Lineage 2: Revolution

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جنگ بین خیر و شر در دنیایی مملو موجودات عجیب با استفاده از سحر و جادو

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تفاوت‎های جنسیتی و کلیشه‎های مربوط به‌ظاهر مردان و زنان در بازی به‌وضوح قابل‌مشاهده است به‌خصوص که بر اساس نوع طراحی گرافیکی بازی شخصیت‎های زن با لباس‎های نامناسب و نیمه برهنه ظاهر می‎شوند. کوتوله‎ها در این بازی به شکل دختران کم سن و سال طراحی‌شده‌اند که در برخی از سطوح لباس زنانه و گاهی نیمه برهنه به تن می‎کنند.
  استفاده از بازی و درک روش انجام آن در این بازی دو موضوع کاملاً متفاوت‎اند، زیرا که بیشتر فعالیت‎های شخصیت انتخاب‌شده به‌صورت خودکار صورت می‎گیرد و تنها با تائید یا رد کردن مأموریت‌ها با یک ضربه بر روی صفحه مابقی فعالیت‎ها انجام می‎شود. در حالی که درک علت هر فعالیت و روش به دست گرفتن کنترل به سواد زبان انگلیسی بازیکن بستگی دارد تا بتواند داستان بازی را درک کند و از نکات ارائه‌شده در طول مأموریت‌ها استفاده کند. پیچیدگی بیش از حد و جزئیات درهم‌رفته بازی مانع از توجه به نکات ریز شده و پیدا کردن گزینه‎های موردنظر را دشوار می‎کند. البته هر چه اندازه صفحه دستگاه مورداستفاده بزرگ‎تر باشد دشواری ناشی از در هم رفتن گزینه‎ها کاهش می‎یابد.
  نوجوانان در بخش گروهی بازی بر روی مهارت‎های میان فردی خود تمرکز می‎کنند و ارزش‎های مثبت همکاری با دیگران و تعهد به اهداف گروهی را تقویت می‎کنند.
  طراحی و شخصیت‎ها به سبک انیمه‎های طراحی‌شده‌اند که در میان ژاپنی‎ها طرفداران بسیاری دارد و حتی نسخه‎ای از بازی به زبان ژاپنی ارائه می‎شود.
  شخصیت‎های اصلی و فرعی از اولین صحنه‎ی بازی دائم در حال جنگ و کشتن یکدیگرند. شخصیت‎ها عمدتاً تخیلی و غیرواقعی طراحی‌شده‌اند مانند غول‎ها و جن‎ها، اما کماکان حس واقع‌گرایانه در بازی وجود دارد. شخصیت‎ها از ابزارهای جنگی مانند شمشیر، چماق، پُتک و ابزار جادویی و سحرآمیز استفاده می‎کنند تا رقیب خود را نابود کنند و در جنگ پیروز باشند. فضای بازی روشن و تاریک می‎شود و ظاهر برخی از شخصیت‎ها ترسناک است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی داستان جنگ بین نیروهای خیر و شر را به تصویر می‎کشد. در این بازی شخصیت‎های اصلی توسط بازیکنان انتخاب می‎شوند تا در نبرد با نیروهای شرور آرامش را به سرزمین‎ها بازگردانند. بازیکنان می‎توانند بدون دخالت در جریان بازی تمام فعالیت‎ها اعم از کشتار، حمله، حرکت کردن و … را به‌صورت خودکار تماشا کنند و تنها در انتخاب یا رد کردن مأموریت‌ها دخالت داشته باشند. البته با تغییر بخش تنظیمات امکان دخل و تصرف در جریان بازی ممکن می‎شود، اما سرعت بازی به‌صورت قابل چشم‎گیری کاهش می‎یابد. این بازی اگرچه گرافیک و خط داستانی عالی دارد، اما برای نوجوانان کنجکاو مناسب نخواهد بود زیرا که تمام مراحل از پیش تعریف‌شده‌اند و جای هیچ نوع خلاقیتی برای بازیکن وجود ندارد. شانس برد در بیشتر مراحل بازی بالا بوده ولی همچنان برای افزایش سرعت پیشروی در بازی بسته‎های خرید درون برنامه بسیاری ارائه می‎شود. بخش عضویت برای تشکیل گروه برای رسیدن به اهداف مشترک طراحی‌شده است که امکان مکالمه به‌صورت آنلاین را نیز ممکن می‎سازد. خشونت بازی به علت ظاهر نسبتاً طبیعی شخصیت‎ها واقع‎گرایانه جلوه داده می‎شود که در کنار پوشش نامناسب و نیمه برهنه‎ی بیشتر شخصیت‎های زن، باعث می‎شود که بازی برای کودکان کم سن آزاردهنده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.05.20 iOS در تاریخ 97/05/13 بعد از عبور از 5 مرحله اول نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید درون برنامه برای افزایش سکه، جواهرات یا به شکل بسته‎های ترکیبی برای افزایش شانس برد به بازیکنان ارائه می‎شود. برخی از جواهرات داخل بازی تنها از راه خرید درون برنامه افزایش می‎یابند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی مستلزم اتصال دائمی به اینترنت است و امکان مکالمه به‌صورت آنلاین بین بازیکنان صورت می‎گیرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰۵.۲۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Netmarble Corporation
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان