Lost Lands 4

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یافتن اشیا و حل پازل در سرزمینی تخیلی

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حل پازل‌ها در فضای رازآلود و تخیلی بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست در حل معماها می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  درک سازوکار بازی ساده و در قالب متن‎ها‎ی کوتاهی به بازیکن نمایش داده شده است. بازی با ضربه زدن با انگشت بر صفحه بازی انجام می‎شود. حل برخی از پازل‎ها به علت ساختار پیچیده‌ی آنها و وابسته بودن به یافتن تعداد بالای اشیا موجب ایجاد چالش بیشتر برای بازیکن خواهد شد. تمامی متن‎های راهنمایی و نام اشیا به زبان انگلیسی هستند که به تسلط بیشتر بازیکن به این زبان نیاز دارد.
  جریان حل پازل‎ها سبب بهبود توانایی حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان می‌شود. همچنین یافتن اشیا و استفاده‌ی مناسب از هر کدام در حل پازل‏‌ها موجب افزایش انعطاف ذهنی و خلاقیت کودکان و نوجوانان خواهد شد.
  نمایش تصاویری همچون شخصیت‎های تخیلی با ظاهر انسان و سر حیوان یا زندانی شدن شخصیت اصلی بازی و همچنین داستان مرموز بازی می‌تواند برای بعضی کودکان حساس و کم‌سن ترسناک و اضطراب‌آور باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی چهارمین نسخه از مجموعه بازی‎های Lost lands است که از نظر دارا بودن ساختار معمایی و تم ماجراجویی شباهت بسیاری به دیگر نسخه‎های این مجموعه دارد. همانند شماره‎های قبلی، در این بازی نیز پازل‎ها و اشیا پنهان در مراحل مختلفی قرارگرفته‌اند. یافتن اشیا و استفاده صحیح از هر یک در حل معماها جزوی از سازوکار بازی است. کارهایی چون همچون یافتن شیشه و استفاده از آن در بریدن طنابی و نیز حل پازل‎هایی چون تهیه و ساخت قایق با استفاده از تکه‎های چوب‎ با شکل‎های ظاهری متفاوت، توانایی بازیکن در حل پازل‎ها را به چالش می‌کشد. در هر بخش بازی نکته‎هایی به‌صورت محدود و رایگان یا با پرداخت مبلغی و به صورت نامحدود در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که کمکی جهت حل پازل‎ها به شمار می‎آیند. تعداد و تنوع پازل‎ها به نسبت سایر نسخه‎ها بالاتر است. حل هر یک از معماها در گرو حل کردن معمایی دیگر است که می‌تواند مهارت‌های تفکر تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را افزایش دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.7 iOS در تاریخ99/01/22 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی داستان درگیرکننده‎ای دارد و وجود انیمیشن‎های سه بعدی، اشیای متنوع و پازل‎ها و همچنین موسیقی خوب موجب ایجاد فضایی متناسب با محیط رازآلود در بازی شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود. جهت در اختیار داشتن برخی از نکات کمکی در بازی، دسترسی به اینترنت مورد نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر FIVE-BN UK LTD
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان