Life360: Find Family & Friends

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای مطلع شدن از موقعیت مکانی اعضای خانواده

سال: 2008
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از برنامه باید به آن اجازه داد تا به موقعیت مکانی کاربران دسترسی داشته باشد بعد از آن باید بعضی تنظیمات مانند اضافه کردن شماره‌های اورژانسی، ساختن گروه‌های خصوصی‌تر برای گفتگو یا دیدن موقعیت مکانی را انجام داد که آن هم به سادگی انجام می‌شود. حتی نیاز نیست تا تمام اعضای گروه این تنظیمات را انجام دهند بلکه یکی از اعضا هم می‌تواند آن‌ها را تغییر دهد تا برای باقی اعضا اعمال شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی کاربردی این امکان را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد که از موقعیت مکانی اعضای خانواده‌ی خود مطلع شوند. در ابتدا باید با قرار دادن شماره‌ی تلفن همراه در برنامه، وارد آن شد که البته ورود به منزله‌ی قبول تمام قوانین حریم خصوصی برنامه است. سپس می‌توان گروهی تشکیل داد و اعضای موردنظر مانند همسر، فرزند، والدین و … را به آن اضافه کرد. تمام اعضا هم باید برنامه را در دستگاه هوشمند خود داشته باشند و به آن اجازه دهند که به موقعیت مکانی‌شان دسترسی داشته باشد. تمام اعضا می‌توانند از آنلاین شدن هم با خبر شوند و متوجه شوند که هر یک در کدام نقطه‌ی شهر هستند. یا می‌توان گروه‌های شخصی‌تری مانند والدین و فرزندان تشکیل داد تا افراد محدودتری آن را ببینند. برنامه امکانات دیگری هم دارد مانند این‌که به محض رسیدن اعضا به مقصد یا ترک محل، پیامی در گروه ارسال می‌شود یا اگر موقعیت اورژانسی پیش آمد به سرعت و با فشار دادن یک دکمه می‌توان با پلیس یا مراکز درمانی تماس گرفت. برنامه مانند یک شبکه‌ی اجتماعی خصوصی نیز هست زیرا اعضای آن می‌توانند به وسیله‌ی فرستادن پیام‌های متنی با یکدیگر صحبت کنند. برنامه نسخه‌ی ویژه‌ای هم دارد که با پرداخت هزینه فعال خواهد شد و امکاناتی مثل درخواست کمک‌های جاده‌ای را در اختیار کاربران قرار داد اما تمام این امکانات در همه‌ی کشورها (حتی با پرداخت هزینه) قابل دسترسی نیست. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 22.1.20 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۱1/30 نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه کاربردی و برای استفاده‌ی تمام اعضای خانواده از پیر و جوان است. با توجه به این هدف، طراحی آن طوری است تا تمام اعضا و با هر سطح تسلطی که به دنیای دیجیتال دارند بتوانند از آن استفاده کنند. بیشتر نیازهای برنامه در ابتدای آن و با دسترسی دادن به موقعیت مکانی برطرف می‌شود. برای ساختن گروه یا قرار دادن شماره‌های اورژانسی نیز بخش مجزایی وجود دارد که به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. برای تغییر در تنظیمات، نیازی به مشارکت تمام اعضا نیست بلکه یک نفر می‌تواند تغییرات را انجام دهد تا برای تمام افراد گروه اعمال شود. فونت نوشته‌های برنامه اندازه‌ی مناسبی دارد و برای نشان دادن موقعیت مکانی اعضا نقشه‌ای با وضوح تصویری خوب نمایش داده می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به برخی امکانات برنامه می‌توان خرید درون برنامه‌ای انجام داد که حداقل آن 2.99$ قیمت دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید به اینترنت متصل بود و شماره‌ی تلفن همراه را وارد آن کرد. ورود به برنامه به منزله‌ی قبول قوانین حریم خصوصی آن است همچنین کاربر باید اجازه‌ی دسترسی به موقعیت مکانی دستگاه هوشمندش را هم بدهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۸.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲۲.۱.۲۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Life۳۶۰
  سال انتشار ۲۰۰۸
  پلتفرم iPod Touch، Android، iPad، iPhone
  طبقه بندی کاربردی
  ارز رایگان