Learn First Words for Toddlers

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش لغات در دسته‎بندی‎های متفاوت به همراه موسیقی و تصاویر

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ترکیب محتوای بازی با موسیقی در کنار فضای کودکانه انیمیشن‎ها حالت بازی برای کودک دارد و به او اجازه می‎دهد تا ارتباط راحت‎تر و مؤثرتری با محتوای آموزشی بازی داشته باشد.
  آموزش‎ها تنها با ضربه زدن با انگشت روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. در بخش بازی مجموعه دشواری مراحل به صورت تصاعدی بالاتر می‎رود و با توجه به انگلیسی بودن تمامی آموزش‎ها همراهی والدین با کودک لازم است.
  کودک لغاتی متفاوت مانند اعداد، نام رنگ‎ها، نام میوه‎ها (مانند سیب و موز) و نام حیوانات (مانند شیر و طوطی) را به همراه تصاویر هر یک می‎آموزد. استفاده از تصاویر متنوع باعث توسعه‎ی مهارت درک بصری در کودک می‎شود. گوینده‎ی بازی هر لغت را در قالب جمله‎ی کوتاهی نیز در اختیار کودک قرار می‎دهد؛ به طور مثال با نمایش تصویر سیب جمله‎ی «سیب یک میوه است» بیان می‎شود که علاوه بر گسترده شده دایره‎ی واژگان کودک به رشد کلامی او نیز کمک خواهد شد. به خاطر سپاردن تصاویر در بخش سوم سبب تقویت حافظه‎ی کودکان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی First Words for Baby است. کودک در این بازی لغاتی ابتدایی در دسته‎بندی‎های رنگ، مواد‎غذایی، اعداد، حیوانات و اعضای بدن را در محیطی رنگارنگ به همراه موسیقی، صدای گوینده‎ی بازی و توضیحی کوتاه در مورد هر لغت می‎آموزد. فضای بازی تعاملی است و با ضربه زدن با انگشت روی تصویر هر کدام از تصاویر انیمیشنی کوتاه پخش می‎شود؛ به عنوان مثال با ضربه زدن روی تصویر موز، پوست آن کنده می‎شود. هر دسته‎بندی شامل سه بخش است. بخش اول مربوط به آموزش هر لغت است. بخش دوم به مرور لغات آموزش داده شده در قالب بازی اختصاص دارد. در این بخش کودک تصویر لغت خوانده شده توسط گوینده‎ی بازی را از میان تصاویر لغات دیگر انتخاب می‎کند. در بخش آخر کارت‎هایی با تصاویر هر دسته‎بندی وجود دارند و کودک با ضربه زدن با انگشت روی هر کدام از این کارت‎ها تصویر هر یک را می‎بیند و آن را به حافظه‎ی خود می‎سپارد و با تطبیق دادن دو تصویر مشابه آن‎ها را حذف می‎کند. بازی با تصاویر و انیمیشن‎های ساده کودک را در روند آموزش با خود همراه می‎کند و در جهت بهبود مهارت‎های یادگیری کودک به طور حتم مفید است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.56 iOS در تاریخ 98/11/5 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  لغات فراوانی در دسته‎بندی‎های کاربردی در مجموعه قرار دارند که به همراه کیفیت بالای انیمیشن‎ها و استفاده از رنگ‎های شاد موجب ایجاد محیطی مناسب جهت آموزش به کودکان شده است. بازی موفق به دریافت جایزه‎ در بخش Best Apps & Games for Kids و Apps We Love از App Store شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  آموزش لغاتی در دسته‎بندی‎هایی آشپزخانه، پارک، خانه، شهر و شغل نیز در بازی وجود دارد که برای دسترسی به آن پرداخت مبلغ 3.99 $ لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Papumba SRL
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان