Lingq – Language Learning

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش زبان جدید با خواندن و شنیدن متن‎های متنوع

سال: 2007
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  متون برنامه از سمت کاربران این مجموعه تولید یا بارگذاری می‎شوند که شامل موضوعات جنسی، عوامل مؤثر در رفتار با جنسیت مختلف، مسائل مربوط به جنین و رشد آن، نوشیدنی‎های الکلی، سیگار کشیدن و روابط بین بزرگسالان است.
  مطالعه و گذر از متون شاید ساده و بدون پیچیدگی باشد، اما برای علامت‌گذاری هر لغات یا حتی برداشتن علامت، باید بر روی تمام جزئیات برنامه تسلط داشت که در عین زمان‎بری بسیار طاقت‌فرسا و گیج‌کننده است و به شدت تعامل با برنامه را برای کودکان دبستانی دشوار می‎کند.
  این برنامه جهت آموزش مستقیم زبان‎های جدید در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته طراحی‌شده است و آموزش با ارائه متن نوشتاری و شنیداری صورت می‎پذیرد. یادگیری لغات با ذخیره‎سازی و تکرار لغات جدید صورت می‎گیرد. دسترسی به انواع دیکشنری نیز برای کمک به کاربران طراحی‌شده است.
  متون برنامه از سمت کاربران این مجموعه تولید یا بارگذاری می‎شوند که شامل موضوعات جنایت، تفنگ، تنبیه و جنگ است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برگرفته‌شده از نسخه وب‎سایتی با همین عنوان است که در حوزه آموزش زبان‎های مختلف فعالیت می‎کند. تاکنون پایگاه داده‎ی زبانی این برنامه 25 زبان دنیا را شامل می‎شود. متون در زبان‎های مختلف توسط بازیکنان این برنامه بارگذاری می‎شوند. این متون می‎تواند از بخشی از یک کتاب گرفته‌شده باشند یا خبری از یک پایگاه خبری باشند. سطوح آموزشی مبتدی، متوسط و پیشرفته به بازیکنان اجازه می‎دهد تا مطالعاتی در سطح دانش زبانی خود داشته باشند. با مطالعه‎ی متن و حذف لغات آشنا، به‌مرور پایگاهی از لغات جدید ایجاد می‎شود که با تکرار تمرین بر آنها تسلط لازم کسب می‎شود. متن شنیداری تمام نوشته‎ها در پایین صفحه برای یادگیری صحیح تلفظ قرارگرفته است. متون بدون هیچ فیلتری بر روی برنامه بارگذاری می‎شوند و به علت تعداد بالای متن‎ها، احتمال قرارگیری هر نوع متن اخلاقی یا غیراخلاقی وجود دارد. ازجمله این متون می‎توان به موضوعاتی همچون جنگ، مشروبات الکلی، سیگار، روابط بزرگسالان و مواردی از این قبیل اشاره کرد که به‌راحتی و با یک جست‌وجوی ساده قابل‌دستیابی‌اند. اگرچه تمام این متون‎ از دید علمی و با هدف آموزش در برنامه قرارگرفته شده‎اند، اما دسترسی برای همه افراد آزاد است. برای دستیابی به تمام امکانات ازجمله باز کردن قابلیت ذخیره نامحدود لغات، اجبار به پرداخت هزینه ماهانه 9.99 دلاری و سالانه 109.99 دلاری وجود دارد. نمودارهای آماری ساده‎ای جهت آگاهی استفاده‌کننده از روند عملکرد نیز ارائه می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 4.3.9 iOS بعد از مطالعه چندین متن در تاریخ 96/11/13 نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی کامل به امکانات بازی و به دست آوردن آمار دقیق هزینه عضویت ماهانه 9.99 دلاری، شش ماهه 54.99 دلاری و سالانه 109.99 دلاری باید پرداخت کرد. برنامه برای دستیابی به معنای لغت از وب‎سایت‎های دیگر استفاده می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر The Linguist Institute
  سال انتشار ۲۰۰۷
  ارز رایگان