Lirica - Learn Languages

thumbnail
۱۳ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

استفاده از آهنگ‌های پاپ موفق برای آموزش زبان

سال: 2018
  بررس برنامه: زهرا صفایی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  والدین باید توجه داشته باشند که وقتی فرزندانشان در حال فراگیری یک زبان جدید از طریق آهنگ‌های پاپ هستند، ممکن است در معرض محتوای بزرگسالانه مختص این ژانر قرار گیرند. موزیک ویدیوی هر درس می‌تواند حاوی روابط عاشقانه، مصرف الکل یا مواد مخدر، رقص و لباس‌های باز و نامتعارف باشد. اما در این برنامه دیدن موزیک ویدیو برای یادگیری و اتمام هر سطح لازم نیست.
  مشخص نیست که سازندگان این برنامه از نسخه سانسور شده آهنگ‌ها استفاده کرده‌اند یا خیر. برخی از آن‌ها ممکن است حاوی فحاشی باشند.
  درس‌ها به وضوح بر اساس سطح طبقه‌بندی شده‌اند. برای آسان‌تر شدن استفاده از این برنامه، در هر مرحله توضیحات ساده و کاملی به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا اسپانیایی به انتخاب شما در اختیارتان قرار می‌گیرد. بدون آشنایی به یکی از این زبان‌ها استفاده از این برنامه ممکن نخواهد بود. به طور مثال هنگام پخش موسیقی متن آن نیز بر روی صفحه ظاهر می‌شود و کلمات در حال پخش پر رنگ می‌شوند؛ در این مرحله در بالای صفحه نوشته شده است که برای دیدن معنی هر کلمه بر روی آن کلیک کنید.
  کودکان می توانند با گوش دادن به آهنگ، زبان‌ اسپانیایی، انگلیسی و آلمانی یاد بگیرند. دروس بر مفاهیم کلیدی گرامر، واژگان و مکالمه در آهنگ‌های پاپ موفق تمرکز می‌کنند. نکات فرهنگی هر زبان و کشور نیز به کودکان آموزش داده می‌شود.
  همزمان با آموزش زبان جدید، اطلاعات جالبی نیز در مورد فرهنگ و کشور مورد نظر به کودک ارائه می‌شود. در ویدیوی هر آهنگ لباس‌ها، معماری، موسیقی، مضامین فرهنگی و سبک زندگی مردم هر کشور نیز معرفی می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه آموزشی از قدرت آهنگ و ترانه در زمینه یادگیری زبان استفاده می‌کند. برای این منظور آهنگ‌های موسیقی پاپ اسپانیایی، انگلیسی و آلمانی ارائه شده‌اند. در ابتدا، کاربر می‌تواند بین این سه زبان یکی را برای یادگیری انتخاب کند. آهنگ‌ها شامل ترانه‌های برتر از هنرمندانی مانند شکیرا، مارک آنتونی، یا انریکه ایگلسیاس برای زبان آموزان اسپانیایی و پینک، ویتنی هیوستون و آلیشیا کیز برای زبان آموزان انگلیسی است. هنگامی که آهنگی دانلود شد، کودکان با گوش دادن به قسمتی از آهنگ یا تماشای موزیک ویدیوی آن، قواعد، نکات محاوره‌ای و چند واژه جدید یاد می‌گیرند. در هر درس یک هنرمند، آهنگ او، مفاهیم آموزشی و تعداد واژگان محدودی قرار داده شده است. زبان راهنمای برنامه با توجه به انتخاب کاربر می‌تواند انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی یا آلمانی باشد؛ از این رو، تسلط بر حداقل یکی از این زبان‌ها برای استفاده از این برنامه ضروری است. نقش کودک در این برنامه گوش دادن به آهنگ، شناسایی کلماتی که شنیده است، وصل کردن کلمات و عبارات به معنی خود، مرتب کردن ترتیب ترانه آهنگ و … است. کودکان هنگام گوش دادن به آهنگ یا تماشای موزیک ویدیوی آن به صورت همزمان متن آهنگ را نیز در اختیار دارند و با انجام تمرین‌های مختلف یافته‌های خود را از آهنگ می‌سنجند. هر ترانه به یک موضوع خاص از جمله معرفی خود، صفت‌های ملکی، ‌تجربیات گذشته و آرزوها می‌پردازد. در طول مسیر، کودکان در عین یادگیری واژگان جدید، با پیش زمینه فرهنگی آهنگ‌ها و هنرمندان نیز آشنا می‌شوند. روند یادگیری برای هر آهنگ یکسان است که ممکن است بعد از چند درس تکراری و خسته کننده شود. هیچ نشانه‌ای دلیل بر این که سازندگان این برنامه عمدا آهنگ‌هایی با محتوای بزرگسالانه انتخاب کرده‌اند وجود ندارد، اما این برنامه به طور خاص برای کودکان طراحی نشده است. والدین باید توجه داشته باشند که کودکان در این برنامه به آهنگ‌های پاپ گوش می‌کنند، در نتیجه در معرض هر گونه مشکل محتوایی که در این ژانر وجود دارد قرار می‎گیرند. در زمان انجام این بررسی، به نظر نمی‌رسید که آهنگ‌های داخل برنامه دارای مضامین قوی خشونت، گفتار نامناسب، یا مصرف الکل و مواد مخدر باشند، اما برخی از آهنگ‌ها دارای اشعار با محتوای بزرگسالانه و یا ویدئوهایی همراه با رقص و لباس‌های باز بودند. دانلود رایگان شامل دسترسی محدود به محتوا است. برای باز کردن قفل همه دروس باید حق اشتراک این برنامه را تهیه کنید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 4.7 Android در تاریخ ۱۳/۰۵/۱۴۰۱ نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی کلی این برنامه ساده است و تمام مراحل آن از یک رنگ و طرح یکسان پیروی می‌کند. در مجموع 10 سطح رایگان در این برنامه قرار گرفته است که هر کدام از آن‌ها به چند درس تقسیم می‌شود. تمام این مراحل به صورت متوالی در یک صفحه قرار دارند. هر درس به یک آهنگ می‌پردازد که عکس هنرمند یا کاور آلبوم مربوطه برای عکس درس تعیین شده است. موزیک ویدیوی هر آهنگ نیز در هر درس در دسترس کاربر قرار دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  استفاده از ده سطح اول به صورت رایگان ارائه می‌شود. برای دسترسی به دروس بیشتر باید حق اشتراک ماهیانه به مبلغ 4.49$ پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه برای اجرا و دانلود آهنگ‌ها و موزیک ویدیوها نیاز به اتصال به اینترنت دارد. هر درس باید به صورت جداگانه بارگیری شود که ممکن است فضای دستگاه شما را اشغال کند. پس از انجام هر درس، برنامه پیشنهاد می‌کند تا با استفاده از آدرس ایمیل حساب کاربری بسازید تا پیشرفت خود را در برنامه ذخیره کنید.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  سال انتشار ۲۰۱۸
  دستگاه های سازگار iPad، iPod Touch، iPhone، Android
  طبقه بندی موسیقی، آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی