Loóna: calm, relax and sleep

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان‌ و موسیقی برای کمک به خواب کاربر

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از برنامه Loóna: calm, relax and sleep تنها لازم است تا کاربر محتوای مورد نظرش را انتخاب کند. زمان تقریبی داستان‌ها و فرار ذهن بیست دقیقه است اما حتی کاربر می‌تواند ساعت برنامه را تنظیم کند که به طور مثال پانزده دقیقه بعد از شروع داستان، صدای گوینده قطع شود. برای درک داستان‌ها و استفاده از محتوای برنامه لازم است تا کاربر به زبان انگلیسی آشنا باشد.
  در بخش داستان و فرار ذهن تصاویر و نکته‌های زیادی وجود دارد که فرهنگ کشورهای متفاوت دنیا را نشان می‌دهد. به طور مثال در یکی از داستان‌های بخش فرار ذهن تصویر یک معبد وجود دارد که در آن اوریگامی، اژدها، وزغ، فانوس، ماهی و ... وجود دارد. گوینده معنای هر یک از آن‌ها را در فرهنگ شرقی می‌گوید و سپس از کاربر می‌خواهد تا آن‌ها را رنگ کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه Loóna: calm, relax and sleep درباره‌‎ی آرامش دادن به کاربر و کمک کردن به او برای داشتن خواب راحت‎‌تر است. می‎‌توان در ابتدای ورود به سؤالاتی مثل «الان چه چیزی در ذهنت است» و «چه نوع موسیقی آرامش‌بخشی دوست دارید» پاسخ داد و امکانات برنامه را شخصی‌سازی کرد. پس از آن برنامه برای آرام کردن ذهن کاربر سه روش‎ متفاوت فرار ذهن، داستان و موسیقی دارد. در روش اول یک تصویر سه‎‌بعدی و بی‌رنگ مثل تصویر یک معبد نشان داده می‌شود گوینده‌ای هم کاربر را هدایت می‌کند تا با ضربه زدن روی صفحه‌ی بازی تصویر را رنگ کند و به نوعی به آن جان ببخشد. در بخش داستان و موسیقی کاربر می‌تواند قصه‌های متفاوتی را گوش دهد و به موسیقی‌هایی مثل صدای طبیعت گوش بدهد. برنامه در تمام بخش‌ها با صداگذاری بسیار با کیفیت بستری برای متمرکز کردن ذهن کاربران فراهم کرده است تا راحت‌تر و سریع‌تر به خواب بروند. بسیاری از قسمت‌های بخش فرار ذهن و همچنین داستان و موسیقی نیاز به پرداخت پول و خرید اشتراک برنامه دارند که البته در آن حالت هم گرچه دسترسی به داستان و موسیقی نامحدود است اما هر هشت ساعت یک بار می‌توان از بخش فرار ذهن استفاده کرد. داستان‌ها به طور اختصاصی برای کودکان ساخته نشده است اما هیچ گونه محتوایی هم ندارد که برای آن‌ها خشن یا نامناسب باشد و می‌تواند کمک مناسبی برای کودکان و نوجوانانی باشد که مشکل خواب دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 2.3.2 iOS در تاریخ 1400/04/23 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  کیفیت تصاویر و صداگذاری برنامه بسیار عالی است. موسیقی‌های متفاوتی در برنامه وجود دارند که بیشتر آن‌ها به طور خاص برای این برنامه طراحی نشده‌اند اما بسیار متنوع هستند و دسته‌بندی‌های متفاوتی از صدای طبیعت تا صدای شهر دارند. رنگ‌های استفاده‌شده در تصاویر محیط یک رؤیا را تداعی می‌کنند و نورپردازی آن‌ها به دقت انجام شده است تا حس قرار گرفتن در مکان‌هایی مثل جنگل و شب بارانی را به کاربر منتقل کنند. تصاویر در بخش فرار ذهن سه بعدی و معلق هستند که آن هم حس تعلیق و یک خواب شیرین را دارند. حتی می‌توان نوع داستان‌سرایی گوینده را هم تغییر داد و کاری کرد تا گوینده داستان را به صورت مرموزانه یا ماجراجویانه روایت کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید اشتراک برنامه سالانه پرداخت مبلغ 39.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ورود به برنامه نیاز به قرار دادن آدرس ایمیل و ساختن حساب کاربری دارد. تمام امکانات برنامه هم نیاز به دسترسی به اینترنت دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۳.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۸.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۲
  واحد پول دلار
  ناشر Loona Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  ارز دلار