Lingokids - Play and Learn

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای آموزشی و سرگرم کننده برای کودکان و خردسالان

سال: 2015
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هر بخش نحوه‌ی استفاده‌ی متفاوتی دارد اما در ابتدای هر بخش شخصیتی کارتونی آن‌چه باید انجام شود را به کودک توضیح می‌دهد. با توجه به مخاطب کودک و خردسال تمام مجموعه در سطحی ساده و قابل فهم طراحی شده اما به دلیل زبان انگلیسی پیش فرض بازی کودکان نیاز به دانش این زبان و یا همراهی والدین دارند. برای برخی بخش‌ها نیز به سواد ابتدایی ریاضی نیاز خواهد بود.
  ین مجموعه که شامل محتوای ویدیویی، بازی و سرگرمی می‌شود در دسته‌بندی‌های متنوع موضوعی به آموزش و ارائه‌ی اطلاعات بسیار کلی اما مفید مناسب کودکان در مباحثی مانند علوم، ریاضی، جغرافی زبان انگلیسی و تاریخ و... می‌پردازد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی آموزشی در محیطی کارتونی، شاد و کودکانه سعی دارد تا مهارت‌هایی مثل زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی ساده‌ و مهارت‌هایی مثل شمارش و دسته‌بندی کودکان را بهبود ببخشد. این برنامه شامل صدها بازی و ویدیو است که موضوع آموزنده‌ی هر یک روی کاور آن درج شده است. موضوعات آموزشی به طور کلی در دسته‌های خلاقیت، لغت، مکالمه، نوشتار، مهارت تطابق، تلفظ، علوم، ریاضی، جغرافیا، تکنولوژی، موسیقی، هنر، تاریخ، ورزشی و سرگرمی طبقه‌بندی و هر یک از این موضوعات آموزنده در قالب‌ ویدیو، بازی، بازی تعاملی ، نقاشی و یا شعر و داستان ارائه می‌شوند. لحن غالب برنامه کودکانه و صمیمانه است شخصیت اصلی تمام بازی‌ها حیوانات کارتونی بامزه‌ای شبیه به شخصیت‌های کارتون پوکویو هستند و مفاهیمی که در مجموعه ارائه شده مناسب درک خردسالان و کودکان است. به طور مثال در بخش تلفظ در یکی از بازی‌ها، بازیکن تصویر یک جوجه و یک ربات را می‌بیند که در یک استادیوم ورزشی هستند. جوجه هرچه بگوید ربات تکرار می‌کند و سپس نوبت کودک می‌شود تا جمله را تکرار کند تا ربات حرف او را نیز تکرار کند. فضای فانتزی و دوست داشتنی بازی محیط مناسبی برای بازی کردن و یادگیری همزمان را فراهم کرده است اما در نسخه‌ی رایگان کودک تنها می‌تواند از 4 بازی یا ویدیو در روز استفاده کند. کودکان فارسی زبانی که زبان انگلیسی را متوجه نمی‌شوند برای استفاده از برنامه به همراهی والدین خود نیاز خواهند داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی Android 7.105.0 در تاریخ ۱۴۰۱/8/14 نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه مجموعه محتوای بسیار متنوعی را در دسته موضوعات مختلف ارائه می‌دهد. تمام محتوای تصویری از ویدیو تا بازی‌ها و بخش‌های سرگرمی همگی طراحی قوی، شخصیت‌های دوست داشتنی، صداگذاری و دوبله‌ی مناسب و تنوع رنگ بسیار خوبی دارند و موسیقی‌های شاد و کودکانه در تمام بخش‌ها وجود دارد. فونت نوشته‌ها خوانا و واضح است. مطالب دسته‌بندی شده و دسترسی به آن‌ها ساده است. هیچ باگی در حین استفاده دیده نمی‌شود و در مجموع برنامه‌ی بسیار با کیفیتی را ایجاد کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این بازی در نسخه‌ی رایگان خود محدودیت‌های زیادی اعمال می‌کند تا کودک را ترغیب به خرید نسخه‌ی اصلی کند. تبلیغ سایر برنامه‌های ساخته‌شده توسط شرکت سازنده در لا‌به‌لای مجموعه گنجانده شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اغلب بخش‌ها برای فعال شدن به اینترنت نیاز دارند. در ابتدا باید سن و نام کودک و تاریخ تولد والد به عنوان رمز وارد شود. برای استفاده از برخی بازی‌ها دسترسی به دوربین یا میکروفون نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۷.۱۰۵.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۷.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Lingokids - English Learning For Kids
  سال انتشار ۲۰۱۵
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی، سواد زبان ریاضی
  ارز رایگان