LEGO Friends: Heartlake Rush

thumbnail
۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت ماشین لگویی و عبور از موانع

سال: 2017
  بررس برنامه: زهرا صفایی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بیشتر اجزای بازی لگو هستند و شباهت بسیاری با اسباب‌بازی‌های موردعلاقه‌ی برخی از کودکان دارند؛ به همین دلیل ممکن است این تجربه برای کودکان جالب و معنادار باشد.
  بازیکن در تمامی مراحل بازی توسط توضیحات مختصر متنی و فلش راهنمایی می‌شود. هدایت ماشین بسیار آسان و با چند کلیک ساده قابل اجرا است. در مراحل بالاتر و با سخت‌تر شدن بازی، بازیکن باید سرعت عمل خود را بیشتر کرده تا با موانع برخورد نکند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودکان در بازی LEGO Friends: Heartlake Rush هدایت ماشین‌های لگویی را در دست می‌گیرند. در ابتدا، دو شخصیت به صورت رایگان در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که می‌تواند یکی را برای شروع انتخاب کند. پس از کسب امتیازات لازم، بازیکن می‌تواند از شخصیت دیگر نیز استفاده کند. سرعت ماشین به صورت خودکار کنترل می‌شود و بازیکن تنها مسئول هدایت مسیر آن است. کودک باید با خم شدن، پریدن یا تغییر مسیر، از میان موانع متعددی عبور کند. این موانع در چند ثانیه‌ی اول بازی ثابت هستند، اما با پیشرفت بیشتر، موانع متحرک و دشوارتری راه بازیکن را سد می‌کنند. بنابراین، بازیکن باید بیشتر تلاش کند تا با اتوبوس‌ها و موتورسوارانی که به سمتش می‌آیند تصادف نکند. در هر دور بازی، کودک باید امتیازات و جوایزی که از او خواسته شده را جمع‌آوری کند. قطعات لگویی در مسیر وجود دارد که به ماشین بازیکن اضافه می‌شود و نسخه‌ی پیشرفته‌تری از آن را می‌سازد. در این صورت، اگر بازیکن به مانعی برخورد کند، بازی تمام نمی‌شود و تنها ماشین او به حالت اولیه و ساده‌ی خود بازمی‌گردد. پس از تصادف و باخت، بازی از یک نقطه‌ی یکسان شروع نمی‌شود و هر بار چیدمان موانع تغییر می‌کند که می‌تواند از یکنواخت شدن بازی جلوگیری کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 2.0.0 در تاریخ ۱۵/۰۶/۱۴۰۱ نوشته شده است.

  کیفیت

  در بازی LEGO Friends: Heartlake Rush چند بار توضیحاتی در قالب متنی و با فونت و اندازه‌ی مناسب و خوانا نمایش داده می‌شود که نکات مهم را به بازیکن گوشزد می‌کند. تمام شخصیت‌ها، ماشین‌ها و اشیای داخل بازی مانند لگو طراحی شده‌اند. قابلیت شخصی‌سازی وسایل نقلیه و شخصیت‌ها هم در این بازی وجود دارد؛ بازیکن می‌تواند از میان ده‌ها گزینه یکی را انتخاب کند. همچنین بهره‌وری از رنگ‌های متعدد در طراحی پیکسلی بازی، به جذابیت بصری آن اضافه کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دو شخصیت این بازی به صورت رایگان در اختیار بازیکن قرار دارد، اما برای استفاده از شخصیت‌های دیگر، امکان خرید درون‌ برنامه‌ای به مبلغ حداقل 2.99 دلار وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر StoryToys
  سال انتشار ۲۰۱۷
  دستگاه های سازگار Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  اقتباس این بازی با الهام از اسباب‌بازی‌های معروف لگو (LEGO) ساخته شده است.
  طبقه بندی امتیازی