Like A Dino!

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

گوش دادن به موسیقی و هدایت یک دایناسور برای گرفتن قطعات

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روی صفحه‎‌ی اصلی یک قلب وجود دارد. با زدن آن جملات محبت‌‎آمیزی از زبان دایناسور دیده می‎‌شود که یکی از آن‎‌ها «با من ازدواج می‎کنی» است. جملات به زبان انگلیسی هستند و هیچ تصویری هم ندارند که معنای جمله را نشان دهد.
  بازیکنان باید انگشت خود را روی صفحه‎‌ی بازی بکشند تا شخصیت به راست و چپ حرکت کند. قطعات به مرور سریع‌تر حرکت می‎‌کنند و گرفتنشان هم دشوارتر می‎‌شود اما تغییر در سرعت به حدی نیست که بازیکنان را دلزده کند.
  گرفتن قطعات به تمرکز نیاز دارد و می‎‌تواند باعث تقویت هماهنگی بین چشمان و دستان بازیکن شود. آموزش موسیقیایی در بازی وجود ندارد اما پایین آمدن قطعات بر اساس ریتم موسیقی پخش‌‎شده می‎‌تواند درک شنیداری بازیکنان و شناختشان از ریتم را بهبود دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  شخصیت‎‌های اصلی این بازی حیواناتی بامزه و با گردن بلند هستند. در مرحله‌ی اول تصویر یک دایناسور نشان داده می‌شود بازیکن باید او را به چپ و راست ببرد تا قطعاتی که از بالا به سمتش می‌‎آیند را بگیرد. با گرفتن قطعات گردن دایناسور بلند و بلندتر می‎‌شود و بازیکن امتیاز بیشتری کسب می‌‎کند. امتیازها حیوانات دیگری مانند لاما و زرافه را فعال می‌کنند و بازیکن می‌تواند در مراحل دیگر بازی از آن‌ها استفاده کند. چالش اصلی بازیکن سرعت عمل در حرکت دادن حیوان است که شاید به نظر تکراری و مشابه با بازی‌های دیگر این سبک به نظر برسد اما این بازی موسیقی‎‌های متن زیادی دارد که به مرور فعال می‌‎شوند تا باعث متنوع شدن بازی شوند. قطعات اغلب بر اساس ریتم آن‌‎ها پایین می‎‌آیند که می‎‌تواند برای بازیکنان جالب باشد و درک شنیداری آن‌‎ها را هم تقویت کند. بازی مرحله‎‌ای نیست و تا جایی ادامه پیدا می‌‎کند که بازیکن سه بار موفق به گرفتن قطعات نشود. پس از هر بار باخت جملات انگیزشی مثل «اشکال ندارد، دوباره تلاش کن» نشان داده می‎‌شود تا بازیکن را به ادامه دادن بازی تشویق کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 2.1.2 iOS در تاریخ 1400/04/16 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  مواجهه‎‌ی ابتدایی بازیکن با بازی یک صفحه‌‎ی ساده و یک دایناسور سبز رنگ است اما به مرور دایناسورهای رنگی و دیگر حیوانات به جریان بازی اضافه می‎‌شوند. حیوانات بازی از انواعی هستند که گردن بلندی دارند و طراحی‎شان هم بسیار ساده و دوستانه است تا مناسب کودکان باشد. با گرفتن قطعات و بلند شدن گردن حیوان تصویر کلی از آن نشان داده نمی‎‌شود تا بازیکنان از تغییر شکل او نترسند. موسیقی بازی نقطه‌‎ی قوتش است انواع موسیقی‎‌های بدون کلام به مرور فعال می‌‎شوند و بازیکن می‌‎تواند بسته به میل خود یکی از آن‎‌ها را انتخاب کند و بازی را انجام دهد. کیفیت موسیقی‎‌ها بسیار خوب است و توصیه شده است تا برای درک بهتر آن‎‌ها بازیکن از هدست استفاده کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای بیشتر کردن امتیازات می‎‌توان فیلم‌‎های تبلیغاتی دید.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن می‌‎تواند لینک پیشروی خود در بازی را به‎‌وسیله‎‌ی پیام‎‌کوتاه یا شبکه‌‎های پیام‌‎رسان برای دوستان و آشنایانش بفرستد. لینک یوتیوب سازنده‎‌ی بازی هم برای دسترسی بازیکنان در صفحه‌ی اصلی قرار داده شده است. برای دیدن تبلیغات اتصال به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Hyun-joong Kim
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان