King of Avalon: Dominion

thumbnail
۱۴ سال به بالا
۱۲ تا ۱۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای بازسازی قلمرو و امپراطوری افسانه‌ای شاه آرتور در قرون وسطی

سال: 2016

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پوشش شخصیت‌های خانم بازی بسیار باز است و قسمت‌های زیادی از بدن آن‌ها قابل دیدن است.
  امکان گفتگوی آزادانه بین تمام کاربران آنلاین بازی وجود دارد.
  شخصیت‌هایی مثل سرباز و مشاور روش انجام بازی را به بازیکن آموزش می‌دهند. همچنین فلش‌‎های راهنمایی روی صفحه بازیکن را برای انجام مسئولیت‎‌ها راهنمایی می‌کنند. اما به دلیل فضای قرون وسطی‌ای، متن‎‌های انگلیسی بازی کلمات دشواری دارند و بخش‌های مربوط به ساخت و ساز و ارتقای توانمندی‌ها هم پیچیده و پر از جزئیات است. علاوه‌ بر این به دلیل موارد خشونت‌آمیز و بزرگسالانه نظارت والدین قبل از انجام بازی برای نوجوانان حساس‌تر لازم است.
  تمام کاربران تاریخچه‌ای از خود در صفحه شخصی‌شان دارند که در آن اطلاعاتی مانند سطح فعلی، تعداد نبردهای شرکت کرده، تعداد پیروزی‌ها و تعداد سرباز در آن درج شده است. بازیکن با توجه به اطلاعاتی که از سابقه‌ی سایر کاربران دارد و با توجه به سطح و قدرت ارتششان با آن‌ها اتحاد تشکیل می‌دهد او باید منابع محدود خود را هم مدیریت کند تا بتواند توانمندی‌های دفاعی شهر، سربازان و امکانات مختلف را ارتقا دهد. بازیکن با توجه به مقصد حمله، ارتش خود را از بین افرادی که در اختیار دارد انتخاب می‌کند و باید به نحوی از افراد و تجهیزات استفاده کند تا بتواند قلمروی دشمن را به دست آورد این روند می‌تواند مهارت تفکرهای حل مسئله و استراتژیک او را به چالش بکشد.
  بازی فضایی از دوران قرون وسطی در انگلستان را ترسیم کرده است. شکل و شمایل قلعه‌ها، لباس افراد و شخصیت‌ها، لهجه‎‌ی انگلیسی آن‌ها و داستان ابتدایی از شاه آرتور که یک شخصیت افسانه‌ای انگلیسی است نشانی از این دوران تاریخی در کشور انگلستان دارد.
  در ابتدا ویدیویی انیمیشنی از حمله و نابودی شهر نمایش داده می‌شود که هیجانی و ترسناک است. بازی حال و هوای جنگی دارد و محور همه‎‌ی گفتگوهای بین شخصیت‌ها حمله‎‌ی دشمنان و نحوه‌‎ی خنثی کردن برنامه‌‎ی آن‌ها است. در حین حملات دسته‌ای از سربازان دیده می‌شوند که به سمت مکان‌ها حرکت می‌کنند با وجود این‌که زاویه‎‌ی دید از بالاست و جزئیاتی از حمله‌ها مانند خون‌ریزی شخصیت‌ها دیده نمی‌شود اما موسیقی هیجانی آن می‌تواند حس هیجان مضاعفی را به بازیکنان منتقل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی آنلاین در سبک بازی‌های استراتژیک و توسعه‎‌ی امپراطوری است. در شروع بازی و طی نمایش یک انیمیشن ویدیویی داستانی از پادشاه آرتور روایت می‌شود که به دست برادرزاده‌اش کشته شده و تمام قلمروی او تجزیه می‌‎شود. شاه آرتور یک شمشیر افسانه‌ای داشته که در کنار او دفن شده است و شخصی که بتواند قلمروی او را یکپارچه کند صاحب شمشیر می‌شود. بازیکن نقش حاکم یکی از قلمرو‎های تجزیه‎‌شده را برعهده دارد و با شهری ویران و چند مشاور و سرباز، بازی را آغاز می‌کند. او به‎‌وسیله‌‎ی مشورت‌ها و دستورالعمل‌هایی که از سایر افراد دربار خود می‌گیرد به مرور قلعه و محوطه‌‎ی اطراف را ترمیم و بازسازی می‌کند. بازیکن بیمارستان، کارخانه، مزرعه و محل تمرین سربازان را می‌سازد، دیوارهای قلعه را بازسازی می‌کند و ارتش خود را تقویت می‌کند. انجام بازی دشوار نیست و فهرستی از کارهایی که باید به ترتیب انجام شوند در صحنه‎‌ی اصلی وجود دارد. بازیکن تنها با دنبال کردن آن‌‎ها و علائم راهنمایی روی هر بخش کار ساخت و ساز و ارتقا را انجام می‌دهد. بعد از گذر از سطح پنجم تخم‌های اژدها در قلمرو ظاهر می‌شوند آن‎‌ها اجزای اصلی ارتش هستند و با نیروهای جنگی افسانه‌ای خود باعث پیروزی در جنگ‌ها می‌شوند. بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود و بازیکن می‌تواند با سایر کاربران صحبت کند، با آن‌ها متحد شود و به قلمروی بازیکنان دیگر حمله کند. او در نهایت باید با استفاده از مهارت تفکر استراتژیکش قلمرو را به شکوه قبلیش برگرداند و صاحب مستحکم‌ترین قلعه و قدرتمندترین ارتش شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 11.2.0 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی از یک صحنه‎‌ی اصلی ساخته شده است که به مرور پیشرفت می‌کند این صحنه تصویری از یک قصر و محیط اطراف آن است که به شکل زیبا و با کیفیت زیادی نقاشی شده است. شخصیت‌هایی که به مرور وارد بازی می‌شوند ظاهری زیبا با پوشش و ظاهر تاریخی دارند و به سبک متون تاریخی صحبت می‌کنند اما پوشش خانم‌های آن بسیار باز است. ‌شخصیت‌های اصلی حرکت نمی‌کنند و فقط عکسی به همراه زیرنویس از صحبت‌های آن‌ها نشان داده می‌شود. صحنه‌ها هم جزئیات زیادی ندارند ولی با این حال با زوم کردن روی هر بخش می‌توان قسمت‌های بیشتری از آن را دید. زاویه‌ی دید از بالا به پایین است تا بازیکن بتواند تمام قلمرو را ببیند و درباره‌‎ی کارهایی که باید انجام دهد بهتر تصمیم بگیرد. موسیقی ثابتی در صحنه‎‌ی اصلی و موسیقی هیجانی حین حملات شنیده می‌شود صدای دوبلور شخصیت‌ها نیز با کیفیت و واضح است. حجم زیاد بازی باعث می‌شود تا آن گاهی هنگ کند و بازیکن مجبور به شروع مجدد آن ‌شود. نکته‌‎ی حائز اهمیت در این بازی این است که ساختار کلی و صحنه‌های آن هیچ شباهتی به تیزر و عکس‌های منتشر‎شده‌‌اش ندارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش فروشگاه بازی سلاح‌های جنگی و امکاناتی مربوط به قلمرو قرار داده شده است که می‌توان آن‌ها را تا سقف ۱۵۰ دلار خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود همچنین امکان دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه، کارت حافظه و دوربین دستگاه هوشمند را بدون اخذ اجازه خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Century Games Limited
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان