Lyrica

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترکیبی از سرعت عمل، تمرکز و ریتم موسیقی چینی

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا شخصیت کارتونی تمام قوانین و دستورها را به بازیکن توضیح می‌دهد. سازوکار کلی بازی سخت نیست و تنها باید با ریتم خاصی روی آیکون‌ها کلیک کرد اما به ‌خاطر سپردن شیوه‌ی کلیک برای هر آیکون و همچنین سرعت زیاد نمایش آیکون‌ها، کار بازیکن را در برخی مراحل دشوار خواهند کرد.
  بازیکن باید با حفظ تمرکز خود و سرعت عمل زیاد، مطابق دستور العمل خاصی روی هر آیکون را لمس کند که این کار باعث افزایش هماهنگی چشمان و دستان او خواهد شد. شیوه‌ی لمس هر آیکون متفاوت است و بازیکن باید آن‌ها را به خاطر بسپارد و با تکیه بر حافظه‌اش از آن‌ها استفاده کند.
  در تمام بخش‌های بازی سعی شده تا نشانی از فرهنگ چینی دیده شود. طراحی شخصیت‌ها و شکل پوشش آن‌ها، موسیقی‌ها، نقاشی‌های آبرنگی و داستان‌های اساطیری همگی درباره‌ی چین هستند.
  هیجان ناشی از سرعت زیاد بازی و ریتم تند برخی موسیقی‌ها ممکن است هیجان مضاعفی را به بازیکنان منتقل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای آشنایی با ریتم و سبک موسیقی‌های سنتی چینی است که در قالب یک بازی سرعتی و تمرکزی ارائه شده است. تمام اجزای بازی نشانه‌هایی از فرهنگ چین دارند؛ شخصیت‌ها همگی کیمونو بر تن دارند و آرایش موهای آن‌ها به سبک چین باستان است. نقاشی‌های پس‌زمینه‌ای آبرنگی هستند و در بخش اصلی بازی که موسیقی است از موسیقی‌های چینی استفاده شده است. بازی شامل بخش موسیقی‌ها، چالش روزانه و داستان است اما شکل کلی بازی در تمام این بخش‌ها یکسان است. در هر مرحله روی تصویری از یک نقاشی آیکون‌هایی نمایش داده می‌شود و موسیقی چینی‌ای نیز درحال پخش است. بازیکن باید طبق دستورالعملی که در شروع بازی به او آموزش داده می‌شود، به محض مشاهده‌ی هر آیکون به روش‌های خاصی روی هر یک از آن‌ها را لمس کند تا محو شوند. بازیکن گاهی باید یک ضربه، دو ضربه یا ضربات ممتد به آیکون‌ها بزند و گاهی نیز باید مسیر حرکت آن‌ها را لمس کند اما تمام این حرکات با ریتم موسیقی پس‌زمینه هماهنگ شده تا مجموع اتفاقات حالت آهنگین و ریتمیکی داشته باشد. بخش چالش نیز به همین ترتیب اما با ریتم‌های متفاوت‌تر و سخت‌تر اجرا می‌شود. در بخش داستانی، با تکمیل شدن هر مرحله بخشی از یک پازل تکمیل می‌شود. با تکمیل پازل، داستان مصور و تخیلی از افراد موجود در تصویر نقل می‌شود که این بخش تنها یک شخصیت رایگان داشته و سایر داستان‌های آن با خرید درون برنامه‌ای فعال می‌شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی4.2.1 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱۶ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی از لحاظ تصویرسازی از شخصیت‌های نقاشی شده‌ای استفاده کرده که طراحی زیبایی دارند اما در طی بازی نقش بسیار کمی دارند. بعد از مدتی، بازی شکلی یکنواخت پیدا می‌کند و چالش آن تنها در سرعت عمل خلاصه خواهد شد. اما موسیقی‌های متنوع با ریتم‌های مختلفی در فهرست قرار گرفته و از لحاظ کیفیت پخش صدای موسیقی‌ها نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد این بازی موفق به کسب عناوین دوم در جشنواره‌ی بین‌المللی بازی‌های موبایل « SEAبهترین بازی با معنی»، جایزه‌ی سوم بهترین بازی موبایل« Tencent GAD»، نامزد جایزه‌ی بین‌المللی بازی‌های موبایل 2017 چین، نامزد جشنواره‌یIndie Pitch 2017 ، نامزد جایزه‌ی سالانه‌ی «بهترین صدا» TapTap در سال 2017 شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بخش داستانی بازی تنها یک بخش رایگان دارد و برای بازی با برخی موسیقی‌ها نیز باید خرید درون ‌برنامه‌ای انجام داد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای شروع بازی اتصال به اینترنت الزامیست و درخواست دسترسی به حساب کاربری گوگل بازیکن نیز ارسال می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی موسیقی
  ارز ریال