Lazors

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت نور لیزر برای عبور از نقطه‎های مشخص‎شده

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سازو‎کار و هدف بازی گنگ است و بازیکن باید خود با آزمون‎وخطا نحوه‎ی استفاده از آن را یاد بگیرد. مرحله‎ی اول جنبه‎ی آموزشی دارد اما در آن نیز توضیحی وجود ندارد. مراحل زیادی در بازی وجود دارند که با توجه به درجه‎ی دشواری سطح‎بندی شده‎اند.
  مربع‎های بازی خاصیت متفاوتی دارند برخی نور را در خود نگه می‎دارند و برخی آن را در جهت‎های متفاوت منعکس می‎کنند. بازیکن باید محل قرارگیری نقطه‎ها را در نظر داشته باشد و با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی خود مربع‎ها را طوری حرکت دهد که جهت نور به درستی تغییر کند و در نهایت به نقطه‎ها برسد. بازیکن باید برای حل پازل‎ها به روش‎های جدید فکر کند که خود می‎تواند خلاقیت او را تقویت کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  عبور نور لیزر از نقطه‎های مشخص‎شده‎ هدف این بازی فکری است. صفحه‎ای مشبک، چندین مربع و نور لیزر در هر مرحله وجود دارند. با شروع هر مرحله نور لیزر شروع به تابیدن می‎کند و با حرکت مربع‎ها جهت تابش آن تغییر خواهد کرد. بازیکن باید مربع‎ها را به نحوی در صفحه‎ی مشبک حرکت دهد تا نور از نقطه‎های مشخص‎شده‎ در صفحه‎ی بازی عبور کند. با وجود ساختار ساده‎ی بازی اما پازل‎های آن بسیار چالش‎برانگیز هستند و حل کردن آن‎ها برای کودکان کم‎سن مشکل خواهد بود. مربع‎ها ویژگی‎های متنوعی دارند که آشنایی با هر یک می‎تواند در حل پازل‎ها کمک‎کننده باشد اما هیچ توضیحی در مورد ‎آن‎ها در بازی وجود ندارد. بازیکن باید با صرف زمان و ‎آزمون‎و‎خطا خود بر نحوه‎ی استفاده از آن‎ها مسلط شود. نکته‎های کمکی نیز به صورت رایگان و محدود یا با پرداخت هزینه و نامحدود در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد. بازی مراحل زیادی دارد که با توجه به میزان دشواری سطح‎بندی شده‎اند اما حل تمامی آن‎ها به بهره‎گیری از مهارت‎های تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی نیاز دارد. این بازی به طور حتم برای بازیکنان علاقه‎مند به بازی‎های فکری به خصوص بازیکنانی که تمایل به تجربه‎ی چالش بیشتری دارند جذاب خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.4.0 iOS در تاریخ 99/08/26 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی ساده و بدون جزئیات است. تم اصلی بازی رنگ خاکستری است و نور لیزر نیز قرمز رنگ است که تضاد خوبی را با پس‎زمینه ایجاد کرده است. صداگذاری جزئی در بازی وجود دارد اما هیچ موسیقی متنی شنیده نمی‎شود. با وجود ظاهری ساده اما پازل‎های بازی ساختاری متفاوت و درگیر‎کننده دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن نکته‎های کمکی بیشتر پرداخت حداقل مبلغ 0.99$ نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Pyrosphere, Lda
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان