King's Raid

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انتخاب قهرمانان برای نبرد با توجه به نیروهای هر یک

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی دارای شخصیت‎های متعددی از زنان و مردان است که اغلب با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند اما تمامی شخصیت‎های زن بازی مانند کلیو با پوشش نامناسب و همراه با کلیشه‎های جنسیتی در راه رفتن، صحبت کردن و شکل ظاهری تصویر‎سازی شده‎اند.
  در مکالمات میان شخصیت‎ها گاهی اوقات از کلماتی زشت مانند آشغال استفاده می‎شود.
  متن‎هایی کوتاه بازیکن را در جریان بازی هدایت می‎کنند اما مسلط شدن در بازی برای یادگیری و استفاده از توانایی‎های متفاوت قهرمانان نیاز به زمان دارد. درجه‎ی دشواری بازی قابل‌ تغییر است و امکان انجام نبرد‎‎ها به طور خودکار نیز وجود دارد به این صورت که بازی خود به صورت تصادفی قهرمانان را انتخاب و نبرد را آغاز می‎کند. فضای نبرد‎‎‎‎ها بسیار شلوغ و وارد شدن به بازی برای اولین بار نیاز به بارگذاری حجم زیادی از اطلاعات دارد.
  بازی با هدف توسعه‎ی تفکر استراتژیک ساخته نشده است، اما بازیکن برای افزایش شانس برد در جریان بازی چاره‎ای جز ایجاد چیدمان مناسب از قهرمانان ندارد که خود باعث ارتقای مدل تفکر استراتژیک در او می‎شود.
  محتوای اصلی بازی صحنه‌های مبارزه با دشمنان و از بین رفتن شخصیت‎ها است که در آن تصویر انواع سلاح‎ها و به ندرت تصویری از پخش شدن خون به نمایش گذاشته می‎شود. ظاهر برخی از حریفان مانند موجودات ژله مانندی که تیر در بدن آن‎ها قرار دارد، می‎تواند موجب القای حس خشونت شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در ابتدا قهرمانانی را از بین شخصیت‎هایی که در قالب تصاویر روی کارت هستند انتخاب می‎کند سپس وارد نبرد با دشمنانی چون گرگ‎های عظیم‎الجثه و اژدها می‎شود. هر یک از قهرمانان انتخابی توانایی منحصر‎به‎فردی مانند قدرت مداوا‎کنندگی و جادوگری دارند که تشکیل یک گروه متعادل برای بازیکن ضرورت دارد تا برد او تضمین شود. پیروزی در هر نبرد امتیازاتی را در اختیار بازیکن قرار می‎دهد که می‎تواند از آن برای خرید شخصیت‎ها، سلاح، لباس جنگی مانند کلاه‎خود و مواد خوراکی استفاده کند. بازیکن علاوه بر بازی انفرادی می‎تواند تجربه‎ی بازی و نبرد در مقابل کاربران دیگر به صورت آنلاین را نیز داشته باشد. ظاهر تمامی شخصیت‎های زن بازی با پوشش نامناسب و با کلیشه های جنسیتی همراه است. با وجود این‎که انواع سلاح‎های قدیمی مانند نیزه و شمشیر در بازی نمایش داده می‎شود اما خشونت کارتونی بازی مانع از برجسته شدن محتوای خشن و نبرد شخصیت‎ها شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 3.79.8 iOS در تاریخ 98/10/17 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی با تم انیمه‎های ژاپنی تصویر‎سازی شده‎ است. شخصیت‎هایی با توانایی‎های بسیار متنوع در بازی وجود دارند اما طراحی صحنه‎های نبرد کیفیت بالایی ندارند. تعدادی از متن مکالمات میان شخصیت‎ها در طول بازی تکرار می‎شوند که ضعفی در نویسندگی داستان بازی محسوب می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن برای به دست آوردن سریعتر سلاح و قهرمانان نیرومند علاوه بر امتیازات کسب‎شده در بازی می‎تواند حداکثر مبلغ 114.99$ پرداخت کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دو امکان بازی انفرادی و گروهی برای بازیکن وجود دارد که او می‎تواند برای قرارگیری در بازی گروهی از حساب کاربری فیس‎بوک خود استفاده کند یا می‎تواند با قرار دادن آدرس ایمیل خود حساب کاربری در بازی ایجاد کند. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازی لینکی در فیس‎بوک، یوتیوب و اینستاگرام دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷۹.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Vespa Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان