Knowledge Battle

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلفیق بازی آکادمیک و مسابقه‎ای برای آموزش علوم متنوع

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در حالی که درک اولیه در مورد هر بخش کمی زمان‎بر است، اما بعد از آشنایی با نحوه کار بازی و شفاف شدن عملکرد هر بخش، انجام بازی بسیار راحت خواهد بود. آواتار کارتونی تمامی مراحل کار با برنامه را به‌صورت گام‎به‎گام به بازیکنان توضیح می‎دهد. کودکانی کم سن بهتر است بازی با راهنمایی و همراهی والدین انجام شود تا زمانی که بر نحوه عملکرد هر بخش تسلط پیدا کنند.
  کودکان در مورد انواع دانش به‌صورت آکادمیک در زمینه‎های ریاضی، علوم، جغرافی، زبان، برنامه‌نویسی، خلاقیت، سلامت و پایداری (با موضوع محیط‌زیست) دانش کسب می‎کنند. تمام آموزش‎ها در قالب بازی‎های متنوع هستند و هرکدام به حفظ کردن، حل مسئله، حل پازل یا موارد دیگری از مهارت نیاز دارند، کودکان نیز در این راستا با انجام هر بازی مهارت‎هایی بخصوصی را تمرین می‎کنند. در تحقیق جداگانه‎ای مفید بودن این بازی برای بهبود مهارت ریاضی اثبات‌شده است و حتی برخی بازی‎ها را می‎توان از سه سالگی شروع کرد.
  در بخش مسابقه که نوعی جنگ بین شخصیت بازیکن و دشمنش است، وسایلی پرتاب می‎شود که با ترکیب رنگ بیشتر وسایل بزرگ‎تر و سنگین‎تری به سمت شخصیت دشمن پرتاب می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  محتوای آموزشی این برنامه برای کودکان 5 تا 12 سال طراحی‌شده است و شامل 8 موضوع ریاضی، علوم، جغرافی، زبان، برنامه‌نویسی، خلاقیت، سلامت و پایداری (با موضوع محیط‌زیست) است. برای شروع بازی نیاز به ثبت‌نام کودک توسط والد و ساخت حساب کاربری وجود دارد. کودکان می‎توانند در میان انواع بازی‎های این مجموعه، بازی متناسب با سنشان را انتخاب کرده و والدین در بخش مخصوص به خودشان (Yogome Parent Dashboard) می‎توانند روند عملکرد فرزندشان را مشاهده و دنبال کنند. بازی زمینه قهرمان محوری دارد که قهرمان بازی (که خود بازیکن باشد) از راه پاسخ به سؤالات و حل مسائل نیروی لازم برای شرکت در مسابقه را به دست می‎آورد. در حین مسابقه، کودکان با یک شخصیت به‌ظاهر بد مبارزه می‎کنند و با تلفیق شکل‎های مشابه امتیاز خود را افزایش می‎دهند. در بخش آکادمیک کودکان با آرامش بیشتر و با تأمل به کسب دانش می‎پردازند و برخلاف بخش مبارزه شور و هیجانی وجود ندارد. بازی نیاز به عضویت ماهانه و سالانه دارد. در اصل گروه سنی مناسب با این مجموعه در هر بازی متفاوت است و در حالی که برخی از بازی‎ها برای کودکان پیش از دبستان است برخی دیگر برای کودکان دبستانی و بالای 8 سال طراحی‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.01 iOS در تاریخ 96/07/12 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  برای ساخت این بازی از تلفیق دو نوع بازی‎ مسابقه‎ای و آموزشی استفاده‌شده است. از ساختار آموزشی برای افزایش دانش و از ساختار مبارزه و مسابقه برای ایجاد فضای هیجانی در بازی استفاده کرده است. در این بازی کودک آواتار خود را انتخاب کرده و به‌مرور با او حس همبستگی و نزدیکی پیدا می‎کند. بازی از کیفیت گرافیکی نسبتاً بالایی برخوردار است، ولی پیچیدگی‎های ظاهری برنامه تا حدی درک بازی را سخت کرده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی بر پایه حق عضویت قرار دارد که به دو صورت ماهانه و سالانه است. هزینه عضویت ماهانه 5.99 دلار و سالانه 59.99 دلار است و عمده‎ترین تفاوت این دو نوع عضویت در تعداد سطوح در اختیار بازیکن است. در شروع می‎توان به مدت 17 روز رایگان از برنامه استفاده کرد (البته با سطوح محدود)، اما پس از آن لازمه استفاده از بازی پرداخت حق عضویت است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Yogome
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان