Manor Matters

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جستجوی اشیای پنهان‌شده در تصاویر برای کشف راز عمارت مرموز

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضای فانتزی و معماگونه‌ی حاکم بر بازی باعث تحریک ‌کنجکاوی بازیکن برای دانستن رازهای عمارت می‌شود همچنین داستان‌ها و ماجراهای ادامه‌دار قلعه‌ی اسرارآمیز حس تخیل را نیز در او برمی‌انگیزد.
  نحوه‌ی استفاده از بازی ساده و قابل فهم است بازیکن داستانی که به شکل نوشتاری و نمایش انیمیشنی روایت می‌شود را دنبال می‌کند و در بخش بازی وسایلی را که از او خواسته شده است را پیدا می‌کند. برای انجام این کار گزینه‌های کمک‌کننده نیز وجود دارند که باعث سهولت در اجرای بازی می‌شوند.
  بازیکن برای پیدا کردن اشیای مورد نظر در تصاویر شلوغ نیاز به دقت و تمرکز به همراه سرعت عمل زیاد دارد.
  در بخش داستانی عمارتی وجود دارد که احتمال وجود فرا‌زمینی‌هایی مثل ارواح در آن وجود دارد. به طور مثال گاهی در این عمارت وسایل خود به خود حرکت می‌کنند و جابجا می‌شوند این صحنه‌ها حالت نمایش کارتونی و کودکانه دارد اما با این حال شاید برای برخی کودکان ترسناک باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه Manor Matters تلفیقی از انیمیشن‌های کوتاه و بازی است و داستان مردی به نام کارل را روایت می‌کند. مرد، دستیار جهانگرد و باستان‌شناس مشهوری بوده که زندگی‌اش را صرف پیدا کردن اسرار نهان مکان‌های مختلف کرده و حالا که تصمیم به بازنشستگی گرفته از کارل می‌خواهد تا کار او را ادامه دهد. چالش اصلی بازی، پیدا کردن اشیای گمشده در تصاویر مختلف است و بازیکن که نقش کارل را ایفا می‌کند باید با انجام این کار سر از راز مخفی عمارت بسیار بزرگ و مجلل اما متروکه‌ای در بیاورد. بازیکن با ورود به هر مرحله، تصویر پس‌زمینه‌ی پر زرق و برق را از مناظر مختلف داخل یا خارج عمارت می‌بیند که باید در زمان محدودی وسایل مشخصی را در این تصاویر شلوغ پیدا کند. در بخش داستانی بازی هم کارل مشغول کندوکاو عمارت‌ است او ابزار قدیمی را به مرور جدید می‌کند و عمارت را بازسازی می‌کنند. برای انجام هر یک از این مأموریت‌ها و به طور کلی پیش رفتن در داستان، ستاره لازم است که آن‌ها از طریق قرارگیری در بخش بازی جمع می‌شوند. بخش داستانی مثل نمایش یک انیمیشن پیش می‌رود و شخصیت‌های زیادی وارد داستان می‌شوند ماجرای آن هم جذاب و گیرا است که به همراه به مرور نو شدن عمارت و کشف معماهای متفاوت، بازیکن را تشویق به ادامه دادن بازی می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی2.7.0 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  تصویرسازی‌ صحنه‌های مختلفی که از جای جای عمارت دیده می‌شود بسیار با کیفیت هستند و یک عمارت مجلل قدیمی را نشان می‌دهند که به مرور بازسازی می‌شود. بخش انیمیشنی بازی داستانی جذاب و کنجکاو‌کننده دارد بخش بازی نیز با تصاویر پس‌زمینه‌ای متفاوتی اجرا می‌شود تا باعث متنوع شدن آن شوند. شخصیت‌های متفاوتی به مرور وارد بازی می‌شوند و حرکات آن‌ها بدون نقص و روان انجام می‌شود. تصاویر پر جزئیات و زیبا به همراه موسیقی‌های مختلفی که در هر بخش از داستان شنیده می‌شود حال‌هوای معمایی و مرموز بازی را حفظ می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  زمان انجام هر مرحله محدود است اما می‌توان با انجام خرید درون برنامه زمان بیشتری برای انجام هر مرحله کسب کرد. همچنین امکان استفاده از ابزارهای کمکی برای پیدا کردن اشیا وجود دارد که استفاده از این ابزارها به سکه و امتیاز نیاز دارد و بازیکن می‌تواند برای کسب آن‌ها بسته‌هایی را خریداری کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی باید در حالت آنلاین اجرا شود و اتصال به حساب فیس‌بوک امتیازات بیشتری در پی خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول رایگان
  ناشر Playrix
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone
  طبقه بندی ماجراجویی
  ارز رایگان