Legend of Solgard

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک به شخصیت اصلی داستانی حماسی برای شکست حریفانش و رسیدن به قهرمانی

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی مسیر نامرتب و آموزش طولانی بازی، بیشتر باعث گنگ شدن محتوای آن شده است. همچنین روش‎های حمله و دفاعی متعدد و متنوع موجود، چالش بازی را بیشتر کرده است که در کنار افزوده شدن دشمنان به‌صورت ناگهانی دشواری آن را نیز افزایش داده است. غیرقابل ‌کنترل بودن چیدمان نیروها بخشی از پیشرفت بازی را برمبنای شانس قرار داده ‎است.
  ساخت دیوار دفاعی یا شخصیت‎های مبارز با تحلیل صحیح از محیط بازی و تصمیم‎گیری درست، فرصتی جهت برد به بازیکن می‎دهد. بازیکنان در این مسیر به‌مرور روش‎های خلاقانه را امتحان می‎کنند و بر روی مهارت فردی تفکر حل مسئله خود تمرکز دارند. استراتژی بازیکنان در شروع بازی و توجه به تغییرات محیطی نقش مهمی در نتیجه‎ی نهایی دارد.
  شخصیت‎های دو طرف برای نابودی پایگاه رقیب با یکدیگر رقابت می‎کنند و شخصیت‎های خشمگینی همچون گرگ‎ خشمگین، جن‎های تیرانداز، خرس‎ عظیم و موجودات تخیلی مشابه به یکدیگر حمله می‎کنند. حملات درنهایت باعث نابودی شخصیت‎های جانبی نیز می‎شود، ولی خون‎ریزی یا زخمی شدنی در جریان بازی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Embla قهرمان سرزمینی جادویی تلاش دارد تا با نابود کردن موجودات سرزمین‎های اسرارآمیز و از بین بردن پایگاهشان راه رسم قهرمانی خود را تثبیت کند. این بازی ترکیبی از سبک استراتژیک و رقابتی با هم برای روایت داستانی حماسی و قهرمانی است. باوجود برجسته بودن شخصیت اصلی داستان، تقریباً تمام فعالیت‎های دفاعی و حمله‎ای توسط موجودات جادویی انسانی و غیرانسانی صورت می‎گیرد. آموزش بازی تا مراحل بالایی ادامه دارد و تنوع بالای راه‎حل‎های انتخابی و گزینه‎های حمله در کنار تفاوت بین قابلیت شخصیت‎ها، پیچیدگی بازی را افزایش می‎دهد. همچنین رقابت‎های پراکنده و به‌روزرسانی قدرت‎ها در بخش‎های مختلف مانع از ایجاد نظم عملکردی در بازیکنان می‎شود. چالش اصلی در چیدمان شانسی نیروها خودی و تغییر جایگاه نیروهای دشمن است، به همین جهت بازیکنان باید با هر بار تغییر در صحنه‎ی مبارزه استراتژی حرکتی خود را با تغییرات هماهنگ سازند. به‎طور حتم شناسایی شخصیت‎ها، به‎روزرسانی کردن و تمرین استراتژی‎های مختلف در طول زمان، مهارت بازیکنان را افزایش می‎دهد تا با عضویت در گروه شانس بالاتری در پیروزی نیز داشته باشند. فشار بازی برای استفاده از صندوق‎های جایزه و باز شدن شخصیت‎های جدید به‌مرور بازیکنان را به سمت خرید درون برنامه سوق می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2.2 iOS در تاریخ 97/08/15 بعد از عبور از 30 مرحله نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های بازی مانند شخصیت اصلی و برخی از موجودات جادویی به‌ظاهر شبیه به فیلم انیمیشنی دلیرند. شخصیت اصلی دختری مو قرمز با روحیه جنگجویانه به کمک موجودات جادویی انسانی و غیرانسانی در دنیایی اسرارآمیز و مرموز به رقابت با موجوداتی از جنس یخ به مبارزه می‎پردازد. دنیای یخی اولین بخش بازی بوده و بعد از آن سرزمین‎های جدید همراه با دشمنان متفاوتی سر راه جنگجوی قهرمان قرار می‎گیرند. موسیقی متن با ضربات مارش گونه و سبک حماسی حس‎وحال قدیمی به بازی می‎دهد. گرافیکی بازی با کیفیت بسیار خوب و تصاویر زنده طراحی‌شده است. باوجود ساختار جنگی بازی شفافیت و تنوع رنگی بالایی در طراحی سرزمین‎ها و شخصیت‎ها به چشم می‎خورد. پیچیدگی مسیر حرکتی و جزئیات ظاهری متعدد باعث پیچیدگی ظاهری بازی شده است که در ابتدای آغاز بازی کمکی به درک راحت‎تر محتوا نمی‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دو نوع پیشنهاد خاص و عادی برای افزایش موجودی الماس یا باز کردن صندوق وجود دارد که در قیمت‎های مختلف از 1.99 دلار تا 99.99 دلار متغیر است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه در سطح فعالیت‎های ارتقایی بدون اینترنت ممکن است اما برای رقابت و باز کردن صندوق‎ها اتصال به اینترنت اجباری است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۲
  سال انتشار ۲۰۱۷