Mana Monsters

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل برای انتقال انرژی و قدرت به مبارزین

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حل پازل‌‎ها آسان نیست و نیاز به دقت دارد اما توضیحات متنی بازی کودک را به صورت مرحله ‎به ‎مرحله هدایت می‌‎کنند. به صورت مداوم اشکال رنگی جدید به پازل اضافه می‎‌شوند و اگر کودک آن‎‌ها را از بین نبرد به پایین صفحه‎‌ی بازی می‌‎رسند و باعث باخت او می‌شوند.
  حل کردن پازل‎‌های بازی نیاز به بهره بردن از مهارت تفکر حل مسئله و تحلیل محل قرار‎گیری اشکان هم‎رنگ دارد. کودک باید اشکال رنگی صفحه را به نحوی در کنار هم قرار دهد تا بیشترین میزان انرژی به مبارز منتقل شود. کودک به نوعی برنامه‌ریزی را نیز در جریان بازی تمرین می‌‎کند زیرا او نباید تنها به حرکات پیش‌ ‎رو توجه کند بلکه باید حرکات بعدی خود را نیز برنامه‌‎ریزی کند و هر حرکت و جابه‌‎جایی اشکال را با دقت به کل مبارزه انجام دهد. انتخاب مبارزین با توجه به عنصر وجود آن‌‎ها نیز مهارت تفکر استراتژیک کودکان را محک خواهد زد.
  کودک پازل‎‌ها را برای انتقال قدرت به مبارزش حل می‎‌کند. هر یک از شخصیت‌‎ها توانایی ویژه‎‌ای دارند که از آن برای از بین بردن حریف استفاده می‌‎کنند مبارزین ممکن است حریف را با ضربه‌‎های متفاوت از بین ببرند یا خود به‌وسیله‌‎ی او مغلوب شوند. شخصیت‌‎ها کارتونی هستند و در هیچ یک از درگیری‌‎ها خون یا جراحت وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  محتوای اصلی این بازی مبارزه است و کودک با حل کردن پازل تصاویر رنگی آن را پیش می‌‎برد. در هر مرحله اشکال هندسی رنگی و دو مبارز وجود دارند. آن‎‌ها موجودات کوچک تخیلی هستند که با روش‎‌های متنوعی مانند پرتاب آب با حریفان خود مبارزه می‌‎کنند. کودک با کنار هم قرار دادن حداقل سه شکل هم‎رنگ، قدرت را به مبارز خود منتقل می‌‎کند اما پیروزی در نبرد‎ها شرط‌‎های دیگری نیز دارد. عنصر وجودی هر یک از مبارزین متفاوت است و کودک باید با توجه به آن مبارزین خود را در صحنه‌‎ی نبرد تغییر دهد. به طور مثال برای از بین بردن حریفی با عنصر آتش قرار دادن مبارزی با عنصر آب ضروری است. نبرد‎ها به صورت نوبتی انجام می‌‎شوند و کودک باید سعی کند تا با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله‏‌ی خود تعداد بیشتری از تصاویر یکسان را کنار هم قرار دهد تا هر حرکت مبارزش انرژی بیشتری داشته باشد. با ساختن حساب کاربری امکان مبارزه‎‌ی آنلاین با دیگر کاربران بازی نیز وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی iOS 3.7.5 در تاریخ 99/10/3 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  رنگ‎‌های بسیار متنوعی در طراحی بازی به چشم می‎‌خورند. مبارزین تصویر‎سازی متفاوتی دارند و نحوه‎‌ی مبارزه‌‎ی آن‌‎ها نیز منحصر ‎به ‎‌فرد است زیرا که آن‌‎ها با توجه به عنصر وجود خود مبارزه می‌‎کنند. مانند شخصیتی با عنصر وجودی آتش که حمله‌اش پرتاب آتش است یا دیگری که به خاطر عنصر وجودی آبش گلوله‌‎های آب پرت می‌کند. طراحی پازل‌‎های بازی ساده است اما ساختار دشوار آن‎‌ها به خوبی برخی مهارت‌های بازیکن را به چالش می‎‌کشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  کودک می‌‎تواند امتیازات مورد‎نیاز خود را با پیروزی در نبرد‎ها به دست آورد. او می‌‎تواند برای به‌‎روز‎رسانی یا خرید سریع‌‎تر شخصیت‌‎ها حداقل مبلغ 1.69$ پرداخت کند. تبلیغاتی در بازی نمایش داده می‎‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  تمامی مراحل بازی نیاز به اتصال به اینترنت دارد. برای پیشروی در بازی، چندین بار نیاز به دانلود حجم اضافی اطلاعات خواهد بود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۷.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Outerdawn Limited
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان