Lego Life

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فضای مجازی جهت اشتراک‎گذاری عکس‎ و ویدیوهای لگویی

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش‎های بازی بدون عنوان طراحی‌شده‌اند که درک کاربرد هر بخش را برای کودک دشوار می‎کند، همچنین ویدیوهای آموزشی این مجموعه بسیار سریع و بدون توضیحات جانبی نمایش داده می‎شوند که کمک چندانی به درک راه‌کارهای استفاده از برنامه نمی‎کند؛ اما کودکان می‎توانند به‌مرور با استفاده از هر بخش در مورد قابلیت‎های آن اطلاعات کسب کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه فضایی ایمن برای به اشتراک‎گذاری محتوای مرتبط با لگو و شخصیت‎های آن را ارائه کرده است تا کودکان و نوجوانان بتوانند در این فضا با یکدیگر تعامل داشته باشند و نظرات خود را در مورد عکس‎های یکدیگر بیان کنند. در این برنامه امکان مشاهده ویدیو و دنبال کردن گروه‎های مختلف مرتبط با شخصیت‎های لگو در اختیار کودکان قرارگرفته است که با استفاده از این گروه‎ها می‎توان با دنبال کنندگان دیگر این گروه‎ها نیز ارتباط برقرار کرد. ویدیوهای آموزشی در این مجموعه به کودکان کمک می‎کند تا روش استفاده از این برنامه را بیاموزند و به‌مرور عکس‎هایی در مورد شخصیت‎های محبوب لگویی خود در این فضا قرار دهند. در بخش اصلی برنامه امکان مشاهده عکس‎ها و ویدیوها وجود دارد که کودکان می‎توانند علاقه خود را ابراز کنند و یا حتی نظرات خود را در قالب لغات یا شکلک ارسال کنند. این برنامه از منظر ساخت، محیطی ایمن برای کودکان علاقه‎مند به محصولات و شخصیت‎های لگو بسیار مفید واقع‌شده است و در این برنامه کودکان می‎تواند احساسات خود را با افراد هم‌نظر و مخالف خود به چالش بکشد و به روش‎های جدید عکاسی یا بازی با وسایل خود دست پیدا کنند. این برنامه برای کودکان هیجان تعلق به گروهی از افراد هم‌نظر را به همراه دارد که موجب وابستگی به این برنامه می‎گردد. در کنار این موارد باید در نظر داشت که نظارت والدین در عین اعتماد به برنامه مهم است و گاهی وابستگی شدید به برنامه باعث افزایش زمان‎های استفاده از وسایل تکنولوژیکی می‎گردد. استفاده از این بازی رایگان است و هیچ تبلیغ بیرونی وجود ندارد، اما تمام فضای این برنامه مملو از روش‎های ترویجی جهت استفاده از محصولات لگو و ساخت گروه‎ها برای ایجاد وابستگی بیشتر به این محصولات است. در اصل این برنامه راهی برای توسعه وابستگی کودکان و نوجوانان به محصولات لگویی است که در قالب شبکه‎ی اجتماعی کودکان ظاهرشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.4.2 iOS در تاریخ 96/11/19 نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برنامه هیچ تبلیغ خارج از محتوای لگو و محصولات لگویی ندارد و تمام تبلیغات مرتبط با کارتون، اسباب‎بازی‎ها، شخصیت‎ها و دنیای لگو است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر LEGO System A/S
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان