Littlest Pet Shop

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نگهداری از حیوانات کوچک در فضایی فانتزی

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک در کنار تجربه حس مراقبت از شخصیت‌ها می‌تواند مسئولیت‎هایی همچون غذا دادن و تمیز کردن حیوانات را در این بازی تمرین کند و به‌نوعی در نقش مادر آنها ظاهر شود. کودک می‎تواند با شخصیت فانتزی بازی تخیلات خود را توسعه دهد.
  سازوکار بازی توسط متن‌های کوتاه به زبان انگلیسی به کودک آموزش داده می‌شود که همراهی والدین برای ترجمه آن می‌تواند مفید باشد. بارگذاری اطلاعات در ابتدای بازی کند و جریان بازی نیز دچار وقفه‌هایی می‌شود که بازیکن مجبور به خروج از برنامه و از نو باز کردن آن است.
  شخصیت اصلی بازی می‌تواند الگوی خوبی برای کودکان در جهت مهربانی با حیوانات باشد. کودک در این بازی با گونه‌های متفاوتی از حیوانات خانگی در قالب اطلاعاتی در مورد عادات غذایی و زندگی آنها در متن‌هایی کوتاه آشنا می‌شود و همچنین کودکان در این بازی مسئولیت‎پذیر بودن را تمرین می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از سریال انیمیشنی به همین نام الهام گرفته‌شده است که شخصیت اصلی به نام Blythe به همراه دیگر شخصیت‌های سریال از حیوانات خانگی کوچکی نگهداری می‌کند. کودک می‌تواند به‌ راحتی به آنها غذا داده، نظافت کند و با انجام بازی‌هایی مانند پرتاب توپ آنها را سرگرم کند و امتیاز به دست آورد. او با امتیازات به‌ دست‌ آمده می‎تواند برای حیوانات خود فضای زندگی، فضای بازی و لباس‌هایی برای داشتن شکل‌های ظاهری متفاوت، تهیه کرد. برای به دست آوردن امتیاز بیشتر بازی‌های کوتاهی مانند یافتن اشیاء شبیه به هم نیز در پلتفرم قرارگرفته است که ساختاری تقریباً مشابه به هم دارند و می‎توانند موجب بهبود مهارت تشخیص شکل و رنگ در کودکان شوند. نگهداری از حیوانات توسط کودک در بازی می‌تواند موجب آشنایی و انس او با حیوانات در دنیای واقعی شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برم بنای نسخه‎ی 2.3.1 iOS در تاریخ 98/10/07 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  بازی از رنگ‎های زنده و روشن برای تصویرسازی استفاده کرده است که فضایی شاد را برای کودک ایجاد می‌کند. تمامی حیوانات در بازی طراحی منحصربه‌فرد و نزدیک به نمونه‎ی واقعی خود دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امتیازات به‌ دست‌ آمده در بازی به کودک کمک می‌کند تا فضای بازی، خانه و لباس برای حیوانات خود تهیه کند و او می‌تواند با پرداخت حداکثر مبلغ 27.99 $ این امکانات را سریع‌تر از جریان بازی در اختیار داشته باشد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازی لینکی در فیس‌بوک دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود و دوستان خود را به بازی دعوت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۲
  اقتباس سریال Littlest Pet Shop
  ارز رایگان