Lost Lands 3: The Golden Curse

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

یافتن اشیای مخفی و حل پازل‎ در محیطی داستانی

ناشر: FIVE-BN UK LTD سال انتشار: 2017

Lost Lands 3: The Golden Curse

12+

یافتن اشیای مخفی و حل پازل‎ در محیطی داستانی

ناشر: FIVE-BN UK LTD

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
معمایی بودن جریان بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
محتوای آموزشی
یافتن اشیا و استفاده از آنها در مکان‎های متفاوت بازی موجب تقویت حس کنجکاوی و خلاقیت در بازیکن خواهد شد که خود بستری جهت آموختن مفاهیم کاربردی و مفید در او است. همچنین حل پازل‎های بازی موجب تقویت مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
تصاویری از حیوانات غول پیکر در بازی نمایش داده می‎شود و همچنین رازآلود بودن داستان بازی می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس به بازیکنان شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
طراحی شخصیت اصلی بازی به نام سوزان، با کلیشه‎های جنسیتی همراه است.
سهولت استفاده
چگونگی بازی در قالب متن‎هایی به بازیکن نمایش داده می شود. بازیکن با یافتن اشیا و حل پازل‎هایی که در قسمت‎های متفاوت بازی قرار گرفته‎اند مرحله را به پایان می‎رساند. با توجه به وسیع بودن گستره‌ی کلمات استفاده شده در بازی ممکن است به پایان رساندن مرحله برای بازیکنانی که تسلط کمتری به زبان انگلیسی دارند چالش‎برانگیز باشد. ساختار برخی از معماها پیچیده اما درجه‌ی دشواری بازی قابل تغییر است.
آنچه والدین باید بدانند

نام نسخه‌ی اندروید این بازیLost Lands 3 است. این بازی سومین نسخه از سری بازی‎های ماجراجویانه‌ی Lost Lands است که از نظر ساختار با بازی‌های قبلی شباهت دارد. سازوکار کلی بازی شامل حل پازل‎های متفاوتی همچون قرار دادن شیشه هایی با توجه به رنگ هر یک برای به کار انداختن دستگاهی قدیمی و همچنین یافتن اشیا و استفاده صحیح از آن‌ها می‎شود. در محیط پر رمزوراز بازی حل کردن هر معما درگرو حل کردن معمایی دیگر است که می‌تواند مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را به چالش بکشد. نکته‎های کمکی برای هدایت بهتر بازیکن نیز در متن بازی قرار گرفته‎ است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.4iOS و در تاریخ 99/01/18 نوشته ‎شده است.

کیفیت

شخصیت‎ها، نقشه‌، تصاویر و انیمیشن‎های استفاده شده در بازی به خوبی طراحی شده‎اند. داستان بازی کیفیت پایین‎تری نسبت به دیگر نسخه‎های این مجموعه دارد.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

حریم خصوصی

برای انجام خود بازی نیازی به دسترسی به اینترنت نیست، اما بعضی از راهنمایی‌ها تنها در زمان اتصال به اینترنت قابل دریافت خواهند بود. صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 6
حداقل نیازمندی اندروید 4.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.4
حداقل نیازمندی iOS 8.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر FIVE-BN UK LTD
سال انتشار 2017