتشار: 2014

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
شخصیت‎های حیوانی بازی در کنار فضای کودکانه به کودک اجازه می‎دهد تا ارتباط راحت‎تری با محتوای بازی داشته باشد. همچنین محتوای قابل‌درک بازی به‌خوبی حس موفقیت یا شکست را نشان می‎دهد.
محتوای آموزشی
این بازی برای بهبود بخشیدن قدرت حافظه، تمرکز، استدلال فضایی، تجسم، سواد بصری و قدرت درک کودکان طراحی‌شده است کودک در این بازی یاد می‎گیرد که در برخورد با مسائل گوناگون به‌طور مستقل بیندیشد همچنین جریان بازی‎ها به بهبود و گسترش عملکردهای شناختی و مهارت‌های ذهنی کودکان کمک می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
توضیحات و روش هر مرحله در حین بازی به کودک داده می‌شود و او می‌تواند با ضربه زدن و یا کشیدن انگشت خود بر روی صفحه‎ی بازی، پاسخ خود را انتخاب کند. بعد از کامل کردن هر مرحله، بازیکن تشویق می‌شود و در صورت دادن پاسخ اشتباه امکان انتخاب پاسخ دیگری به او داده می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

این مجموعه بازی منحصربه‌فرد در قالب بازی‎های جور کردن شکل‌ها، رنگ‌ها، حیوانات و اشیا با توجه به جزییات و تفاوت‌های بین آنها طراحی شده است. کودک به‌صورت روزانه تعدادی بازی‌های متنوع را انجام می‌دهد که حدود 10 دقیقه زمان می‎برد. هر بازی با گذشت زمان دشوارتر می‌شود و کودک را به چالش بیشتری دعوت می‎کند، به‌طور مثال ابتدا یک شئ متفاوت را بین سه شئ و بعد بین پنج شئ باید تشخیص دهد. کودک کار با رنگ‌ها و اشکال مختلف را یاد می‎گیرد، الگوهایی را دنبال می‎کند و توانایی‌های بنیادی ذهنی خود را تقویت می‎کند. در پایان هر مجموعه بازی یک ماهی به کودک جایزه داده می‌شود که می‌تواند به آن غذا دهد و نگهداری کند. بازی‎های مجزایی نیز برای بهبود توانایی خاص مانند افزایش تمرکز کودک نیز وجود دارند. بخش مخصوص والدین برای ارزیابی عملکرد کودکان طراحی‌شده‎ است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0.033 iOS در تاریخ 98/04/09 نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی دو بعدی بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. رنگ‌های مورداستفاده متنوع و زیبا بوده که در کنار موسیقی متن با حالت ملایم و صدای گوینده به عملکرد بهتر کودک می‎کنند. این بازی برنده جایزه‎ی SBIR در سال 2014 و 2015 از US Department if Education شده است.

مصرف گرایی

این بازی به‌صورت رایگان ارائه می‎شود اما می‌توان با پرداخت 7.99$ برای یک ماه،14.99$برای سه ماه و 49.99$برای یک سال بازی را ارتقا داد.

حریم خصوصی

والدین می‌توانند برای خود بازی حساب کاربری ایجاد کنند و اطلاعات یادگیری کودک خود در زمینه‌های مختلف مانند حافظه و تمرکز را ذخیره کنند و نسبت به اطلاعات قبلی او مقایسه و روند پیشرفت او را کنترل کنند. بازی لینک فیس بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2.0.033
واحد پول رایگان
ناشر Kiko Labs Inc
سال انتشار 2014