LEGO® Juniors Create & Cruise

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
چیدن وسایل نقلیه با لگو برای خوردن لگوهای امتیازی بیشتر
سال: 2012
  بررس متن: گلاره اسلامی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از قطعات لگو در بازی برای کودکان آشنا به اسباب‎بازی‎های لگویی آشنا و معنادار است.
  درک روش کار با بازی ساده است و بعد از نصب شدن به‌راحتی می‎توان از آن استفاده کرد. با ضربات محدود بر روی صفحه امکان حرکت وسیله‎ی نقلیه میسر می‎شود. یاری والدین تنها در آشنا کردن کودکان با محتوای بازی نیاز است و با گذر زمان این نیاز کاهش می‎یابد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی توسط کمپانی LEGO و بر اساس اسباب‌بازی‌های تولیدشده توسط این کمپانی طراحی‌شده است. این مجموعه یکی از چندین مجموعه‎ی لگو است و تنها هدف اصلی آن کسب امتیاز بیشتر و خرید محصولات مرتبط است. کودک با فشردن دکمه‌های مخصوص وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را در مسیر پیش می‌برد و لگوهای طلایی را می‌خورد. با بالا رفتن امتیاز، لباس‌های جدید و قطعات مختلف دریافت می‌کند و در بازی پیش می‌رود. طراحی شخصیت‎های بدون خلاقیت و از پیش تعیین‌شده است و تنها برای ساخت ماشین‎ها و ابزار حرکتی تا حدودی از خلاقیت شخصی می‎توان استفاده کرد. بازی بسیار ساده است و برای کودکان زیر هشت سال طراحی‌شده است و برای کودکان و نوجوانان سن بالاتر کسل‌کننده خواهد بود. بازی نیاز به ورود ندارد و به‌محض نصب قابل‌اجراست و در جریان ارتباط مستقیم با اسباب‎بازی‎های شبیه‌سازی‌شده ممکن است کودکان تشویق به خرید بیشتر قطعات لگو شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه‌ی Android 6.7.52 و بعد از یک ساعت بازی، در تاریخ 97/09/14 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  بازی به شکل سه‌بعدی طراحی‌شده و گرافیک بسیار ساده‌ای دارد. موسیقی بازی ملودی تکرارشونده‌ و ملایمی دارد که با افت‎وخیز‎های حرکتی ماشین‎ها و وسایل حرکتی هم‎خوانی دارد. تصاویر با الگو گرفتن از وسایل واقعی لگویی طراحی‌شده‌اند و با زاویه‎های تیز نمایش داده می‎شوند. رنگ‎ها بسیار زیاد و درعین‌حال روشنی برای طراحی تصاویر، محیط، شخصیت‎ها و تمام جزئیات ظاهری بازی استفاده‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  محوریت شخصیت‎های لگویی و اسباب‎بازی‎های آن در محتوای بازی عامل انگیزشی برای جذب شدن مخاطب به خرید بیشتر این اسباب‎بازی‎ها می‎شود.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۶.۷.۵۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۲