Lost Lands 3: The Golden Curse

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یافتن اشیای مخفی و حل پازل‎ در محیطی داستانی

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  معمایی بودن جریان بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  طراحی شخصیت اصلی بازی به نام سوزان، با کلیشه‎های جنسیتی همراه است.
  چگونگی بازی در قالب متن‎هایی به بازیکن نمایش داده می شود. بازیکن با یافتن اشیا و حل پازل‎هایی که در قسمت‎های متفاوت بازی قرار گرفته‎اند مرحله را به پایان می‎رساند. با توجه به وسیع بودن گستره‌ی کلمات استفاده شده در بازی ممکن است به پایان رساندن مرحله برای بازیکنانی که تسلط کمتری به زبان انگلیسی دارند چالش‎برانگیز باشد. ساختار برخی از معماها پیچیده اما درجه‌ی دشواری بازی قابل تغییر است.
  یافتن اشیا و استفاده از آنها در مکان‎های متفاوت بازی موجب تقویت حس کنجکاوی و خلاقیت در بازیکن خواهد شد که خود بستری جهت آموختن مفاهیم کاربردی و مفید در او است. همچنین حل پازل‎های بازی موجب تقویت مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد شد.
  تصاویری از حیوانات غول پیکر در بازی نمایش داده می‎شود و همچنین رازآلود بودن داستان بازی می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس به بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام نسخه‌ی اندروید این بازیLost Lands 3 است. این بازی سومین نسخه از سری بازی‎های ماجراجویانه‌ی Lost Lands است که از نظر ساختار با بازی‌های قبلی شباهت دارد. سازوکار کلی بازی شامل حل پازل‎های متفاوتی همچون قرار دادن شیشه هایی با توجه به رنگ هر یک برای به کار انداختن دستگاهی قدیمی و همچنین یافتن اشیا و استفاده صحیح از آن‌ها می‎شود. در محیط پر رمزوراز بازی حل کردن هر معما درگرو حل کردن معمایی دیگر است که می‌تواند مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را به چالش بکشد. نکته‎های کمکی برای هدایت بهتر بازیکن نیز در متن بازی قرار گرفته‎ است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.4iOS و در تاریخ 99/01/18 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎ها، نقشه‌، تصاویر و انیمیشن‎های استفاده شده در بازی به خوبی طراحی شده‎اند. داستان بازی کیفیت پایین‎تری نسبت به دیگر نسخه‎های این مجموعه دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای انجام خود بازی نیازی به دسترسی به اینترنت نیست، اما بعضی از راهنمایی‌ها تنها در زمان اتصال به اینترنت قابل دریافت خواهند بود. صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر FIVE-BN UK LTD
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان