Lost Lands: HOG

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل‎ها و یافتن اشیای متفاوت

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی شخصیت‎های زن بازی که تنها در تصویر ابتدایی بازی و گاهی جهت بیان شرح مأموریت‎ها در جریان بازی حضور دارند پوشش نامناسب دارند.
  چگونگی بازی توسط متن‎ها و پیکان‎های جهت‎داری به بازیکن نمایش داده می‎شود. در هر مرحله بازیکن مجبور به یافتن اشیا در زمانی مشخص است که با توجه به وسیع بودن گستره کلمات استفاده‎شده در بازی ممکن است به پایان رساندن مرحله برای بازیکنان با تسلط کمتر بر زبان انگلیسی دشوار باشد. بسیاری از آیتم‎های مورد‎نیاز در بازی مانند انرژی نیاز به خرید درون برنامه دارد.
  یافتن اشیا در محیط‎های متفاوت باعث تقویت حس کنجکاوی در بازیکن خواهد شد که خود بستر مناسبی جهت آموختن مفاهیم کاربردی و مفید است و همچنین نام اشیا به زبان انگلیسی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که موجب گسترده شدن دایره واژگان او خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی پازلی بازیکن باید اشیای پنهان شده در تصاویر را پیدا کند. اشیا طیف گسترده‎ای دارند و پیدا کردن آن‎ها امتیازاتی برای بازیکن به ارمغان خواهد آورد. امتیازات کسب‎شده به بازسازی دهکده‎ای با تم تخیلی کمک خواهد کرد. نکته‎های کمکی نیز به صورت محدود بازیکن را در جریان بازی یاری می‎کنند. علاوه بر جریان بازی اصلی پازل‎هایی مانند مرتبط کردن نقطه‎های هم‎رنگ بدون قطع کردن خطوط تشکیل‎شده نیز در پلتفرم قرار دارند که مهارت تفکر حل مسئله را در بازیکنان به چالش می‎کشد. اگرچه بازی بسیار مبتنی بر خرید درون برنامه است اما کاوش در محیطی تخیلی و یافتن اشیا باعث افزایش تخیل و تمرکز در کودکان و نوجوانان خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.4.6 iOS در تاریخ 98/11/25 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  در بخش یافتن اشیا تونالیته رنگ‎های استفاده‎شده نزدیک به هم است که خود موجب افزایش چالش برای پیدا کردن اشیای مورد‎نظر شده ‎است. در بخش بازسازی دهکده تمامی اجزا مانند خانه‎ها با تعداد کم و در مقیاس کوچک طراحی شده‎اند. موسیقی متن رازآلودی در جریان بازی قرار دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‎تواند با پرداخت حداقل 1.39$ و حداکثر 27.99$ مقادیر مختلفی از الماس‎های بازی را خریداری کند. الماس‎ها نکته‎های راهنمایی بیشتری را در اختیار بازیکن قرار می‎دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا بازی لینک فیس‎بوک خود را در اختیار بازیکن قرار می‎دهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر FIVE-BN STUDIO LTD
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان