Le Vamp

بررس متن: پرستو رحیمی

9+

هدایت خون‎‌آشامی کوچک در مسیری مملو از مانع

ناشر: High Voltage Software سال انتشار: 2013

Le Vamp

9+

هدایت خون‎‌آشامی کوچک در مسیری مملو از مانع

ناشر: High Voltage Software

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
هر یک از موانع با شیوه‎‌ی متفاوتی از مسیر خون‌‎آشام حذف می‎‌شوند که البته انتخاب شیوه‌ی مناسب به استراتژی نیاز ندارد زیرا تمام امکانات در مسیر هستند و بازیکن تنها باید به سرعت از آن‌ها استفاده کند اما به طور حتم نیاز به تمرکز و هماهنگی چشم‌‎و‎دست بازیکن خواهند داشت. به طور مثال او باید برای گذر از رودخانه‎‌ها به سرعت پل بسازد یا در مواقعی پرواز کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
شخصیت اصلی بازی یک خون‌‎آشام است که باید از مردمی که با آتش یا چوب او را دنبال می‌‎کنند، فرار کند و با خوردن خوک‎‌های قرمز انرژی و سلامت خود را بیشتر کند. اما شخصیت‎‌ها و فضای بازی کارتونی طراحی شده‎‌اند و خشونت واقع‌‎گرایانه‎‌ای در آن نمایش داده نمی‎‌شود. ریتم سریع بازی، تعقیب خون‎‌آشام به‌وسیله‌‎ی مردمانی خشمگین و گذر از موانع متفاوت باعث انتقال حس هیجان مضاعف به بازیکن خواهد شد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نحوه‌‎ی هدایت خون‌‎آشام در مسیر بازی بسیار روان است و هیچ گونه مشکل یا کندی در آن دیده نمی‌‎شوند. با رسیدن به هر مانع جدید، بازی چگونگی گذر از آن را نیز با جملاتی کوتاه به بازیکن آموزش می‎‌دهد. با پیش رفتن در مسیر بازی تعداد موانع بیشتر می‌‎شوند و بازیکن باید سرعت عمل بیشتری داشته باشد تا بتواند از هر یک از آن‌‎ها به سلامت عبور کند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از نوع بازی‌‎های دویدن تا بی‎‌نهایت است و شخصیت اصلی آن یک خون‌‎آشام کوچک و فانتزی است. تعداد زیادی از انسان‌‎ها خون‌‎آشام را دنبال می‎‌کنند و قصد دارند تا او را از بین ببرند. بازیکن باید خون‌‎آشام را در مسیر بازی هدایت کند و او را از مردم فراری دهد اما در عین حال باید به میزان سلامت خون‌‎آشام و موانع مسیر هم توجه کند. خوک‎‌های قرمز رنگی در مسیر وجود دارند که با خوردن آن‌‎ها سلامت خون‎‌آشام تأمین می‌‎شود و موانعی مثل کدوهای تنبل و نور خورشید او را از بین می‌‎برند. سکه‎‌هایی در قسمت‌‎های مختلف مسیر نیز دیده می‌‎شوند که با کسب ‎آن‌‎ها بازیکن می‌تواند توانایی خون‎‌آشام را به‌‎روز‎رسانی کند یا قدرت‌‎های جدیدی مانند پرواز کردن را به او اضافه کند. اگر چه شخصیت باید برخی موانع را از بین ببرد اما هیچ تصویری از جراحت در بازی نمایش داده نمی‌‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی iOS 1.8.5 در تاریخ 99/10/2 نوشته‎ شده است.

کیفیت

بازی از موارد بسیار متنوع و جذابی در طراحی خود استفاده کرده است که اغلب آن‌‎ها تخیلی هستند یا تم ماوراالطبیعه دارند. شخصیت‎‌هایی که خون‎‌آشام را دنبال می‌‎کنند چهره‌‎پردازی متفاوتی دارند مسیر بازی هم موانع متنوعی دارند که با پیش رفتن در بازی تعداد و انواع آن‌‎ها متفاوت هم می‌‎شود. شخصیت با این‌‎که خون‎‌آشام است اما بسیار فانتزی است او جثه‌‎ی کوچکی دارد و دهانش خیلی بزرگ است که متناسب با اندازه‎‌ی خوک‎‌ها باشد. موسیقی متن، تصاویر پس‌‎زمینه و صدای همهمه‌‎ی انسان‌‎ها بازی را هیجان‎‌انگیز کرده است.

مصرف گرایی

برای خرید درون برنامه‌‎ای و دسترسی سریع‎‌تر به امکاناتی مثل لباس‌‎های متنوع، پرداخت حداقل مبلغ 0.99$ لازم است. فیلم‎‌های تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد که بازیکن می‎‌تواند آن‌‎ها را تماشا و امتیازات خود را بیشتر کند.

حریم خصوصی

برای انجام بازی نیازی به اتصال به اینترنت نیست اما برای خرید درون برنامه باید به اینترنت دسترسی داشت.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی اندروید 1.8.5
نسخه تست شده روی iOS 1.8.5
حداقل نیازمندی iOS 8.0
واحد پول رایگان
ناشر High Voltage Software
سال انتشار 2013