Lineweight

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان‌هایی کوتاه با موسیقی و تصاویر خلاقانه

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در متن داستان اول، عباراتی راجع به درک حس عشق و آغوش وجود دارد.
  بازیکن تقریباً هیچ کاری غیر از عوض کردن صفحه‌ی داستان را انجام نمی‌دهد البته که بعضی المان‌های تعاملی مانند وصل کردن دو نقطه به یکدیگر هم وجود دارند اما آن‌ها نیز به سادگی و با لمس صفحه‌ی بازی انجام می‌شوند.
  متن داستان به این موضوع اشاره می‌کند که بیشترین دارایی هر فرد نه پول و مقامش بلکه احساس‌ شادی او است. داستان سعی می‌کند تا با روشی خلاقانه به بازیکن نشان دهد که در این دنیا تنها نیست و می‌تواند لذت‌های کوچکی مانند خندیدن را تجربه کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه با نور، موسیقی، تصویر و متن، بازیکن را به یک سفر احساسی می‌برد. داستان‌های متفاوتی در برنامه وجود دارند که متن‌های کوتاهی دارند اما با روشی خلاقانه، تعاملی و درگیرکننده‌ روایت می‌شوند. بازیکن برای پیش رفتن داستان‌ها گاهی باید کارهای ساده‌ای مانند لمس صفحه‌ی بازی را انجام دهد اما به طور کلی او تنها خواننده است و مجبور به حل کردن معما یا هیچ چیز دیگری نیست. با این‌که پنج داستان متفاوت در برنامه وجود دارد اما فقط داستان ابتدایی به صورت رایگان در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که آن، مفهوم درک لذت‌های مهم زندگی مانند با هم بودن را دنبال می‌کند. با این‌که در متن داستان‌ها از جمله‌های احساسی و نقل قول‌هایی از بعضی نویسندگان استفاده شده تا باعث جذابیتش شود اما نورپردازی، موسیقی و افکت‌های تصویری برنامه باعث تأثیرگذاری هر چه بیشتر متن شده‌اند؛ به طور مثال با نمایش کلمه‌ی رعد و برق صدای رعد و برق شنیده می‌شود یا با نمایش عبارت شعله‌ی خوشحالی یک شعله‌ی بزرگ در پس‌زمینه پدیدار می‌شود. بیشتر جمله‌ها مفهوم مثبتی دارند اما در بعضی از آن‌ها به مفاهیم بزرگسالانه‌ای مثل عشق به یک زن و آغوش اشاره شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.1 iOS در تاریخ 1400/10/28 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  این برنامه ساختاری دارد که در کمتر برنامه‌ای دیده می‌شود و سازوکار خلاقانه‌ی آن می‌تواند تا مدت‌ها در ذهن بازیکن باقی بماند. به طوری که بازیکن در همان ابتدا متوجه می‌شود که با یک برنامه‌‌ی ساده طرف نیست؛ به طور مثال در شروع، یک متن نشان داده می‌شود که بازیکن را خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید که «درست است گاهی احساس می‌کنی رها شدی» و بعد دو نقطه نشان داده می‌شود که بازیکن باید با کشیدن خطی آن‌ها را به هم وصل کند. بلافاصله بعد از وصل شدن خط، جمله‌ای نشان داده می‌شود که می‌گوید اما «ما همه مانند این خط به هم وصل هستیم و می‌توانیم باعث خوشحالی یکدیگر شویم». با این‌که در این برنامه تقریباً هیچ المانی از بازی وجود ندارد اما تصاویر، رنگ‌ها، موسیقی و صداگذاری تأثیر‌گذاری زیادی دارند و باعث کامل شدن متن می‌شوند. گوینده‌ای هم برای خواندن داستان‌ها وجود ندارد اما فونت متن‌ها تغییر می‌کند تا به نوعی کار لحن گوینده را انجام دهند و بر روی بعضی از جمله‌ها تأکید بیشتر کند. این برنامه جایزه‌های متنوعی را برده است که یکی از آن‌ها کسب مدال طلا در بخش INTERACTIVE DESIGN در جشنواره‌ی INDIGO 2019 است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از تمام داستان‌ها برنامه پرداخت 2.99$ لازم است.

  نیازهای ویژه

  بعضی رنگ‌های بازی تند هستند و می‌توانند کودکانی با چشمان حساس یا با اختلال‌هایی نظیر اختلال اوتیسم را آزار دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۷.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر The Label Limited
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی سرگرمی
  ارز رایگان