Leo’s Fortune

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ماجرای سفر لئو برای یافتن ثروت از دست‌رفته و یافتن دزد آن

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سرعت نسبتاً بالای بازی در کنار رویداد‎های ناگهانی، انجام بازی را بسیار دشوار کرده است. رسیدن به سه ستاره‎ی هر مرحله به سرعت بالا، صدمه ندیدن و اتمام مرحله و جمع‎آوری تمام سکه‎ها بستگی دارد که مدیریت تمامی موارد برای بار اول غیرممکن است. کودکان و نوجوانان برای رسیدن به سه ستاره باید بر مسیر و چالش‎های هر مرحله مسلط شوند تا بدون اتلاف وقت مسیر را پیدا کنند و سکه‎ها را جمع‎آوری کنند.
  پیام نهفته در داستان بازی در مورد اهمیت دادن به جریان اصلی زندگی و دوری از مال‎اندوزی افراطی است. اگرچه این پیام در پایان بازی شفاف می‎شود ولی جریان بازی به درک بهتر آن کمک می‎کند. همچنین بازیکنان برای رسیدن به راه‎حل مناسب جهت عبور از موانع، از تفکر حل مسئله کمک می‎گیرند.
  محیط بازی بیشتر در زیرزمین یا در محیط‎های تاریک و ترسناک قرار دارد. لئو (شخصیت اصلی) بارها و بارها در هر مرحله به روش‎های مختلفی همچون له شدن در بین چرخ‌دنده تیز، فرورفتن در نیزه و سقوط در گودال نابود می‎شود. البته هیچ خون‎ریزی یا دردی در شخصیت ظاهر نمی‎شود و بعد از نابودی در چند قدم عقب‎تر مجدداً ظاهر می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی داستان مهندسی تلاشگر و جدی را تعریف می‎کند که به‌صورت ناگهانی ثروت عظیمش ربوده می‎شود و او به دنبال یافتن ثروت ازدست‌رفته به ماجرایی سخت و دشوار قدم می‎گذارد. لئو (شخصیت اصلی) پیش از هر چیزی به اقوامش مشکوک بوده و تلاش می‎کند تا با پیدا کردن آنها از گناهکار بودن یا بی‌گناهی‌شان اطمینان حاصل کند و درنهایت بعد رفع تمام سوءظن‎ها به دزد ثروتش دست پیدا می‎کند. همسر لئو، دزد داستان، برای وابستگی شدید او به ثروت و سکه‎هایش تصمیم به نابودی سکه‎ها داشته تا او را به زندگی شیرین پیش از ثروتمند بودن بازگرداند. لئو بعد از تجربه‌های به دست آمده در مسیر پرپیچ‎وخم رسیدن به طلاهایش، تصمیم گرفت که با همسر خود به خانه بازگردد و طلاهایش که فلزی بیش نبودند را رها کند. پیام مثبت این داستان در پنج فصل از مسیرهای تاریک، مملو از مانع و ابزار کشنده و خطرناک به دست می‎آید. کودکان و نوجوانان برای رسیدن به مفهوم ارزشمند این بازی باید تک‌تک مراحل را رد کنند و در هر بخش تکه‎ای از پازل داستان را پیدا کنند تا درنهایت داستان را کامل کنند. شخصیت اصلی با ضربه خوردن نابود می‎شود و در چند قدم عقب‎تر از نقطه نابودی پدیدار می‎شود (مرگی وجود ندارد) و با رسیدن به انتهای مسیر، مرحله بعد باز می‎شود؛ اما برای رسیدن به ستاره‎های کامل تمام مراحل نیاز به تکرار و تسلط بر تمامی مسیرها بوده تا بدون خطا و در کمترین زمان تمامی سکه‎ها جمع‎آوری شوند. گرافیک و صداگذاری بسیار عالی این بازی باعث علاقه‎مندی بسیاری از نوجوانان می‎شود و کوتاهی مراحل نیز از وابستگی بیش‌ازحد جلوگیری می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.8 iOS در تاریخ 97/07/23 بعد از عبور از 5 مرحله اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک این بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که از علل جذابیت اصلی آن نیز به شمار می‎آید. این بازی برنده جایزه‎ی بهترین طراحی سال 2014 در Apple Design Award شده که ناشی از گرافیک بی‎نقص آن است. موسیقی متن حس مرموز بودن ماجرا را به بازیکن منتقل می‎کند و هماهنگی دقیق آن با تغییرات محیطی بازی حس درگیری بیشتر را در بازیکنان به وجود می‎آورد. شخصیت لئو، توپ پشمالویی است که خانواده‎ای مشابه به خود دارد و باوجود جدیت بازی در عبور از مراحل و داستان غم‎انگیز، نوعی طنز در طراحی شخصیت‎ها به چشم می‎آید. راوی داستان با صدایی گرم و بم نه‌تنها داستان را تعریف می‎کند بلکه در طول مسیر با اشاره به نقاط دشوار آگاهی بازیکنان را افزایش می‎دهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دانلود محتوای هر فصل اتصال به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۸
  سال انتشار ۲۰۱۴